TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Udruga dioničara i radnika Transadrije: Udruga malih dioničara namjerno ruši dionice

Da, oboje se bore za što više glasova, ali ovo što navode nema veze sa mozgom. Eto ih tamo, vidjet ćemo na skupštini.
[/quote]

Koje?


Koje?

Nije mi jasno što je to udruga napravila nebi li rušila cijenu!? Evo par pitanja o dionicama za Upravu na koja nikada nije odgovorila!?

2) Protuzakonito trgovanje trezorskim dionicama

Sredinom 2008. godine Transadrija je društvu Vrni d.o.o. prodala 1.000 trezorskih dionica, a Vrni d.o.o. je plaćanje kupoprodajne cijene financirao kreditom u iznosu od preko 5 Mil Kn. Je li točno da je Transadria mjenicom garantirala za taj kredit i da je mjenica u konačnici i naplaćena, pa je time društvo posredno financiralo stjecanje vlastitih dionica suprotno zakonu? Što je s tim dionicama sada? Na koga glase?

Prethodno skupštini 2009. godine prodali ste 500 trezorskih dionica društvu Kvarner Wiener Stadtische d.d. Je li Transadria i u ovoj prodaji trezorskih dionica posredno ili neposredno preuzela bilo kakve kreditne / garantne rizike ili obveze reotkupa?

Aktualno!!! Prebacivanje (prodaja) 2000 kom. na firmu Dezinsekcija!?

Rušenje cijene za jeftini dokup u trezor… Nema kraja!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

Ne rusi cijenu dionice onaj koji kupuje, tj. trezor.. vec onaj koji prodaje.

A, moj Fako!? [pray]

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)


Ne rusi cijenu dionice onaj koji kupuje, tj. trezor.. vec onaj koji prodaje.

A zašto bi članovi UMDTNSA prodavali i rušili, oni su kupovali. Pa ljudi moji njima treba svaka dionica i svaki glas da bi srušili ove što su se "uhljebili" i sisaju, ko bebe, Transicu. Pa nisu ovi iz HFP-a debili da bi se bez razloga stavili na stranu UMDTNSA. I njima je u cilju da svoj udio prodaju po što boljoj cijeni, a ne da tapkaju u mjestu dok se trezor ponovno ne napuni, pa ga onda uprava po četvrti puta isprazni (otpusti) nekome tko će glasati za njih. Mi mali dioničari nemamo apsolutno ništa od toga što uprava napuni trezor, a potom otpusti povezanoj osobi. Tako bi za par godina u Transadriji ostale samo povezane osobe, a trezor bi im služio samo kao prikupljač dionica koji sistematski i iscrpljujuće "čisti male" i potom pretaka u bure. [angry]


Ako se želi podići vrijednost dionice na realni nivo,treba unaprijediti poslovanje,i povećati zaradu.

Razvojem Riječke luke,to će doći na svoje. Rezanjem troškova u neprofitabilnim granama…i to će doći na svoje.Revalorizacija vrijednosti imovine,to je samo kozmetički korak,koji u konačnici ne nosi ništa dobroga firmi ( amortizacija…),eventualno ako ide u zaduživanje pa kao neka jamstva..

Revalorizacija imovine znači puno samo onima koji žele sutra prodati dionice po većoj cijeni onima koji nemaju pojma o bilanci TNSA. Oni koji znaju što kupuju,njima je svejedno,dapače,odgovara im ovakvo stanje.

Uostalom,da se glasa za dividendu od 20 000 Kn,tvoj glas bio bi za ili protiv ?

Udruga je , naravno , protiv dividende od 20 000 kn.To sto se to stalno po forumima i nekim medijima povlaci je podmetanje Uprave.Molio bi da se dokumentira gdje je to umdtnsa trazila isplatu takve dividende !!!
Prosle godine je umdtnsa trazila isplatu dividende(ne tog iznosa naravno) samo zato da se izbije kes Upravi iz ruku da ne bi opet kupila neki privatni obrt i tako izvukla novce na svoje privatne racune.Medjutim u tome se nije uspijelo , svi novci su potroseni ali na tome se nije stalo nego se je jos povrh toga i zaduzilo i to ne radi ulaganja u firmu nego da se kupuju dionice i puni trezor pa nakon toga isprazni trezor na prijateljske firme(zabadava , naravno) koje onda sluze kao glasacka masina na skupstini.Meni nije jasno kako ne vidite da oni sa novcima samog drustva kupuju sebi glasove na skupstini.Molim ljepo ja znam puno firmi koje ce kupiti sutra ako treba 2000 dionica TNSA i platiti ce ih 5000kn ali pod uvjetom da i njima TNSA izda mjenicu za kredit.
Sto se tice clanka u SEEbiz-u i izjave nekakve njihove udruge ….. no coment , to bi sve bilo jako smijesno da nije zalosno sto rade s nasom firmom i kako obezvrijedjuju nas kapital.

Čitam sve ovo i ja više k..ca kužim, udruga ova udruga ona [undecid] [yawn]

Jučer mali interes za TNSA.Kojim smjerom će mo danas?

Koji idiot ju da po 3300 kn.Treba ju držati iznad 4000 kn.Šteta da tu nema nekih pozitivnih špekulacija kao što je to slučaj na Todoričevim dionicama.Ovdje smo bliže Podravci.

ovo je više istovar nego pretovar
ili netko želi da dođemo do ovakvog zaključka?
tko istovaruje?


Koji idiot ju da po 3300 kn.Treba ju držati iznad 4000 kn.Šteta da tu nema nekih pozitivnih špekulacija kao što je to slučaj na Todoričevim dionicama.Ovdje smo bliže Podravci.

Onaj kome smeta da ide naglo gore Zagrebačka banka svaki dan kupi po malo


Koji idiot ju da po 3300 kn.Treba ju držati iznad 4000 kn.Šteta da tu nema nekih pozitivnih špekulacija kao što je to slučaj na Todoričevim dionicama.Ovdje smo bliže Podravci.

Samo strpljenja!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

New Report

Close