TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@loris

Nestručna je uprava koja ne zna voditi firmu, a jedino što zna je baviti se kriminalom. Ista stvar kao u Badelu. Zato usporedba. Stvarno postoje ljudi koji su jako inteligentni, ali tu inteligenciju znaju upotrijebiti samo dok se bave mutnim stvarima, kada se radi o vođenju posla – tu su odjednom apsolutni bedaci. Taki i kada "ukradu firmu", koliko god pameti u uložili u to da je ukradu, kada je dobiju uništiti će je i sami sebe time. Jednostavno ljudi ne znaju ništa drugo osim kriminala i to je to.
Toga ima puno u RH. Zato bih volio da se ova firma kao i svaka u kojoj se to događa, očisti od toga. Ovo očistiti može samo netko potpuno nov i nikako ne povezan sa sadašnjom upravom.
Jedna je stvar znati ukrasti novac – a sasvim druga stvar znati stvoriti novac.
A kada jednom dođeš do vlasništva nad firmom, makar je "ukrao" prethondo, na red dolazi sposobnost stvaranja novca. Od krađe tada više nema koristi (jer ne možeš krasti sam od sebe, od toga ništa koristi). A neki stvarati jednostavno: NE ZNAJU.

Cijenim tvoja pisanja, ali vidi se da si još mlad. I bolje da je tako !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

http://www.seebiz.eu/hr/burze/zse-transadria-povucena-s-drazbe,-prodani-udjeli-u-sest-tvrtki,86865.html

Očito da pravna država funkcionira na način: Ključaričekima se digne ona stvar, napišu par šabloniziranih pisama ( radnici, sindikat, bla, bla ) i padaju odluke fonda,povlače se aukcije, a oni i dalje jašu kljuse u koje su pretvorili nekad uspješno poduzeće


Očito da pravna država funkcionira na način: Ključaričekima se digne ona stvar, napišu par šabloniziranih pisama ( radnici, sindikat, bla, bla ) i padaju odluke fonda,povlače se aukcije, a oni i dalje jašu kljuse u koje su pretvorili nekad uspješno poduzeće
Neće još dugo Bolje da nije prodana za 3000 i nešto kad moraju dat 6000 i nešto Koja bi to tek zbrka bila Izgleda da su fond uvjerili da im treba još malo vremena i da će ponuda biti

Nema teorija da oni to skupo plate pitanje je samo kako će nas nadmudriti, a kao i uvijek .
Nakon tog poteza svi ćemo naučiti kako se posao radi !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Mislim da u današnje vrijeme, nema banke koja bi financirala kupnju ovako loše i neprofitabilne firme! Gdje je u stvari njezina prava vrijednost? Nekretnine, istina! Međutim, zamislite nekoga tko bi danas kupio firmu samo zbog nekretnina!? Pa to bi bio potez stoljeća! Ima ih Ingra, pa je ukupana do grla sa njima, a ne može ih prodati nikome!
Ključ i ekipa oko njega se potpuno shebala kupujući i ne pazeći na prag od 25%. Smatram da ni oni ne mogu na nikakav način riješiti financiranje za javnu ponudu, zato će odugovlačiti slučaj u bezkraj! Džaba im svaka pomoć lokalnog, svima omraženog političara, najiritantnijeg glasa u politici! [smiley]

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire


Mislim da u današnje vrijeme, nema banke koja bi financirala kupnju ovako loše i neprofitabilne firme! Gdje je u stvari njezina prava vrijednost? Nekretnine, istina! Međutim, zamislite nekoga tko bi danas kupio firmu samo zbog nekretnina!? Pa to bi bio potez stoljeća! Ima ih Ingra, pa je ukupana do grla sa njima, a ne može ih prodati nikome!
Ključ i ekipa oko njega se potpuno shebala kupujući i ne pazeći na prag od 25%. Smatram da ni oni ne mogu na nikakav način riješiti financiranje za javnu ponudu, zato će odugovlačiti slučaj u bezkraj! Džaba im svaka pomoć lokalnog, svima omraženog političara, najiritantnijeg glasa u politici! [smiley]

Ako ne plate također nema teorije da ponovno budu izabrani na skupštini dioničara. Oni sa svojim glasovima ne mogu glasati. Ako se odbije i broj glasova koji je u trezoru, ostaje da sve ovisi o tome kome će se prikloniti HFP. Tu im je jedina šansa, iako je i u percepciji HFP-a došlo do promjena, pa bi se ovaj puta mogli i iznenaditi. [proud]


…ostaje da sve ovisi o tome kome će se prikloniti HFP. Tu im je jedina šansa, iako je i u percepciji HFP-a došlo do promjena, pa bi se ovaj puta mogli i iznenaditi. [proud]

Aha, došlo je do promjena u nihovu korist. Pa, znaš li tko je odnedavno u NO HFP-a!? Upravo taj njihov zaštitinik i lobist, Slavko Linić!

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire


Mislim da u današnje vrijeme, nema banke koja bi financirala kupnju ovako loše i neprofitabilne firme! Gdje je u stvari njezina prava vrijednost? Nekretnine, istina! Međutim, zamislite nekoga tko bi danas kupio firmu samo zbog nekretnina!? Pa to bi bio potez stoljeća! Ima ih Ingra, pa je ukupana do grla sa njima, a ne može ih prodati nikome!
Ključ i ekipa oko njega se potpuno shebala kupujući i ne pazeći na prag od 25%. Smatram da ni oni ne mogu na nikakav način riješiti financiranje za javnu ponudu, zato će odugovlačiti slučaj u bezkraj! Džaba im svaka pomoć lokalnog, svima omraženog političara, najiritantnijeg glasa u politici! [smiley]

Sve je to tako, ali čudnovata jest uloga ili igra HFP (i tko zna koga još) koji uvijek popusti nakon tih vapajućih pisama ekipe!

Izvadci iz rješenja HANF-e:


Ako se odbije i broj glasova koji je u trezoru, ostaje da sve ovisi o tome kome će se prikloniti HFP.

Zadnji put su prodali dionice iz trezora prije skupštine i vratili ih u trezor nakon skupštine jer, eto, kupac nije platio. Zašto mislite da ovaj put neće istu stvar izvesti?

Btw. Da su bili sposobni, na vrijeme bi prodali neke nekretnine, za te novce kupovali dionice u trezor, poništavali ih i tako povečavali vlastiti postotak. Da su prodajom nekretnina skupili dovoljno para, mogli su čak i otkupiti dionice od HFP-a i npr. ubaciti ih u neki ESOP koji bi oni kontrolirali.
Toliko o njihovoj sposobnosti.


Mislim da u današnje vrijeme, nema banke koja bi financirala kupnju ovako loše i neprofitabilne firme! Gdje je u stvari njezina prava vrijednost? Nekretnine, istina! Međutim, zamislite nekoga tko bi danas kupio firmu samo zbog nekretnina!? Pa to bi bio potez stoljeća! Ima ih Ingra, pa je ukupana do grla sa njima, a ne može ih prodati nikome!
Ključ i ekipa oko njega se potpuno shebala kupujući i ne pazeći na prag od 25%. Smatram da ni oni ne mogu na nikakav način riješiti financiranje za javnu ponudu, zato će odugovlačiti slučaj u bezkraj! Džaba im svaka pomoć lokalnog, svima omraženog političara, najiritantnijeg glasa u politici! [smiley]

Kolega i vi ste vec dugo ovdje i vjerujem da se sjecate ..izmedju ostalih ..i "manifetluka" Ključa sa dionicama Pik Rijeka tamo negdje 2007.
Transadrija je prodala 12 ak tisuca pikovih dionica po 700 kn (znamo kolika je cijena PIKR-R-A- danas) BKS Banci (bivsa kvarner banka) i ostvarila prihod od 8-9 m.kn. Nista cudno da tu prodaju nije odobrio isti covjek koji je i u upravnom odboru Transadrije i u nadzornom odboru BKS Banke.
Lako moguce da neka od banaka ili osiguravajucih drustava sa podrucja Rijeka i pod njihovom "kapom" odradi taj posao.a pogotovo kad ih se stjera u kut.
Mocni su to igraci , kolega,…mocni…:(

Pozdrav

svi smo mi Crobex

New Report

Close