TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Mislim da će mi On prije oploditi kapital nego VI.

Hoće, ali samo za sebe, dioničarima šipak! Pa, što je to Ključariček javno i dobro napravio za TNSU ili za dioničare? Mulja, preprodaje, poklanja, gubi novac, a sve na račun malih dioničara. Kakva je njegova vizija? Ostaviti vođenje firme njegovom sinu!? Preuzeti firmu bez ijedne uložene kune!? Ma daj Crumi, možeš ti to bolje. Čovjek cijelo vrijeme mlati gloginje tuđim kur.em. Nisam predstavnik udruge, ali cilj je valjda svima jasan!? Preuzeti firmu, revalorizirati imovinu i podići vrijednost dionice na realni nivo, transparentno poslovanje. Svima dobro, jer nakon toga HFP može prodati svoj dio po realnoj vrijednosti, pravom kupcu, koji bi sigurno bio netko od jačih Europskih špeditera.

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

Ako se želi podići vrijednost dionice na realni nivo,treba unaprijediti poslovanje,i povećati zaradu.

Razvojem Riječke luke,to će doći na svoje. Rezanjem troškova u neprofitabilnim granama…i to će doći na svoje.Revalorizacija vrijednosti imovine,to je samo kozmetički korak,koji u konačnici ne nosi ništa dobroga firmi ( amortizacija…),eventualno ako ide u zaduživanje pa kao neka jamstva..

Revalorizacija imovine znači puno samo onima koji žele sutra prodati dionice po većoj cijeni onima koji nemaju pojma o bilanci TNSA. Oni koji znaju što kupuju,njima je svejedno,dapače,odgovara im ovakvo stanje.

Uostalom,da se glasa za dividendu od 20 000 Kn,tvoj glas bio bi za ili protiv ?

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


Uostalom,da se glasa za dividendu od 20 000 Kn,tvoj glas bio bi za ili protiv ?

Protiv!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

Moj bi bio za.

@spiderman

Ajde,barem si dosljedan,ipak je to u interesu firme .[thumbsup] [thumbsup]

Zanima me koliko bi na kraju bilo glasova protiv . Od silnih dušebrižnika za firmu,još bi bacili kocku za onaj globus na krovu… [sad]

fora je da si odmah popio jedinicu zbog takvog razmišljanja ( naravno,ne od mene ).

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Od silnih dušebrižnika za firmu,još bi bacili kocku za onaj globus na krovu… [sad]

:-))))

Crumi ti si faca!

nalog od 22 komada na kupnji po cijeni 3300,mislim da je doba oko 3000 iza nas!

fundamentalist



@spiderman

Ajde,barem si dosljedan,ipak je to u interesu firme.

fora je da si odmah popio jedinicu zbog takvog razmišljanja ( naravno,ne od mene ).

Ma, vidi Crumi. Nisam ja neki druker bez argumenata. Naravno da je interes firme neupitan i najbitniji, kao i zaposlenici. Siguran sam da bi ja na čelu udruge odigrao neke stvari puno bolje, ali ne može im se zamjeriti. Nije lako igrati protiv ovakvih kao što je Klučariček. Pogledaj samo Badel, HEP… To su jebeni igrači, ali svemu dođe kraj. Zato mislim da je Ključariček u ovom trenutku najgore rješenje za Transadriu. Previše je zaglibio i muljao, red je da se netko drugi pokaže i dokaže! To ti je kao u politici.


Ne pumpam ja cijenu, ali vrlo lako možemo očekivati porast cijene u nadolazećem periodu. Smatram da neće biti više većih ponuđenih količina na prodaji, a TNSA je pod povećalom.

Samo da vas podsjetim što sam vam jučer napisao. Ovo je bilo vrlo izgledno, jer nije jučer bio exdiv day! Cijana se držala od oba dvije strane, da se što više skupi, a sada je prepuštena tržištu.

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

Trgovanje dionicama danas i trgovanje od prije dvije-tri godine i više unazad je kao nebo i zemlja.
Prije dvije godine jedno od najunosnijih zanimanje bilo je zanimanje brokera. Zamislite samo kako se nekada kupovalo. Uplatiš lovu, nazoveš brokera telefonom i kažeš mu da kupi određenu dionicu. On par puta okrene lovu, pošto je tržište bilo u usponu, i nije mogao fulati. Ili ti proda neku dionicu od svoga frenda koje se nije mogao riješiti, ili svoju. Ljudi su samo donosili lovu, keša bilo na sve strane, a prostora za manipulaciju bezbroj. E danas kada većina ulagača sama kupuje preko interneta, prati cijene, i zadane naloge. Nalozi su istog trenutka vidljivi, nema više skrivenih naloga i sl. Međutim prostora za manipulaciju cijenom ima još uvijek sasvim dovoljno. Samo što su metode manipulacije postale sve sofisticiranije, i jako teško je povezati određenu grupu povezanih osoba, a naročito takav slučaj dokazati na sudu. Danas kada nema likvidnosti, takođe se otvara prostor za manipulaciju, naročito na dionicama kojima se rijetko trguje, i čija je razlika u cijeni između kjupnje i prodaje velika. Ima toga još uvijek u izobilju, mislim da je INGR-a za to najbolji primjer, iako je jedna od likvidnijih. Ljudi će jednostavno napraviti sve i svašta, da bi zaradili "bez motike", tako je oduvijek bilo, a tako će i ostati. Mali ulagači tu jedino mogu zaraditi ako kupe dionicu "solidne" firme, i prepuste vremenu da pregazi kratkoročne manipulacije. Ali danas se svima nekud žuri, svatko bi para na brzaka, svi su kratkih živaca, a to je često pogubno za džep. [cool]

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/transport/udruga-dionicara-i-radnika-transadrije-udruga-malih-dionicara-namjerno-rusi-dionice,59039.html

Udruga dioničara i radnika Transadrije: Udruga malih dioničara namjerno ruši dionice

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/transport/udruga-dionicara-i-radnika-transadrije-udruga-malih-dionicara-namjerno-rusi-dionice,59039.html


Udruga dioničara i radnika Transadrije: Udruga malih dioničara namjerno ruši dionice

Da, oboje se bore za što više glasova, ali ovo što navode nema veze sa mozgom. Eto ih tamo, vidjet ćemo na skupštini.

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

New Report

Close