TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Hvala na komplimentima. Ja sam već davno rekao šta radim – borim se protiv gluposti, navlačenja i naivnosti. Don kihotovski, znam, ali eto…

A TNSU niti kupujem niti prodajem.

borac ili don quixote, kako želiš da te oslovljavaju?…
dakle, transadria već godinu dana brižljivo kupuje dionice na burzi
vodeći računa o tome da ih nedajbože plati koju kunu više
i nakon tako mukotrpnog jednogodišnjeg sakupljanja
na jedvite jade, u godini dana,
pazeći da ne podigne cijenu
sakupi jedva tisuću dionica

da bi odjednom, sasvim lakonski, te iste dionice prepustila drugome
i to mimo burze

a kome
tko su ti "d.o.o."

je li transadrija godinu dana, mukotrpno na burzi, sakupljala dionice zbog ovih uzgajivača trešanja

možeš li nam objasniti gdje je tu interes transadrije

Pustimo nagađanja dozvolim da Hanfa istraži i da svoje mišljenje. [thumbsup]

prejak sam i moralno i intelektualno i verbalno i financijski da bi ikada imao potrebu igrati nepošteno - zimzelen


ovo otpuštanje 1000 dionica uoči skupštine je neobično
može li uprava pojasniti ovaj potez
koje su neposredne koristi za tvrtku

…a ovo bih još jednom ponovio
uz ispriku onima koji su već pročitali

Citiram iz Lidera:
"Mali dioničari za dnevni red Skupštine predlažu smjenu cijelog Nadzornog odbora, osim predstavnika HFP-a, budući da sumnjaju da su njegovi članovi davali potporu Upravi za poslovne odluke štetne za tvrtku, u prvome redu misli se na kupnju prijevozničke tvrtke TIP d.o.o.

Dioničari smatraju da je iznos od 32 milijuna kuna, za koliko je prema njihovim informacijama kupljen udio u TIP-u, višestruko premašuje vrijednost navedene tvrtke, a kako se radi o iznosu koji je veći od 50 posto temeljnog kapitala Transadrije, smatraju da je o transakciji trebala odlučivati Skupština svih dioničara Transadrije.
Kao najvažniju točku dnevnog reda trebalo bi izdvojiti zahtjev za nezavisnom revizijom poslovanja sa tvrtkama TransRi, Policentro, TIP, Venditom I Vendicijom (Lider je u posjedu zapisnika sa dviju sjednica Nadzornog odbora iz 2004. u kojima je vidljivo da se upozoravalo na prevelike obveze Vendite prema Transadriji što je na kraju rezultiralo otpisom čak 13 milijuna kuna duga na štetu Transadrije), te ulaganjima u nekretnine i Luku Šibenik u proteklim godinama."

Uz otuđenje trezorskih,neizvršena obećanja… pametnom više nego dovoljno.

…..znači da će i HANFI i USKOKU biti dovoljno.

prejak sam i moralno i intelektualno i verbalno i financijski da bi ikada imao potrebu igrati nepošteno - zimzelen

Zovite me kako hoćete.

Smiješno mi je kako se u natezanjima jedne i druge strane uopće ne služite argumentima (najčešće je tako), već lupetanjima.

Ja nisam spominjao interes Transadrie pri otpuštanju trezorskih dionica, već sam se osvrnuo na totalnu glupost vezanu uz isticanje činjenice da je firma koja se bavi voćem kupila dionice Transadrie, i da je to zato strašno, glupo i muljaža.

Što se tiče (mogućeg) interesa Transadrie – možda i postoji? Možda im je sfalilo likvidnosti? Možda su dogovorili dobru cijenu? Ako za otuđenje takvog iznosa imovine ne treba suglasnost nadzornog odbora već je dovoljna odluka Uprave, ili ako su dobili suglasnost Nadzornog odbora, onda je sve čisto i legalno. Naravno, pod uvjetom da je cijena po kojoj je izvršena transakcija bila oko burzovne.

Dakle, za tu prodaju NE TREBA suglasnost Skupštine, NIJE TREBALA biti izvršena preko burze, i tu – prema našim zakonima – nema nikakvog kriminala, niti posla za HANFU, Uskok, poreznu upravu…

Opet, da li se to vama sviđa ili ne – to je drugo pitanje. Meni se čini da je Uprava prije Skupštine prodala trezorske dionice sebi prijateljskom dioničaru. Klasičan način obrane od neprijateljskog preuzimanja. I ako nisu napravili grešku u koracima, u smislu da su prodali po nekoj smiješnoj cijeni – ne možete im ništa!!!!!!! A sve ostalo – spominjanje Uskoka i sl. – je samo još jedno u nizu navlačenja.

Što se tiče (mogućeg) interesa Transadrie – možda i postoji? Možda im je sfalilo likvidnosti? Možda su dogovorili dobru cijenu? Ako za otuđenje takvog iznosa imovine ne treba suglasnost nadzornog odbora već je dovoljna odluka Uprave, ili ako su dobili suglasnost Nadzornog odbora, onda je sve čisto i legalno. Naravno, pod uvjetom da je cijena po kojoj je izvršena transakcija bila oko burzovne.

Meni se čini da je Uprava prije Skupštine prodala trezorske dionice sebi prijateljskom dioničaru. Klasičan način obrane od neprijateljskog preuzimanja. I ako nisu napravili grešku u koracima, u smislu da su prodali po nekoj smiješnoj cijeni – ne možete im ništa

i dalje ne vidim interes tvrtke u ovom otpuštanju dionica
a o kojem neprijateljskom preuzimanju je riječ



Hvala na komplimentima. Ja sam već davno rekao šta radim – borim se protiv gluposti, navlačenja i naivnosti. Don kihotovski, znam, ali eto…

A TNSU niti kupujem niti prodajem.

borac ili don quixote, kako želiš da te oslovljavaju?…
dakle, transadria već godinu dana brižljivo kupuje dionice na burzi
vodeći računa o tome da ih nedajbože plati koju kunu više
i nakon tako mukotrpnog jednogodišnjeg sakupljanja
na jedvite jade, u godini dana,
pazeći da ne podigne cijenu
sakupi jedva tisuću dionica

da bi odjednom, sasvim lakonski, te iste dionice prepustila drugome
i to mimo burze

a kome
tko su ti "d.o.o."

je li transadrija godinu dana, mukotrpno na burzi, sakupljala dionice zbog ovih uzgajivača trešanja

možeš li nam objasniti gdje je tu interes transadrije

[/quote]
Meni to više izgleda kao neki očajnički potez.


Zovite me kako hoćete.

Smiješno mi je kako se u natezanjima jedne i druge strane uopće ne služite argumentima (najčešće je tako), već lupetanjima.

Ja nisam spominjao interes Transadrie pri otpuštanju trezorskih dionica, već sam se osvrnuo na totalnu glupost vezanu uz isticanje činjenice da je firma koja se bavi voćem kupila dionice Transadrie, i da je to zato strašno, glupo i muljaža.

Što se tiče (mogućeg) interesa Transadrie – možda i postoji? Možda im je sfalilo likvidnosti? Možda su dogovorili dobru cijenu? Ako za otuđenje takvog iznosa imovine ne treba suglasnost nadzornog odbora već je dovoljna odluka Uprave, ili ako su dobili suglasnost Nadzornog odbora, onda je sve čisto i legalno. Naravno, pod uvjetom da je cijena po kojoj je izvršena transakcija bila oko burzovne.

Dakle, za tu prodaju NE TREBA suglasnost Skupštine, NIJE TREBALA biti izvršena preko burze, i tu – prema našim zakonima – nema nikakvog kriminala, niti posla za HANFU, Uskok, poreznu upravu…

Opet, da li se to vama sviđa ili ne – to je drugo pitanje. Meni se čini da je Uprava prije Skupštine prodala trezorske dionice sebi prijateljskom dioničaru. Klasičan način obrane od neprijateljskog preuzimanja. I ako nisu napravili grešku u koracima, u smislu da su prodali po nekoj smiješnoj cijeni – ne možete im ništa!!!!!!! A sve ostalo – spominjanje Uskoka i sl. – je samo još jedno u nizu navlačenja.

Kolega znači to ste napravili sa pajdašima.Pričate o obrani od neprijateljskog preuzimanja.Kada se uprava brani u svijetu od ne prijateljskog preuzimanja onda trezor kupuje dionice na burzi nebili se obranio.Ovdje imamo slučaj da trezor prodaje dionice da bi se obranio od preuzimanja.

Nekako mi se čini da ste na putu da ne prijateljski preuzmete imovinu TNSA.Ovo što pišete postaje degutantno.

Najača provala prodavati dionice da bi se obranili od preuzimanja [lol] [lol].Predložio bih vas kao savijetnike MOLOVOJ upravi,da i njih naučite kako da se sa prodajom dionica obrane od ne prijateljskog preuzimanja jer ubiše se ljudi kupujući dionice na burzi da se obrane od ne prijateljskog preuzimanja.

kakvo je to neprijateljsko preuzimanje sa tri posto vlasništva………?? tko koga preuzima??
nisam baš u toku [lol]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Ma ovdje je sve jasno da nemoze jasnije biti.Ovdje se radi o prijateljskom preuzimanju Transadrije ali nazalost sa novcima od Transadrije(zapravo sa nasim novcima).Kakvu uprava i NO imaju korist od toga javnost i dionicari JOS neznaju ali klupko se odmotava 🙂

puno malih dionicara daje jednog velikog-najveceg

…ako nista opet se rasplamsala rasprava. Svatko nateze na svoju stranu, a cinjenica niotkuda.
Zanimljivo je kako vise nitko ne spominje najveceg dionicara u proslosti, a prije njega spominjalo i bivseg predsjednika Nadzornog (i tada su trezorske bile u igri).
Izgleda da se preuzimaci smijenjuju, a ostaje samo porodica Kljucaricek…

New Report

Close