TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Odgodili su skupštinu. Izvor: http://www.zse.hr
Valjda još nisu smislili mehanizam kako progurati svoje odluke s obzirom da njihove dionice nemaju pravo glasa.

Neka ugase svijetlo ko lani i sve je riješeno.

Ovo što Kljičaričeki i kupljeni N.O. na čelu s Račićem rade s dioničarima Transadrije teško je probavljivo i dovedeno do apsurda. Oni i dalje cijede lovu iz firme, otpisuju potraživanja, sazivaju Skupštinu, pa je odgađaju bez ikakvog obrazloženja, jednom riječju rade što ih volja i kako ih volja.
Nije mi jasno kako to toleriraju dioničari koji su u poduzeće uložili veće novce, jer ima i takvih. Bijednu ulogu HFP ovom prilikom neću spominjati. Pa nisu valjda sve kupili, potkupili, izmanipulirali već kako to oni inače rade.

Samo polako, i oko njih se steže "obruč". Mogu se još malo "koprcati", ali nivo "vode" im je svakim danom sve niži. Skupštinu su odgodili iz razloga što su procijenili da bi mogli dobiti "pedalu" sa svojih položaja. Trenutno "očajnički" traže način da bi se zadržali na sadašnjim pozicijama. HANFINO rješenje ih u svakom slučaju čeka, i bez objave valjane ponude mogu samo gledati u svoje dionice.
Iskreno sumjnam da bi ih ovaj puta i HFP podržao na skupštini, a samo održavanje skupštine ne mogu još dugo odlagati, manevarskog prostora za nastavak "samovolje udružene ZO" je sve manje. Od mene imaju jedno veliko [tongue].


Samo polako, i oko njih se steže "obruč". Mogu se još malo "koprcati", ali nivo "vode" im je svakim danom sve niži. Skupštinu su odgodili iz razloga što su procijenili da bi mogli dobiti "pedalu" sa svojih položaja. Trenutno "očajnički" traže način da bi se zadržali na sadašnjim pozicijama. HANFINO rješenje ih u svakom slučaju čeka, i bez objave valjane ponude mogu samo gledati u svoje dionice.
Iskreno sumjnam da bi ih ovaj puta i HFP podržao na skupštini, a samo održavanje skupštine ne mogu još dugo odlagati, manevarskog prostora za nastavak "samovolje udružene ZO" je sve manje. Od mene imaju jedno veliko [tongue].

Možda nam spremaju ugodno iznaneđenje u obliku ponude pa im treba par dana da je zgotove

..a možda su se konačno dosjetili da bi trebalo nešto poraditi i na poslovnom planu, rade dečki, rade…

Da ponovimo gradivo oko eventualne ponude o preuzimanju. Ako se pitate odakle im lova za to, odgovor je da velik dio love, ( a bogme i dionica) drži gos. Bulat – njega će mo nazvati gos. "SEF". Ako je u međuvremenu tu lovu "oplodio", onda bi gos. "SEF" trebao imati još uvijek "uštekano" oko 25 milijuna kuna najmanje. Evo dole i dokaza odakle mu to i kada je počeo kupovati dionice TNSA, tek kada je dobio oko 32 milijuna kuna za 50% TIP-a Šibenik.
Imaju "oni" keša, ali im se baš ne vadi iz "SEFA"! [angry]

Broj izdanih dionica TNSA—————————- 28755
Trezorske dionice————————————- – 3069
HFP —————————————————– – 8033
dionice koje već posjeduje "udružena klapa"—— – 8598
———————————————————————————–
= 9055 x 6000 kn = 54.330.000
Ukoliko bi uspjeli postići "dogovor" da HFP ne proda svoje dionice u ponudi, "ekipi" bi bilo potrebno oko 54 milijuna kuna da isplati sve ostale ulagače.
U stvarnosti bi im trebalo i daleko manje love, jer trenutno posjeduju veći broj dionica od onoga kada je nastupila obveza javne ponude 2008 god. U zadnje dvije godine kupljeno je preko skrbničkih računa preko 1500 dodatnih komada, tako da se svota spušta negdje do 45 milijuna kuna.
I ta kalkulacija je rađena s tim da svi ulagači pristanu na cijenu od 6000 kuna. Možda bi neki odustali od prodaje i po toj cijeni. Dakle poanta ove kalkulacije je da love ima dovoljno za odgovarajuću ponudu. [wink]

4. dioničar TNSA samo u raznim dionicama na ZSE ima kapita po današnjim cijenama u vrijednosti od 72 milijuna Kuna i ništa ne prodaje.
Udjeli u nekim dionicama mu omogućuju prvo mijesto u struturi dioničara, a vrijednost tih tvrtki je preko par milijardi.

Marijan Filipovic (50 milijuna eura) – vlasnik drvnog diva Fininvest sa sjedištem u malom mjestu Čabar u Gorskome kotaru. Najveći je prerađivač drva na području bivše Jugoslavije, a najveće koncesije na šume ima u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini. Filipović je tipični «self made men» koji je počeo karijeru izvlačeći trupce pomoću malih bosanskih konjića iz šuma BiH i Gorskog kotara.. Da bi lakše obavljao poslove, kupio je helikopter.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Ima neki zakonski rok do kad Skupština mora biti održana?


Ima neki zakonski rok do kad Skupština mora biti održana?

Do kraja 10 mjeseca.
Trenutno Transadria ima 697 dioničara. Još uvijek ima jako mnogo onih sa 1 – 20 dionica, takvih je u stvari oko 600. Ostalo su "krupniji", a 20-tak su "kapitalci" od kojih je 10 u prvih 10, a drugih 10-tak su solo igrači.
U top 10 pod 2. je zbirni skrbnički račun – dakle koristi ga 2 ili više osoba.
[yawn]

Jedino HPB izlazi iz TNSA .
Do sada su prodali 1/2 portfelja.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Jedino HPB izlazi iz TNSA .
Do sada su prodali 1/2 portfelja.

možeš mislit što su prodali… [lol]

Što ovca ležeć' vidi daleko nije...

New Report

Close