TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tako je "mali" umjsto cucle dobio poduzeće. Što se tiče lopovluka, "mali" je puno jači od starog. Suvremeniji je. Crni dani za "Transadriju" se nastavljaju. Firmu može spasiti samo nova, nekompromitirana uprava i isto takav N.O.. S ovim muljatorima na čelu šanse su nikakve.

Jednoglasne odluke.. to u transadrijinom slučaju podrazumijeva da dodje onaj račić i potpiše se.


Jednoglasne odluke.. to u transadrijinom slučaju podrazumijeva da dodje onaj račić i potpiše se.


….pa ondak dođe Mišković, i razhebe sve…



Znam da se pri transakciji koristi formula za određivanje cijene, ali mi ovdje danas nije jasno kako su odredili ovu cijenu za prodaju!?

Na bidu su bile 2kom po 2200kn a na asku 1kom po 2200. Netko se postavio koji minut prije 13h sa 2kom na 2115 i transakcija je išla po ovoj cijeni!!! Ima li pravog objašnjenja?

vidjeli su da ti prodajes, a zaba kupuje pa su ti ga onako, na oko, zakljucili.
drugi put kupuj kada zaba bude prodavala pa ce biti po vecoj cijeni i biti cete 1:1 [lol]
[/quote]
Zna li ko ko stoji iza sr Zabe i kad je skupština

Uprava i NO Transadrie izbjegavaju sazivanje redovne godišnje skupštine dioničara koja se po zakonu MORA održati najmanje jedan (1) puta godišnje. Razlog – strah od gubitka fotelja, koje su im postale "predrage" da bi se jednostavno oprostili od njih. To će biti slijedeći naslov u novinama! A do tada možete se podsjetiti na prošle afere u kojima su redom učestvovali članovi ZO-je!
http://www.tportal.hr/tema?keywords=transadria

Ovaj komentar gore po zakonu o d.d.-ima i ne drži vodu. http://www.poslovniforum.hr/info/dionicko_drustvo_2.asp
Pošto izgleda da udruga malih dioničara više ne funkcionira, odnosno "prodala se" za "Judine škude", onda redovnu skupštinu može sazvati jedino HFP. Oni bi jedini mogli napraviti smjenu uprave i članova NO-a.

Glavnu skupštinu mora se sazvati ako to u pisanom obliku zatraže dioničari koji zajedno imaju udjele u visini od dvadesetoga dijela temeljnoga kapitala društva i navedu svrhu i razlog sazivanja te skupštine. Zahtjev treba uputiti upravi. Statutom se može odrediti da to pravo imaju i dioničari koji zajedno imaju udjele koji su manji od onih propisanih u ovome stavku.
Dioničari u tom slučaju mogu na isti način zahtijevati i da se objavi predmet odlučivanja na glavnoj skupštini.
Ne udovolji li se njihovu zahtjevu, sud može ovlastiti dioničare koji su postavili zahtjev da sami sazovu glavnu skupštinu, odnosno da objave predmet odlučivanja na toj skupštini. Sud može istovremeno imenovati predsjednika glavne skupštine.
Glavnu skupštinu mora se sazvati najmanje mjesec dana prije dana njezina održavanja.

Današnja cijena je ujedno i najniža cijena u posljednjih 5 godina, po kojoj se trgovalo. "Sretan" kupac sam ja. Izgleda da me krenulo! [lol]

makar reci kad se " umoriš "..pa da te zamijenimo .

Za sada su druge interesantnije, ali…nema beda. Kad se mora,mora se .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


Današnja cijena je ujedno i najniža cijena u posljednjih 5 godina, po kojoj se trgovalo. Sretan kupac sam ja. Izgleda da me krenulo! [lol]

Ajde, neka ti je sa srećom!

27. prosinac 2010.
Budućnost Transadrije neizvjesna?

Zaposlenicima riječkog špediterskog poduzeća Transadrije, kojima plaće mjesecima kasne i isplaćuju se na kapaljku, danas će biti isplaćena druga četvrtina plaće od kolovoza, a svima koji su članovi Sindikata pomoraca, zaposlenima u sjedištu poduzeća u Rijeci te u Šibeniku i Puli, iz Fonda solidarnosti pomorskog sindikata bit će isplaćeno i po tisuću kuna pomoći.

Kako piše Večernji list, račun Transadrije je zbog dugovanja blokiran već dulje vrijeme i budućnost nekada uspješne tvrtke je krajnje neizvjesna premda uprava uvjerava da je nelikvidnost dijelom posljedica velikih nenaplaćenih potraživanja te da u dogovoru s bankama nastoji pronaći način da premosti teško stanje. Radnici traže od uprave da konačno poduzme učinkovite mjere za deblokadu računa i stvori uvjete za izlazak iz krize te da se objave realni rokovi u kojima će im se isplatiti zaostale plaće i ostale naknade i doprinosi.
http://www.poslovni.hr/vijesti/buducnost-transadrije-neizvjesna-167660.aspx

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

Ode sve u ocat.
Ovdje fale još samo Šelebaj i krim policija. Svejedno kojim redoslijedom.


Ode sve u ocat.
Ovdje fale još samo Šelebaj i krim policija. Svejedno kojim redoslijedom.

Zaboravio sam spomenuti da očekujem da se u nekom trenutku pojavi i lopina i počne spominjati med i mlijeko.

Radnici uopće nemaju moralno pravo da se žale. Sami su glasali na zadnjoj skupštini za ovu lopovsku upravu koja se skupa sa članovima NO-a zadnjih par godina samo brinula kako da preuzme firmu. Haloooo radnici, oni su vam spiskali 12 milijuna kuna kupujući dionice za trezor po prosječnoj cijeni od oko 3500 kuna po komadu, a sada nemaju ni za četvrtinu plaće. Dajte im "nogom po turu", jer pomaka na bolje sa ovom starom upravom nema, niti će da bude.

New Report

Close