TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Bez obzira što sam pomalo razočaran u pogledu "dividendice" mislim da ovo i dalje ostaje najsigurnije "utočište" u vremenu krize. Firma i dalje ostvaruje dobit, nije nešto veliko, ali je dobit.
Počeo sam razmišljati i o marginu, pošto je očito da trezor zadnje dvije godine brani cijenu na 3000,00.
Lagan dokup, uz naravno podršku trezora trebao bi biti dovoljan "osigurač". [wink]

jes jes, naročito kad puknu margini
Nema niti jedan ozbiljan kupac osim trezora,tj nema niti jedan, osim onih koji sad trejdaju , kupe po 3000-uvale trezoru po 3300…
katastrova
Uh baš me zanima tko bi mogao biti zainteresiran za paket od države
[proud]
Bit će tu drž nedaj
[/quote]
Ja se već držim tog savjeta, drž – nedaj! Hvala! [thumbsup]


Apeliram na one koji prodaju da sačuvaju koju dionicu za kupnju trezora. Nebi bilo lijepo prema nama koji mislimo ostati dugoročno u ovoj dionici da nam se trezor puni na 15.000 kuna.

a di je ovaj koji je pisao da tnsa ide na 15 000 [lol]

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.


U ovim trenucima pametni dokupljuju. Ostali će se kasnije tući po glavi. Zanima me samo dali će i jedan dioničar na skupštini (koja je btw za točno tjedan dana), glasati protiv odluke da TNSA za trezor počne kupovati 2.500 komada?

Jel i dalje misliš da su pametni oni koji su kupovali na 8-9 k???
Mislim da se ti tuces po glavi
Svako pametan treba glasati protiv toga da trezor kupuje, jer rasipaju novce time, zadužili su firmu..

odavdje treba bježat glavom bez obzira

Osobno bih volio da netko pokupi onaj paket od države, a onda najuri sve koji upropaštavaju firmu

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.


Kad god se počisti bid, odmah iskrsnu novi nalozi na kupnji od 3000 do 3100 kuna. Očito je da je nekome Transica primamljiva na ovoj cijeni, ili zna više od drugih. Promet na ovoj dionici u zadnje vrijeme je kontra Crobexa, mislim trguje se više nego kada je tržište bilo daleko likvidnije. [undecid]

Ova dionica je skroz van fokusa!

Zdužena, nelikvidna..
Savjetuješ kupnju dionice koja ima koeficjent tekuce likvidnosti 0,8 [yawn]
Od ukupne aktive koja iznosi 255 milijuna kuna, kapital i rezerve su samo 88 milijuna..
Tvrtka je zadužena ko Grčka i još trezor troši novac na kupnju dionica [shocked] [shocked]

Trebalo je ovo prodat kad je Zimzelen nestao iz top 10!!!

NA SEMINARU ĆU VAM PREDSTAVITI KJNIGU "OD MILIJUNA DO PUCKE KUHINJE" ...autora S.I.



Kad god se počisti bid, odmah iskrsnu novi nalozi na kupnji od 3000 do 3100 kuna. Očito je da je nekome Transica primamljiva na ovoj cijeni, ili zna više od drugih. Promet na ovoj dionici u zadnje vrijeme je kontra Crobexa, mislim trguje se više nego kada je tržište bilo daleko likvidnije. [undecid]

Ova dionica je skroz van fokusa!

Zdužena, nelikvidna..
Savjetuješ kupnju dionice koja ima koeficjent tekuce likvidnosti 0,8 [yawn]
Od ukupne aktive koja iznosi 255 milijuna kuna, kapital i rezerve su samo 88 milijuna..
Tvrtka je zadužena ko Grčka i još trezor troši novac na kupnju dionica [shocked] [shocked]

Trebalo je ovo prodat kad je Zimzelen nestao iz top 10!!!
[/quote]
Kolega ili kolegice, tko god je prije dvije godine kupovao TNSA-a kada je bila otprilike 7000,00 kuna bolje je prošao nego da je tada kupovao npr. INGR-u koja je bila oko 400,oo kuna. Trenutno je TNSA-a 3200,00 kuna, a INGR-a je 37,00.
Što se likvidnosti tiče, trenutno na bidu ima oko 30 komada iznad 3000,oo tako da se može i utržiti ako je baš "priša". Većina dioničara koji ovdje pišu i nema iznad 30 komada.
Trezor kupuje zato što zna "šta kupuje", kriza, nelikvidnost, strah, recesija je uništila i daleko jače dionice totalno, mi se još uvijek i dobro držimo. Ova firma ima pokriće u nekretninama daleko veće od trenutne cijene, čak i da se sve proda u "pola cijene", zato je i preporučujem, a i sam dokupljujem. Reci mi samo kakvo pokriće ima npr. Magma, ili Zdenka, pa se i tim dionicama trguje. [huh]

@Banana

Koelga nemojte se pravit da ne znate o cemu pisem
Mjesate babe i žabe

Pod pojmom nelikvidnost ne mislim na nelikvidnu dionicu, vec na nelikvidnost tvrtke..
Ako imalo razumijete računovodstvo, tada preporučivati tvrtku koja ima koeficijent likvidnosti 0,8 a zaduženje preko 180 % od kapitala i rezervi je ravno kriminalu.
Trezor kupuje po meni jer želi podici cijenu prije skupštine, da malo zamaskira stanje!

Uspoređivati tns i ingru…vama očito nije dobro
Tnsa je 2006 10k a ingra 5-6 k
sada je tnsa 3 k a ingra 4 k

Manimo se glupih usporedbi

Trezor koji kupuje dionice, pa ih prodaje nekim lijevim frendli tvrtkama da se oslobodi istih, pokušava zaustavit pad cijene i podići cijenu pred skupštinu…sve to me udaljava od ove dionice.
Koga briga za nekretnine kojima se busate, sve me to podsjeca o prici kad se po gradu trabunjalo o dividendi od 12k
Svaki iole ozbiljan investitir kupuje "biznis" a ne nelikvidnu imovinu.

Pogledaj ROE tvrtke , ako uopce znaš što on govori!!!
Pogledaj vrijeme naplate potraživanja!!!

NA SEMINARU ĆU VAM PREDSTAVITI KJNIGU "OD MILIJUNA DO PUCKE KUHINJE" ...autora S.I.



@Banana

Koelga nemojte se pravit da ne znate o cemu pisem
Mjesate babe i žabe

.
Koga briga za nekretnine kojima se busate, sve me to podsjeca o prici kad se po gradu trabunjalo o dividendi od 12k
Svaki iole ozbiljan investitir kupuje "biznis" a ne nelikvidnu imovinu.

Možda….možda,ali kolega,ako ste pratili tada,nije li bilo lijepo imati dionicu u to vrijeme ?
A zarada je bila svjetska. Nemam ništa protiv još jednog kruga.

Investitori ..? Špekulanti ? Koja je razlika ?

I uostalom,cijelo vrijeme napominješ da kupuje trezor . Pa zar ti je tako teško provjeriti stanje u SDA i usporediti s izvještajima uprave o kupnji,ako jesi,pa i postati podatke,kojima ćeš dokazati da samo trezor brani cijenu ? Iznenaditi ćeš se ,kupuje " netko " drugi,i to lijepo skuplja .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?



@Banana

Koelga nemojte se pravit da ne znate o cemu pisem
Mjesate babe i žabe

Pod pojmom nelikvidnost ne mislim na nelikvidnu dionicu, vec na nelikvidnost tvrtke..
Ako imalo razumijete računovodstvo, tada preporučivati tvrtku koja ima koeficijent likvidnosti 0,8 a zaduženje preko 180 % od kapitala i rezervi je ravno kriminalu.
Trezor kupuje po meni jer želi podici cijenu prije skupštine, da malo zamaskira stanje!

Uspoređivati tns i ingru…vama očito nije dobro
Tnsa je 2006 10k a ingra 5-6 k
sada je tnsa 3 k a ingra 4 k

Manimo se glupih usporedbi

Trezor koji kupuje dionice, pa ih prodaje nekim lijevim frendli tvrtkama da se oslobodi istih, pokušava zaustavit pad cijene i podići cijenu pred skupštinu…sve to me udaljava od ove dionice.
Koga briga za nekretnine kojima se busate, sve me to podsjeca o prici kad se po gradu trabunjalo o dividendi od 12k
Svaki iole ozbiljan investitir kupuje "biznis" a ne nelikvidnu imovinu.

Pogledaj ROE tvrtke , ako uopce znaš što on govori!!!
Pogledaj vrijeme naplate potraživanja!!!

Zadnjih 10 trgovinskih dana ukupno je protrgovano 360 dionica TNSA. Od toga je trezor kupio 99 kom.
Tko je kupio ostalih 261 kom. Nije vrag da se mali igraju kupi-prodaj.
Svatko tko je u ovoj dionici duže od dvije godine, i prati transakcije može zaključiti da netko drugi osim trezora u zadnje vrijeme vrši opreznu kupnju (jer drugačije i ne može) u rasponu od 3000 i 3100 kuna.
Kolega Gatara, pitam se zašto se Vi kao ozbiljan investitor zaje….. sa ovako lošom dionicom i to u ovako nelikvidno vrijeme pred skupštinu. A što se tiče ROE-a i ostalih budalaština u vezi ove tvrtke, bolje su mi poznati od većine na ovome forumu.
Jedino što bih volio znati to je:kome je trezor prodao zadnjih 500 komada i po kojoj cijeni. Odgovor na to pitanje dao bi jasniju sliku "trezorovih" namjera i planova.
To je jedno od glavnih pitanja koje namjeravam postaviti upravi na skupštini dioničara!
Pozdrav!

@banana

Ova dionice je u banani od kad je bila skupština 2007 godine
Što se tada tamo izdogovaralo i iskovalo nemam pojma.
al dat ću neke podatke pa nek ljudi vide kako se posluje u tnsa

2007. kapital i rezerve su iznosile 136 milijuna, a 2008. 88 milijuna
2007.prihodi su iznosili 143 milijuna, a 2008. prihodi su 95 milijuna
u istom razdoblju knjigovodstvena vrijednost je pala sa 5000 kn na 3300 kn
ROE je sa 18 % u 2007 pao na 2 % u 2008…..trebam li dalje pisati?

Idemo malo o zaduživanju, rasipanju novca i dovođenju tvrtke u opce stanje nelikvidnosti

U 2007. TNSA je imala 68% duga na kapital , a 2008. su ta dugovanja narasla na 166%!!!!!

Što se radi s tim novcem?
Treba pratiti i po koliko će trezor pordati dionice ako ih proda?
Ukoliko to bude po manjoj cijeni od prosjecne cijene kupnje istih dionica, Hanfa bi mogla imati posla¨

Ovi podaci su činjenice koje me odbijaju od TNSA
Bit će ovdje zanimljivo pratiti situaciju iducih mjeseci, ali jedno je sigurno: ovo je trebalo prodati kad je M.Mitrovic poceo izlaziti van!

NA SEMINARU ĆU VAM PREDSTAVITI KJNIGU "OD MILIJUNA DO PUCKE KUHINJE" ...autora S.I.



@banana

Ova dionice je u banani od kad je bila skupština 2007 godine
Što se tada tamo izdogovaralo i iskovalo nemam pojma.
al dat ću neke podatke pa nek ljudi vide kako se posluje u tnsa

2007. kapital i rezerve su iznosile 136 milijuna, a 2008. 88 milijuna
2007.prihodi su iznosili 143 milijuna, a 2008. prihodi su 95 milijuna
u istom razdoblju knjigovodstvena vrijednost je pala sa 5000 kn na 3300 kn
ROE je sa 18 % u 2007 pao na 2 % u 2008…..trebam li dalje pisati?

Idemo malo o zaduživanju, rasipanju novca i dovođenju tvrtke u opce stanje nelikvidnosti

U 2007. TNSA je imala 68% duga na kapital , a 2008. su ta dugovanja narasla na 166%!!!!!

Što se radi s tim novcem?
Treba pratiti i po koliko će trezor pordati dionice ako ih proda?
Ukoliko to bude po manjoj cijeni od prosjecne cijene kupnje istih dionica, Hanfa bi mogla imati posla¨

Ovi podaci su činjenice koje me odbijaju od TNSA
Bit će ovdje zanimljivo pratiti situaciju iducih mjeseci, ali jedno je sigurno: ovo je trebalo prodati kad je M.Mitrovic poceo izlaziti van!

Vidim da se mlati slama pa evo da i ja nešto namlatim.

Svi znamo zbog čega je 2007. bila tako "uspješna". Nego Gataro daj nas malo prosvijetli s podacima 2006 ili 2005 pa da oni što čitaju tvoja štiva imaju realniji uvid. ROE je 2006 bio oko 4.
kapital i rezerve oko 100 mil. A još mi samo nije jasno na koji te način "činjenice" odbijaju od TNSA? Na način da je uopće nemaš ili je imaš pa želiš izači. Ako je nemaš molim te da ne zaglupljuješ svojim statističkim činjenicama jer što te tjera da ih tako agresivno djeliš s nama, a ako si vlasnik dionica mislim da ti je ovo dobra prilika za izači s obzirom da kupaca na ovoj cijenovnoj razini itekako ima. Ja osobno mislim da ne spadaš ni u jednu od ovih kategorija.

Za Crumija!
molim te da podjeliš s nama tko to kupuje TNSA, a ne ovako doljevaš ulje. Nije prvi put! Ili barem reci pošto vjerojatno i neznaš, na koga sumnjaš.
U ovoj sam dionici od polovine 2006 sa priličnom količinom i ne hvata me nervoza zbog trenutne cijene, ali ima mnogo onih na koje itekako utječu vaše izjave pa bi molio za malo manje tendenciozne komentare.

A jedino čega me strah od ove dionice nije njena vrijednost nego onih koji su se na prošloj skupštini mlatili riječima pa i na ovome forumu, a sad šute ko zaliveni. Dao sam svoj komentar još onda da su se nešto nagodili samo neznam što i koliko će to koštati nas male dioničare.

Čekam da se realizira prodaja HFP .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Nazalost sutnja i netransparentnost ove garniture je dovela do smanjenja broja igraca na kupovnoj strani, bez obzira na to radili oni svoj posao dobro ili ne (osobno smatram da je bilo dobrih poteza) pa se sada trezor nasao u poziciji da skoro sam brani cijenu (taj dio je vrlo korektan, moram reci), no moj opci dojam je da kupnja nebi toliko izostala da se otvorenije prica o planovima i da bi sad cijena bila na visoj razini bez obzira i na krizu i na ovog neznalicu koji izlazi na silu, ko slon u ducanu sa kristalima, sam sebi ruseci cijenu.
A kupaca za ovaj paket od HFPa ce sigurno biti i sto prije prodaju taj paket, to bolje! Vec sad je solidna razlika od 20% na sadasnju trzisnu.

New Report

Close