TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Imam prijedlog za upravu! Neka nam podijele trezorske dionice u omjeru 10:1 (za 10 koje posjeduješ dobiješ jednu trezorsku)ili neka prvo naprave štoksplit 1/100, a onda neka razdijele trezorske svim ulagačima i Ja svečano obećajem da ću ih podržati sa svojim nemalim brojem glasova na predstojećoj skupštini. (Baš sam sitna, prodana duša!)
Eto neka malo razmisle o prijedlogu! [cool]



Jedino HPB izlazi iz TNSA .
Do sada su prodali 1/2 portfelja.

možeš mislit što su prodali… [lol]
[/quote]

24. TNSA-R-A 7. 10. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. -135 322 2.800,00 23.08.10 0,90 1,12%

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Da li je pao neki dogovor ? Ide li se na plansko spuštanje cijene dionica ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Kad se samo sjetim da je trezor cijelu 2008 i 2009 godinu kupovao po prosječnoj cijeni, kada se sve zbroji , iznad 3500 kuna, dođe mi da "vrištim". Umjesto da su je onda spustili na 2000 i dobro se potom nakrcali, te je onda polako dizali.
Nema ovdje više nikakvog "planiranja", ostaje samo pratiti razvoj događaja do održavanja skupštine, i po mogućnosti "piknuti" još koji komad po ovoj cijeni. [rolleyes]

Što sada ovo znači za TNSA ?
http://www.seebiz.eu/hr/burze/vlada-pocetna-cijena-dionica-bit-ce-zadnja-cijena-na-zagrebackoj-burzi,92061.html

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

I Badel sada ima sličnu situaciju kao na Transadriji. Izgleda da je ova naša HANF-ica napokon profunkcionirala. Počeli su povezivati povezane "likove". Ovo rješenje oko preuzimanja TNSA je "mala beba" u usporedbi sa onim na Badelu, dosadi ti čitati silu podataka oko udruženog djelovanja.

Što se tiče Lorisovog pitanja u svezi prodaje HFP-ovog paketa, moguće je da se sada pokuša sa spuštanjem cijene, kako bi početna cijena na aukciji bila što niža. Sve u svemu mislim da su nam opet priredili novu "prevaru" kako bi se po što nižoj cijeni domogli i tog dijela. Zato se i odgodila skupština, a bit će sazvana tek kada ZO bude sigurna da ima potrebnu većinu za zadržavanje svojih fotelja. [angry]

@bananarama
zahvljujem na odgovoru, ali koliko čitam sve moguće verzije zakona o uvijetima zakonskom preuzimanja jednostavno ne mogu izračunati koja bi bila sadašnja vrijednost ponude za preuzimanje, a na temelju dosadašnjih cijena dionica.
Oni se mogu pozvati na razne parkse odnosno vremenske okvire i tako je teško utvrditi zakosnku cijenu preuzimanja ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


@bananarama
zahvljujem na odgovoru, ali koliko čitam sve moguće verzije zakona o uvijetima zakonskom preuzimanja jednostavno ne mogu izračunati koja bi bila sadašnja vrijednost ponude za preuzimanje, a na temelju dosadašnjih cijena dionica.
Oni se mogu pozvati na razne parkse odnosno vremenske okvire i tako je teško utvrditi zakosnku cijenu preuzimanja ?

Treba zvati u "Magra-u"
Bivšem ministru odlićno ide određivanja ponuda.
Najsvježiji primjer SNHO-LRH.



@bananarama
zahvljujem na odgovoru, ali koliko čitam sve moguće verzije zakona o uvijetima zakonskom preuzimanja jednostavno ne mogu izračunati koja bi bila sadašnja vrijednost ponude za preuzimanje, a na temelju dosadašnjih cijena dionica.
Oni se mogu pozvati na razne parkse odnosno vremenske okvire i tako je teško utvrditi zakosnku cijenu preuzimanja ?

Treba zvati u "Magra-u"
Bivšem ministru odlićno ide određivanja ponuda.
Najsvježiji primjer SNHO-LRH.

[/quote]

Kako će Mate Granić računati ako imamo :
prosijek godine 2.800,00 kn
prosijek 1/2 godine 2.700,00 kn-a

ili nešto drugo ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


@bananarama
zahvljujem na odgovoru, ali koliko čitam sve moguće verzije zakona o uvijetima zakonskom preuzimanja jednostavno ne mogu izračunati koja bi bila sadašnja vrijednost ponude za preuzimanje, a na temelju dosadašnjih cijena dionica.
Oni se mogu pozvati na razne parkse odnosno vremenske okvire i tako je teško utvrditi zakosnku cijenu preuzimanja ?

Zakonska? Ne manje od 7.901.

Neznam tko je bijesan pa svima samo dijeli jedinice, ali sam popravio isto .


@ashrak

ok, ali koja je računica , vidim da na niti jednoj dionici s obvezom preuzimanja nitko nema pojma o cijeni, gdje je problem, zašto nema jasne računice ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Rješenje o obvezi preuzimanja doneseno je 25.03.2010., a obveza je nastala 15.07.2008. ;
25.04.2010. trebali su donijeti ponudu o preuzimanju po nalogu Hanfe .

https://docs.google.com/viewer?url=http://www.hanfa.hr/uploads/14-10-15.pdf

Kako je odredbom članka 49. ZPDD-a propisano da, ukoliko ponuditelj ne objavi ponudu za
preuzimanje pod uvjetima i na način iz ZPDD-a, svaki dioničar ciljnog društva može putem mjesno
nadležnog trgovačkog suda zahtijevati obvezno sklapanje ugovora o prodaji dionica, pod uvjetima pod
kojima je morala biti objavljena ponuda za preuzimanje, to je Agencija naložila Ciljnom društvu da u
roku od 15 dana ovo rješenje dostavi svim dioničarima.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

New Report

Close