TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pazi. sad im smeta ljeto i vručina. Interesira me dokle će Uprava i potkupljeni N.O.manipulirati sindikatom, radnicima, medijima. Njima najviše odgovara sadašnje nedefinirano stanje; rade što god im pada na pamet, uzimaju keša koliko im treba, a sve na štetu dioničara i radnika. Sve ostalo su priče , izmotavanja i bacanja prašine u oči.

Ne smeta njima ljeto i vručina. Njima smeta to što netko sada za relativno malo para može kupiti paket HFP-a na dražbi, sazvati skupštinu i smjeniti ih. Naime njihove dionice trenutno nemaju pravo glasa jer su u obvezi za preuzimanje.

S druge strane sumnjam da će se išta takvo dogoditi jer nitko neće te novce uložiti u tu firmu bez podrobnog pregleda što kupuje, a trenutno nema mogućnost obaviti nekakav DD. Cijela ova priča je jedan veliki debakl HFP-a za koji opet nitko neće odgovarati. Ujeo vuk magare.


Ne smeta njima ljeto i vručina. Njima smeta to što netko sada za relativno malo para može kupiti paket HFP-a na dražbi, sazvati skupštinu i smjeniti ih. Naime njihove dionice trenutno nemaju pravo glasa jer su u obvezi za preuzimanje.

S druge strane sumnjam da će se išta takvo dogoditi jer nitko neće te novce uložiti u tu firmu bez podrobnog pregleda što kupuje, a trenutno nema mogućnost obaviti nekakav DD. Cijela ova priča je jedan veliki debakl HFP-a za koji opet nitko neće odgovarati. Ujeo vuk magare.


Kupit će oni sami ovaj paket od 28% po niskoj cijeni 2000-2500kn pa će ostatak od 40-45% kupit u ponudi a prosjek cijene oko 4500kn što nije puno jer samo upravna grada vrijedi toliko Centar grada izgled ko Esplanada u Zg Ma vrijedi i puno više samo 1000Eur po kvadratu nosi 16 milja eur Vrijedi sigurno 3000-5000 Eur s obzirim na stanje i lokacije zgrade Ide prenamjena u hotel kojih u Rijeci fali



Ne smeta njima ljeto i vručina. Njima smeta to što netko sada za relativno malo para može kupiti paket HFP-a na dražbi, sazvati skupštinu i smjeniti ih. Naime njihove dionice trenutno nemaju pravo glasa jer su u obvezi za preuzimanje.

S druge strane sumnjam da će se išta takvo dogoditi jer nitko neće te novce uložiti u tu firmu bez podrobnog pregleda što kupuje, a trenutno nema mogućnost obaviti nekakav DD. Cijela ova priča je jedan veliki debakl HFP-a za koji opet nitko neće odgovarati. Ujeo vuk magare.


Kupit će oni sami ovaj paket od 28% po niskoj cijeni 2000-2500kn pa će ostatak od 40-45% kupit u ponudi a prosjek cijene oko 4500kn što nije puno jer samo upravna grada vrijedi toliko Centar grada izgled ko Esplanada u Zg Ma vrijedi i puno više samo 1000Eur po kvadratu nosi 16 milja eur Vrijedi sigurno 3000-5000 Eur s obzirim na stanje i lokacije zgrade Ide prenamjena u hotel kojih u Rijeci fali
[/quote]
Potpuno isto razmišljamo. To je i meni palo na pamet čim se počelo ponovno pričati o prodaji HPF-ovog paketa. Oni to moraju kupiti, jer tako im je jeftinije nego da taj paket kupuju u ponudi. A i na skupštini dobivaju dodatnih 28% glasova sa tim paketom. Zato mislim da će skupština biti odmah po eventualnoj realizaciji prodaje HPF-ovog paketa. To im je zadnja karta na koju mogu igrati, jer im upravni sud neće uvažiti žalbu u to sam siguran 100%. [angry]




Ne smeta njima ljeto i vručina. Njima smeta to što netko sada za relativno malo para može kupiti paket HFP-a na dražbi, sazvati skupštinu i smjeniti ih. Naime njihove dionice trenutno nemaju pravo glasa jer su u obvezi za preuzimanje.

S druge strane sumnjam da će se išta takvo dogoditi jer nitko neće te novce uložiti u tu firmu bez podrobnog pregleda što kupuje, a trenutno nema mogućnost obaviti nekakav DD. Cijela ova priča je jedan veliki debakl HFP-a za koji opet nitko neće odgovarati. Ujeo vuk magare.


Kupit će oni sami ovaj paket od 28% po niskoj cijeni 2000-2500kn pa će ostatak od 40-45% kupit u ponudi a prosjek cijene oko 4500kn što nije puno jer samo upravna grada vrijedi toliko Centar grada izgled ko Esplanada u Zg Ma vrijedi i puno više samo 1000Eur po kvadratu nosi 16 milja eur Vrijedi sigurno 3000-5000 Eur s obzirim na stanje i lokacije zgrade Ide prenamjena u hotel kojih u Rijeci fali
[/quote]
Potpuno isto razmišljamo. To je i meni palo na pamet čim se počelo ponovno pričati o prodaji HPF-ovog paketa. Oni to moraju kupiti, jer tako im je jeftinije nego da taj paket kupuju u ponudi. A i na skupštini dobivaju dodatnih 28% glasova sa tim paketom. Zato mislim da će skupština biti odmah po eventualnoj realizaciji prodaje HPF-ovog paketa. To im je zadnja karta na koju mogu igrati, jer im upravni sud neće uvažiti žalbu u to sam siguran 100%. [angry]
[/quote]
Ali zakon kaže da oni ne smiju ni kupovati ni prodavati dionice dok su u obvezi javne ponude.





Ne smeta njima ljeto i vručina. Njima smeta to što netko sada za relativno malo para može kupiti paket HFP-a na dražbi, sazvati skupštinu i smjeniti ih. Naime njihove dionice trenutno nemaju pravo glasa jer su u obvezi za preuzimanje.

S druge strane sumnjam da će se išta takvo dogoditi jer nitko neće te novce uložiti u tu firmu bez podrobnog pregleda što kupuje, a trenutno nema mogućnost obaviti nekakav DD. Cijela ova priča je jedan veliki debakl HFP-a za koji opet nitko neće odgovarati. Ujeo vuk magare.


Kupit će oni sami ovaj paket od 28% po niskoj cijeni 2000-2500kn pa će ostatak od 40-45% kupit u ponudi a prosjek cijene oko 4500kn što nije puno jer samo upravna grada vrijedi toliko Centar grada izgled ko Esplanada u Zg Ma vrijedi i puno više samo 1000Eur po kvadratu nosi 16 milja eur Vrijedi sigurno 3000-5000 Eur s obzirim na stanje i lokacije zgrade Ide prenamjena u hotel kojih u Rijeci fali
[/quote]
Potpuno isto razmišljamo. To je i meni palo na pamet čim se počelo ponovno pričati o prodaji HPF-ovog paketa. Oni to moraju kupiti, jer tako im je jeftinije nego da taj paket kupuju u ponudi. A i na skupštini dobivaju dodatnih 28% glasova sa tim paketom. Zato mislim da će skupština biti odmah po eventualnoj realizaciji prodaje HPF-ovog paketa. To im je zadnja karta na koju mogu igrati, jer im upravni sud neće uvažiti žalbu u to sam siguran 100%. [angry]
[/quote]
Ali zakon kaže da oni ne smiju ni kupovati ni prodavati dionice dok su u obvezi javne ponude.
[/quote]
Vidite šta se desilo Galincu Mali mu se naplatili od dionica koje ima kod Nogiatara Nema više zajebancije sa državom a izgleda i sudstvo počelo bolje radit

http://www.zse.hr/default.aspx?id=31485

Poziv na skupštinu dioničara, naravno džepne svjetiljke su obavezne, tamo su loše "el. instalacije"!
Zanimljivo da se uopće ne spominje prodaja HFP-ovog paketa kao jedna od točaka, vjerovatno misle to "odraditi" prije skupštine!


http://www.zse.hr/default.aspx?id=31485

Poziv na skupštinu dioničara, naravno džepne svjetiljke su obavezne, tamo su loše "el. instalacije"!
Zanimljivo da se uopće ne spominje prodaja HFP-ovog paketa kao jedna od točaka, vjerovatno misle to "odraditi" prije skupštine!


Slatka im vlast Čekaju zadnj dan za skupštinu

Jedino što im u pozivu ne štima ukupan broj dionica s pravom glasa, trebaju oduzeti one što im je HANFA "zaključala" do daljnjeg, ili možda prije skupštine namjeravaju objaviti valjanu ponudu? [rolleyes]

ne mogu oni na dražbu, to njih muči, jer oni koji imaju obvezu davanja javne ponude ne mogu kupiti niti jednu dionicu izdavatelja

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].


ne mogu oni na dražbu, to njih muči, jer oni koji imaju obvezu davanja javne ponude ne mogu kupiti niti jednu dionicu izdavatelja


A kupovina preko drugog

Mnogi dioničari zbog neznanja, jer ne čitaju zakon ili se ne obrate Hanfi, mogu biti zakinuti ako je u razdoblju od kada je obveza za preuzimanje nastala pa do trenutka kada su odlučili prodati dionice, vrijednost dionice pala.
Prava dioničara
– Naime, prema zakonu dioničari imaju pravo zahtijevati putem nadležnog trgovačkog suda prodaju dionica po cijeni, odnosno prodaju po uvjetima važećima na dan kada je nastala obveza za preuzimanjem – objašnjava Ante Samodol, predsjednik uprave Hanfe.
Primjerice, jedan dioničar Industrogradnje prodao je dionice po trenutačnoj cijeni na burzi. No isto tako nakon žalbe sudu, razliku između te cijene i one važeće u vrijeme nastanka zakonske obveze za preuzimanjem, bila mu je pokrivena dionicama koje je morao dati Negotiator.

Tko ovdje uspije izgubiti uloženu lovu, totalni je "luzer"! [proud]

New Report

Close