TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Bolje da prodaju ovi nesigurni jer manje ih ostaje u nesigurnim rukama a cijena će lakše gore

Neće to gore sve dok nadležna tijela ne odrade svoj posao. A onda će možda biti prekasno.



Bolje da prodaju ovi nesigurni jer manje ih ostaje u nesigurnim rukama a cijena će lakše gore

Neće to gore sve dok nadležna tijela ne odrade svoj posao. A onda će možda biti prekasno.
[/quote]

Možeš malo argumentirati ovo što pišeš ili tek tako pišeš o nadležnim tijelima, jer je to sada in?

Sad svakako nije in nego aut dionica Transadrie drže oni koji moraju jer ne mogu prodati.

@moneymaker
Ajde pogledaj malo prethodne stranice.
Firma je kupovala u trezor, nakon toga je prodala svoje dionice iz trezora firmi Vrni d.o.o., a Vrni d.o.o. nije mogao otplaćivati kredit s kojim je kupio te dionice pa je Transadrija, koja je iz nekog razloga bila jamac po tom kreditu, morala platiti i taj kredit. Znači da je dala svoje novce da Vrni d.o.o. kupi Transadrijine dionice. Gdje su sad te dionice? Ako su na skrbničkom računu, zašto su na skrbničkom računu?
Što je sa onom prijevozničkom firmom iz Šibenika koju su strašno preplatili?

Čini mi se da se tu sustavno izvlačio novac iz firme i da bi to nadležna tijela trebala provjeriti. Eto.



@moneymaker

Ajde pogledaj malo prethodne stranice.
Firma je kupovala u trezor, nakon toga je prodala svoje dionice iz trezora firmi Vrni d.o.o., a Vrni d.o.o. nije mogao otplaćivati kredit s kojim je kupio te dionice pa je Transadrija, koja je iz nekog razloga bila jamac po tom kreditu, morala platiti i taj kredit. Znači da je dala svoje novce da Vrni d.o.o. kupi Transadrijine dionice. Gdje su sad te dionice? Ako su na skrbničkom računu, zašto su na skrbničkom računu?
Što je sa onom prijevozničkom firmom iz Šibenika koju su strašno preplatili?

Čini mi se da se tu sustavno izvlačio novac iz firme i da bi to nadležna tijela trebala provjeriti. Eto.

Sve ja to znam…

Ali jedno je što ti sad to meni objašnjavaš, a drugo je da li netko od nadležnih stvarno kopa po tim stvarima…

A zašto misliš da bi cijena išla gore bez da se te stvari riješe?

Mislim da bez toga može otići gore samo kratkoročno na temelju ulaza nekakvog špekulativnog kapitala, ali će se nakon povlačenja tog kapitala opet vratiti na ove razine. Ako bi netko ozbiljniji mislio ulaziti unutra, prvo bi tražio da se nabrojani problemi riješe.


A zašto misliš da bi cijena išla gore bez da se te stvari riješe?

Mislim da bez toga može otići gore samo kratkoročno na temelju ulaza nekakvog špekulativnog kapitala, ali će se nakon povlačenja tog kapitala opet vratiti na ove razine. Ako bi netko ozbiljniji mislio ulaziti unutra, prvo bi tražio da se nabrojani problemi riješe.

Ja uopće ne mislim da će cijena ići gore tako skoro… na razinama od prije 2 godine ćemo je vidjeti za ohoho vremena, ako uopće, i to me naravno jako ljuti. I slažem se s tobom da tu netko ozbiljniji neće ni prismrditi, bar za sada. Ako se neke stvari poslože i ako se one i OBJAVE možda i netko jači i ovdje zaluta…



@moneymaker

Ajde pogledaj malo prethodne stranice.
Firma je kupovala u trezor, nakon toga je prodala svoje dionice iz trezora firmi Vrni d.o.o., a Vrni d.o.o. nije mogao otplaćivati kredit s kojim je kupio te dionice pa je Transadrija, koja je iz nekog razloga bila jamac po tom kreditu, morala platiti i taj kredit. Znači da je dala svoje novce da Vrni d.o.o. kupi Transadrijine dionice. Gdje su sad te dionice? Ako su na skrbničkom računu, zašto su na skrbničkom računu?
Što je sa onom prijevozničkom firmom iz Šibenika koju su strašno preplatili?

Čini mi se da se tu sustavno izvlačio novac iz firme i da bi to nadležna tijela trebala provjeriti. Eto.

Dozvolite kolega da se malo osvrnem na vasu poruku i podsjetim na niz cinjenica do kojih i s malo truda svatko od nas moze doci….Naime…

Po definiciji iz Ustava RH….Državno odvjetništvo je samostalno i neovisno pravosudno tijelo ovlašteno i dužno postupati protiv počinitelja kaznenih i drugih kažnjivih djela, poduzimati pravne radnje radi zaštite imovine Republike Hrvatske te podnositi pravna sredstva za zaštitu Ustava i zakona. http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/232289.html

Vlasnicki udio HFP na dan 05.02.2010.
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 8.033 27,94 Osnovni račun http://www.skdd.hr/portal/f?p=100:52:1582402300024752::NO:RP::

Po odluci Vlade RH…Fond obavlja stručne i upravne poslove koji se odnose na :…upravljanje pravnim osobama u kojima Fond ima dionice i udjele, te druge poslove utvrđene zakonom i Statutom Fonda http://www.hfp.hr/default.asp?ID=62

I dobro sad kad sve to znamo pogledajte zapisnik sa zadnje glavne skupstine odrzane 26.08.2009…http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/zys5lIJWICkZgfzs0SU4Wg==.pdf u kojem je prihvaceno godisnje izvijesce i Uprave i Nadzornog odbora i to ne samo vecinom glasova nego i "blagoslovom" predstavnika HFP-a.

I sad mi ocekujemo da ce DORH krenut ili da , kamo srece, vec radi na otkrivanju svih neposlovno opravdanih radnji Uprave ?!?!….Sve to sta ja i vi znamo znaju i oni…samo sto isto tako znaju da sve odluke koje su Uprava i Nadzorni odbor donosili imaju odobrenje i HFP-a . Sta Vam hocu reci…nije kljuc rijesenja u Kljucu i ekipi u Rijeci vec u drustvu iz Luciceve 6..
Nadam se da ce se otkrit koji je interes HFP i zasto odobrava radnje uprave i u koliko su te radnje protiv interesa ili imovine RH netko za to odgovarat.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Kolega, predstavnici države su sjedili u Nadzornim odborima i trebali štititi interese države i u slučajevima: Podravke, HAC-a, HEP-a, HPB-a, HŽ-a…
Da budemo jasni, ne mislim da su u svim slučajevima ti predstavnici države gledali svoje interese, ali tamo gdje nisu gledali svoje interese, tamo su bili jednostavno nesposobni.

Nazalost nesposobnost nije kaznjiva i nece nam puno pomoc da dodjemo do istine koja se skriva iza transakcija i poslovanja u Transadriji. Ekipa u nadzornom odboru imaju svoje ime i prezime…odluke uprave su odobrene od istih…kao i od samog HFP….i mozemo vi i ja biti svjesni svih malverzacija…mozemo sumnjat u vjeru uprave da zeli dobro firmi a ne samo sebi…ali dok DORH tu ne udje i ne pocne raspetljavat…nema nam razloga za zadovoljstvom.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Nekome dopiz…. i odlučio sve rasprodati?

43 komada?

I meni palo par puta na pamet, ali čekam 2020.g. kad će ova dionica biti na vrhuncu [tongue]


Nekome dopiz…. i odlučio sve rasprodati?

43 komada?

I meni palo par puta na pamet, ali čekam 2020.g. kad će ova dionica biti na vrhuncu [tongue]


Ašt će se to desit do 2020 .g.

New Report

Close