TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Zadnji puta su prodali 1000 komada Vrniju. Cijena je ostala nepoznanica.

Navodno 6.700kn…
[/quote]
Ako je bila ta cijena – onda i nije čudo što je VRNI u problemima! [lol]
[/quote]
Što ima novo u vezi tvrtke VRNI ?

Ako je ovo danas i ono jučer kupila uprava da li su ispunili kvotu od 2500 kom.?

Ako sam dobro zbrojio i ako su ovo jučer i danas oni kupovali došli smo do 2499 komada…

Nešto sam počeo gubiti živce,ako se ovaj i drugi tjedan ništa ne dogodi mislim da ću izaći.Kad gledam ove građevinarce i brodare stvarno se na + i – po 20% može fino zaraditi.Naša TNSA je stvarno živa pasiva.Glasa od nje čuti nije osim kupnje za trezor.

Pa navodno da je bila cijena oko 6000 a svrha, pa možda im u buduće neće bit potrebni glasovi malih, što mislite o tome

Još se uprava nije oglasila,ako su oni kupili onih 2500 komada zanima me tko sada kupuje.

Da li se to nešto zna što ja neznam? Evo je lijepo krenulo.Daj bože da se popnemo na tih 4000 kn.

Nije na odmet pročitati i ovaj članak objavljen prije prošlogodišnje skupštine dioničara. Iz članka se može (ako se barem dva puta lagano pročita) naslutiti daljni tok stvari oko ove trakavice sa trezorskim dionicama. Osobno već naslućujem ……….
[thumbsup] http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=50062

Transadria je jedna od dionica kojom je javnost bila najviše manipulirana u proteklih dvije godine. Pričalo se tu o dividendi od čak 12 tisuća kuna, o vrijednim nekretninama i skrivanju stanja u tvrtki, u čemu su najviše prednjačili forumi i ‘pouzdane’ informacije njihovih članova. Najviše špekulativnog kapitala u Transadriji navodno se nakupilo kad je tvrtka investirala u riječki Tower centar putem tvrtke Trans RI, čiji je 78-postotni vlasnik. S obzirom na to da za skok na 12 tisuća kuna nije bilo materijalnih razloga, pri njezinu padu na šest tisuća kuna, gdje se otprilike drži danas, bilo je mnogo žrtava.

Jedan od zahtjeva špekulanata jest i revalorizacija vrijednih nekretnina koje Transadrija ima u vlasništvu i to na najboljoj poziciji u riječkoj luci, dvije nekretnine u Sloveniji, u Beogradu itd. Uprava tvrdi da cilj špekulanata i jest domoći se vrijednih nekretnina iako nije jasno zbog čega se nekretnine ne valoriziraju. – Revalorizaciju nije teško napraviti, no u ovom trenutku to pogoduje dioničarima koji žele brzo ući i izaći. Ozbiljnijim investitorima revalorizacijom bi napravili omjere da s velikom imovinom zapravo ostvarujete male prihode. Mi ćemo sasvim sigurno provesti revalorizaciju, ali ćemo je uskladiti s rastom prihoda i rastom na tržištu – zaključuje Joško Bačelić, dodajući da se trenutačno traže partneri u Financijskom sektoru za izdavanje korporativnih obveznica, iako ni dokapitalizacija tvrtke nije isključena.

A tko voli "duga štiva", može koješta iskopati i ovdje: http://transadria.bloger.hr/

Trezor i dalje "praši". Čini se da namjeravaju kupovati do 10% firme. "Ima se love"! Preskočili su 2500 kom.????????

Treba im još 1,3%, a to je još oko 380 kom. [shocked] Ja im svoje ne dam!Oko 5 tis. možda razmislim, ovisi na kojoj razini bude Crobex.

New Report

Close