TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

gismund
Ova dionica je strašno podcjenejna,još se nalazi na crobexu 1250..imaš na ovom forumu je netko izračunao koliko bi trebala iznoditi dionica samo po vriejdnosti nekretnina da ništa ne radi firma.
Zašto se tolike borbe vode za Upravu i Nadzorni odbor,pa nebi s enitko borio za firmu koja ne vriejdi.
Dolje više ne može jer cjelo tržište se oporavilo u prosjeku za 55%,oa ova dionica nije ni mrdnula..pa pogledaj malo grafove.
Dakle mislim da neće ići ispod 2900kn što se vidjelo neki dan čim se spustila na tu razinu počeli su stizati nalozi na bidu od više stotina komada..
Može dakle samo rasti…


gismund
Ova dionica je strašno podcjenejna,još se nalazi na crobexu 1250..imaš na ovom forumu je netko izračunao koliko bi trebala iznoditi dionica samo po vriejdnosti nekretnina da ništa ne radi firma.
Zašto se tolike borbe vode za Upravu i Nadzorni odbor,pa nebi s enitko borio za firmu koja ne vriejdi.
Dolje više ne može jer cjelo tržište se oporavilo u prosjeku za 55%,oa ova dionica nije ni mrdnula..pa pogledaj malo grafove.
Dakle mislim da neće ići ispod 2900kn što se vidjelo neki dan čim se spustila na tu razinu počeli su stizati nalozi na bidu od više stotina komada..
Može dakle samo rasti…


Pitanje za 100kn Šta se može očekivat od nove uprave ako dođe do smjene stare Šta imamo od toga mi mali dioničari Kolku vrijednost da očekujemo da dionica postigne u kratkom periodu da ne budu sjaši kurta uzjaši murta


Pitanje za 100kn Šta se može očekivat od nove uprave ako dođe do smjene stare Šta imamo od toga mi mali dioničari Kolku vrijednost da očekujemo da dionica postigne u kratkom periodu da ne budu sjaši kurta uzjaši murta

Ne trebaš mi platiti 100kn, ja ću ti odgovoriti. Velika stvar bi bila da se sruši stara uprava jer će nova dovesti firmu u normalno poslovanje, neće bacati pare okolo kupujući firme prijatelja, neće kupovati trezorske pa ih prebacivati prijateljima, itd. Nova uprava bi vjerojatno napravila revalorizaciju imovine i podigla vrijednost TNSE na realnu razinu. O vrijednosti dionice možemo samo nagađati, ali će biti daleko veća nego je trenutno.
E, da je Fuduriću bio HFP uz njega, sada bi TNSA vrijedila min. 20.000 kn. U prosincu 2006. dionica nije rasla zbog potencijane dividende, već zato što su počele špekulacije o preuzimanju TNSE od strane Fudurića i njegovih firmi. Kasnije kad je Fudo vidio da nema šanse preuzeti TNSU, nastale su priče o dividendi itd.
Dakle, smjena je potrebna svim dioničarima. Dionice će im višestruko povećati vrijednost, a svi će imati transparentno poslovanje. Ukoliko ostane ova uprava, cijena dionice neće izgubiti vrijednost, ali ostaje upitno tko će i kada bez kune preuzeti TNSU!? Pa, zar vam nije čudno što stari Ključariček otvoreno želi sina kao nasljednika njegove pozicije!? Nebi da je TNSA njihova privatna prčija i da su za nju dali velike pare!?
Ovo se svodi kao priča iz brodogradilišta, ovdje je radio moj djed, radim ja, a Boga mi, radit će i moj sin!? Ma dajte!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)



Pitanje za 100kn Šta se može očekivat od nove uprave ako dođe do smjene stare Šta imamo od toga mi mali dioničari Kolku vrijednost da očekujemo da dionica postigne u kratkom periodu da ne budu sjaši kurta uzjaši murta

Ne trebaš mi platiti 100kn, ja ću ti odgovoriti. Velika stvar bi bila da se sruši stara uprava jer će nova dovesti firmu u normalno poslovanje, neće bacati pare okolo kupujući firme prijatelja, neće kupovati trezorske pa ih prebacivati prijateljima, itd. Nova uprava bi vjerojatno napravila revalorizaciju imovine i podigla vrijednost TNSE na realnu razinu. O vrijednosti dionice možemo samo nagađati, ali će biti daleko veća nego je trenutno.
E, da je Fuduriću bio HFP uz njega, sada bi TNSA vrijedila min. 20.000 kn. U prosincu 2006. dionica nije rasla zbog potencijane dividende, već zato što su počele špekulacije o preuzimanju TNSE od strane Fudurića i njegovih firmi. Kasnije kad je Fudo vidio da nema šanse preuzeti TNSU, nastale su priče o dividendi itd.
Dakle, smjena je potrebna svim dioničarima. Dionice će im višestruko povećati vrijednost, a svi će imati transparentno poslovanje. Ukoliko ostane ova uprava, cijena dionice neće izgubiti vrijednost, ali ostaje upitno tko će i kada bez kune preuzeti TNSU!? Pa, zar vam nije čudno što stari Ključariček otvoreno želi sina kao nasljednika njegove pozicije!? Nebi da je TNSA njihova privatna prčija i da su za nju dali velike pare!?
Ovo se svodi kao priča iz brodogradilišta, ovdje je radio moj djed, radim ja, a Boga mi, radit će i moj sin!? Ma dajte!
[/quote]
Hvala na odgovoru Može još koji odgovor Ko je taj Ključariček ne vidim ga u top 10 Ko ga podržava


Ne kužim zašto bi netko kupovao sada dionice kada ih i tako ne stigne uknjižiti na sebe prije skupštine?!

Otkud ti to?

Idemo ovak i onak gore ,samo strpljenja..prije par dana kupili ste za 2900 sad bi odmah 4000,pa ljudi moji razmislite malo,ako ste mislili da će to tako biti ,niste trebali ni ulaziti.
Strpljenja malo nebi škodilo.

Od kud tolike dionice sa cijenom nalo večom od 3000 kn.Tko ih ima toliko?

Aha! [thumbsup]

U riječkoj Transadriji prevara od 40 mil. kuna

Udruga malih dioničara Transadria podnijela je kaznenu prijavu USKOK-u i riječkom Državnom odvjetništvu zbog nezakonitih i kriminalnih radnji. U toj kaznenoj prijavi, koju posjeduje Poslovni dnevnik, prijavljeno je 11 osoba iz Uprave, Nadzornog odbora, revizije i drugih za koje Udruga smatra da su Transadriju oštetili za najmanje 40 milijuna kuna

“Očekujemo brzu reakciju državnih organa i rasvjetljavanje svih štetnih ugovora koje je sklopila aktualna Uprava”, izjavio je predsjednik Udruge malih dioničara Zoran Korda.

Od Hanfe pak zahtijevaju da poništi nezakoniti prijenos 2000 trezorskih dionica na skrbnički račun Volksbanke, čime Uprava nastoji osigurati prevlast na predstojećoj Skupštini dioničara.

Uprava Transadrije u trezoru ima 818 komada vlastitih dionica, što čini 2,8 posto temeljnoga kapitala, podaci su Središnjega klirinškog depozitarnog društva (SKDD). U kaznenoj prijavi, među ostalim, stoji kako je 50-postotni udio šibenske tvrtke TIP d.o.o. Uprava Transadrije platila je 124 puta više nego što je bila realna cijena, čime su oštetili tvrtku za gotovo 32 milijuna kuna.

Kako bi opravdali akviziciju, Transadria je angažirala revizorsku kuću koja je sastavila fiktivni izvještaj o vrednovanju tvrtke TIP, a za to je dobila naknadu od 400.000 tisuća kuna. Nadalje, u Udruzi kažu kako je Uprava manipulirala cijenom dionice s jedne strane, dok je prijateljskim glasačima na Skupštini prenosila već stečene vrijednosnice.

Navodi se primjer iz protekle godine kada je Uprava preko tvrtke Vrni kupovala vlastite dionice. Konntaktirali smo člana Uprave Transadrije Mirana Ključaričenka koji je odbio komentirati kaznenu prijavu.

‘Ta udruga uopće nije udruga, oni su špekulanti i uopće ne želim komentirati njihove izjave ni poteze’, decidirano je rekao Ključariček.

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/39460/Prijavljen-kriminal-u-rijeckoj-Transadriji.html

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

Biti će vatreno za 2 tjedna…

A baš sam se pitao kada će početi povlačenje po štampi. Što bi Badel bio bolji od nas [smiley]

Zanimljivo da su dignuli prijavu i protiv revizora. Inače baš sam pogledao na ZSE i vidim da je zadnje revidirano izvješće još iz 2006. Nakon toga je samo uprava potpisivala izvješća.

A što se tiče revizorske firme – da li netko zna koja je to revizorska firma dobila posao procjene TIP-a? Naime čuo sam da je jedan od trenutnih članova Nadzornog odbora koji je istovremeno i "savjetnik Upravi" prije radio u Ernst&Youngu i tamo dobio otkaz. Istovremeno su u Ernst&Youngu radili i "Spremić, Kasapović i Teklić" koji su u jednom trenutku predlagani za revizora Transadrije. Baš me zanima da li su baš oni dobili taj posao procjene TIP-a.


Biti će vatreno za 2 tjedna…

A baš sam se pitao kada će početi povlačenje po štampi. Što bi Badel bio bolji od nas [smiley]


nema veze stampa … Svjedoci, cinjenice, odvjetnik pa sve na sud. Ponistiti posljednje transakcije. Blokirati imovinu i dionice. Ako sud "omane" ima visih sudova pa sve do Strasbourga.
Samo naprijed [thumbsup]
A onda ce: Badel, Proficijo, Podravka, Dalekovod … vrijeme je da se bandi stane na kraj.

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd


Od kud tolike dionice sa cijenom nalo večom od 3000 kn.Tko ih ima toliko?

Manipulacija od strane uprave!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

New Report

Close