TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hugo,frende,umjesto što citiraš Novi List čudim se što nema više tvojih stručnih komentara po pitanju Transadrije?


Skupina dioničara koji traže isplatu dividende smatra, međutim, kako Transadria u svojim rezervama ima i više nego dovoljno sredstava za isplatu, navodeći kako grupa raspolaže s ukupno 53,9 milijuna kuna iz zadržane dobiti i ostalih rezervi. U svom priopćenju od 28. srpnja ove godine demantiraju tvrdnje da su tražili isplatu dividende od 1.200 kuna po dionici te navode kako je iz njihovog zahtjeva jasno da traže isplatu ukupno 17,25 milijuna kuna, a ne 34 milijuna dividende. Pritom ističu da je apsurdno govoriti da ta grupa malih dioničara ima jedini zadatak da izvuče novac iz zdrave tvrtke i na ulicu izbaci 500 radnika Transadrije, jer upravo bi dioničari pretrpjeli najveću štetu u slučaju propasti firme.
Uprava Transadrije pak ističe da je zadržavanje dobiti iz prošlogodišnjeg poslovanja, kao i iz prethodnih razdoblja, dio investicijskog ciklusa restrukturiranja tvrtke koja se morala pripremiti za poslovanje prema novom carinskom zakonu, a također, što posebno ističu u upravi, Transadria, kao i drugi špediteri, mora spremna dočekati ulazak u Europsku Uniju, kada će izgubiti značajan dio prihoda od carinskog posredovanja. Upravo iz tih razloga smatraju kako već sada treba ulagati u ostale sektore poslovanja kako bi se ti prihodi na vrijeme nadomjestili. Iza ovako, kako su ih u upravi Transadrije nazvali, radikalnih prijedloga o isplati rekordno visokih dividendi kriju se, prema njihovom mišljenju, interesi uskoga kruga špekulanata.
– Mi smo u ovom prijedlogu prepoznali pokušaj neprijateljskog preuzimanja Transadrije. Iza svega se krije interes nekih špekulanata da obezvrijede tvrtku i time prouzroče pad vrijednosti dionica kako bi se na kraju jeftino kupila Transadria, zaključuje Miran Ključariček te dodaje da većina investitora koji posjeduju dionice Transadrije želi stalan i stabilan rast investicije, a ne brzu zaradu kratkog daha.

Marinko GLAVAN


Uz poslovne poduhvate tipa TIP i VRNI(ili kako god već)Trandaria neće ni dočekat ulazak u EU!

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=50893

puno malih dionicara daje jednog velikog-najveceg


NA GLAVNOJ SKUPŠTINI TRANSADRIJE 1. KOLOVOZA NEĆE SE RASPRAVLJATI O PRIJEDLOGU DIJELA MALIH DIONIČARA O SMJENI NADZORNOG ODBORA I ISPLATI 17, 2 MILIJUNA KUNA DIVIDENDE
Ključariček: Špekulanti žele obezvrijediti »Transadriju«
Prijedlog dioničara koji posjeduju oko tri posto dionica nije uvršten u dnevni red jer je stigao nakon isteka roka, a Uprava ga je prepoznala i kao pokušaj neprijateljskog preuzimanja tvrtke

Moram ponoviti kako uprava ne razlikuje legitiman zahtjev dioničara od " pokušaja neprijateljskog preuzimanja"
A usput rečeno, za one koji imaju nedoumica u tom smislu; tzv "neprijateljsko preuzimanje" je legalan i legitiman način distribucije utjecaja među dioničarima, a unutar dioničkog društva i ne predstavlja nikakvu neprijateljsku aktivnost u odnosu na vlasnike ili samo društvo.

– Ovdje prvenstveno želim naglasiti kako se ne radi o nekakvom sukobu između malih dioničara i uprave društva jer skupina dioničara koja je uputila ove zahtjeve posjeduje tek nešto više od 3 posto ukupnog kapitala društva. Uprava društva mora štititi interese vlasnika, no ovdje se radi o zahtjevu izrazito malog broja dioničara koji su u suprotnosti s interesima većine.

Prije svega, uprava društva nije pozvana putem medija komentirati zahtjeve dioničara nego, u skladu sa zakonom, postupiti prema njihovim legitimnim zahtjevima.
Uprava mora znati da i 3% vlasništva čini nekoga (su)vlasnikom društva i da je, u skladu sa zakonom, dužna štititi interese i tih 3%.



za početak pismenim putem povucite sve punomoći koje ste prošle godine dali, opoziv punomoći pošaljite preporučeno na upravu i hanfu

Kako se to radi? Dal moram ici kod javnog biljeznika? Kome dajemo nove punomoci? (Moze odgovor i na pp)
[/quote]

prosljeđujem info koji sam dobio:

"rukom ili strojem ja taj i taj u cijelosti opozivam punomoć koju sam dao tom i tom, tako da od danas dana tog i tog osoba ta i ta nema više nikakva prava zastupati me i predstavljati u dioničkom društvu Transadrija d.d. Rijeka. to potpisati i faksirati na br.faxa 051 211-240 ili 051 213-206 "

Kao sto vec vjerovatno znate osnovana je udruga malih dionicara Transadria d.d.

Sve potrebne informacije o udruzi i njenim ciljevima dostupni su na … http://www.transadria.org/

Takodjer sve objave koje je udruga do sada objavila biti ce i jesu dostupne na webu udruge(pod priopcenja).

Evo primjera jedne takve obavjesti : http://www.transadria.org/docs/20080725_HANFA_obavijest.doc

puno malih dionicara daje jednog velikog-najveceg

Gospodo iz uprave i nadzornog, imate li na ovo što za reći?
Pa ovo je čist iz prijateljstva napravljeno, sam za vas, mislim ova udruga. [undecid] [wink] [wink]

prejak sam i moralno i intelektualno i verbalno i financijski da bi ikada imao potrebu igrati nepošteno - zimzelen

Kupnja – TNSA-R-A
3 6.399,99
2 6.320,04
5 6.320,00
8 6.260,00
3 6.050,08

Prodaja – TNSA-R-A
2 6.400,00
5 6.471,96
1 6.473,98
3 6.474,00
10 6.475,00

Čestitke za osnovanu udrugu.

http://www.transadria.org/docs/GS_01082008_Press_Release.doc

puno malih dionicara daje jednog velikog-najveceg

Uh što se se nakrcali parama. Pa dioničarima neće ostati ni za kavu bez mlijeka.[bye]

WUNDERKIND: "KUPOVAO SAM OD 5 K-3 K, ,NEMA VEZE STO JE SADA2 K"

New Report

Close