TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Joško Bačelić

– stranka: HDZ
– 01.06.2007. imenovan za direktora Gradske cistoce Šibenik na 4 godine. Do tada radio u Erste banci
– takoder clan Turistickog vijeca Šibenika,
– clan Gospodarskog vijeca Zupanijske komore Šibenik

Pretpostavimo da ce biti dobro nagraden od strane trezora kada dobro odradi svoj posao. Vec je netko napisao da se smanjuje broj radnika u Transici (otpremnine). To je on i vec prije 14.04. zapoceo sa radom, ali nisu nam javili. Sada bi trebale slijediti ostale vijesti.

Tycoon da li znaš nešto više o angažmanu Joška Bačelića u UO ili samo pretpostavljaš da mu je zadatak kadrovsko restrukturiranje tvrtke?

Što se tiče otpremničkog biznisa , to je isključeno , ne vidim šta bi tu mogao pomoć bivši bankar, dir. čistoće.
Ako se možda planira neka gradnja na području šibenika, igrač jak u tom kraju mogao bi ubrzat neke porocese??
Veze u bankama transadriji definitivno nakon towera više netrebaju, sada bi se banke tukle da dobiju takvog klijenta, znači i to je isključeno.
Koliko ja znam transadrija smanjuje broj zaposlenika ali više “prirodnom selekcijom” o otpremninama nisam čuo, ali da bi kadrovsko restrukturiranje bilo potrebno zbog ulaska u EU to je logično, samo šta bi za taj poso trebao doć neko iz šibenika?

Prije neki dan u Novom Listu pisalo je o novom urbanističkom planu Srdoča, Planira se između ostalog gradnja sporstke dvorane i dječjeg vrtića. Odavno se pričalo da vrtić ide na mjestu današnjeg kamionskog terminala carinske ispostave srdoči, a da je tomu tako znam pouzdano jer tamošnji špediteri i carinici imaju dead line za iseljenje( mislim da do kraja 4 mj ili sl.)
Kako će se u tu priču uklopiti carinsko skadište transadrie koje je odmah uz terminal ostaje da vidimo, jer skladište bez carinarnice po meni više nema logike, da li bi samo prodali teren za vrtić ili transadria ima u planu nešto drugo, vidjet ćemo?


bananarama: ” Asko: Fondovi su mnogo toga loše procijenili, zato i ostaju bez novca i ulagača, a svi redom nižu minus za minusom. Kada se Aureus, ZB Aktiv i Raiffaisen CE vrate na nulu u ovoj godini, ja ću kao samostalni dioničar biti miliunaš, pa se i dalje uzdaj u njihove procjene i mućke.[lol] ” Slažem se, neke stvari su ipak dobro procijenili. Fondovi su u minusu u jednoznamenkastim postocima, a mali ulagači su u minusu u dvoznamenkastim. Pa im ti objasni zašto je to tako. Svaka čast pojedincima sa ovog foruma, al ipak vas fondovi šiju po svim parametrima. Ne da će se vratiti na nulu, već će i zaraditi lijepi dvocifreni rast ove godine. Ne brini se bananarama. I ja sam s nevjericom gledao u njihove brojke i procjene, na kraju se pokazalo da su bili u pravu. Nikakvo pisanje niti tebe niti crvenog protiv mene neće to promijeniti…možda nekakva revalorizacija? Vrag će ga znati, ja sam prestar da bi vjerovao u vilenjake. [sad]

Ipak kolega malo pretjerujete u obrani fondova. Ova sva tri navedena fonda su u ovoj godini u minusu preko 20%, a to je dvoznamenkasta cifra, a ne jednoznamenkasta.TNSA teško da će više ispod 5900, jer iz protekla dva mjeseca mogli smo svi vidjeti kako su se stvari odvijale. Čim bi cijena u toku dana pala ispod 5700, trezor bi u posljednjim sekundama trgovine kupio ponešto i vratio cijenu iznad 5800-5900. Tako se cijena unatoč ovoj žestokoj korekciji i nelikvidnosti održavala na kolko-tolko pristojnoj razini. Što se tiče očuvanja cijene mislim da je NO napravio što je mogao, a da nije ispucao limit od 2500 komada, zapravo još ni pola.
Slažem se sa Vama da informacija nedostaje u vezi ove dionice, ali isto tako da je bilo što pozitivno objavljeno to ne bi utjecalo na rast cijene. Mislim da je bolje što se vijesti čuvaju za bolja vremena, a ona polako dolaze. Situacija se polako stabilizira, iako je prerano govoriti o nekom rastu. Puno ovisi o FI u ponedjeljak i o tome kakve će se vijesti plasirati u narednim mjesecima, (valjda se u toj firmi i nešto planira i radi, a ne samo izležava).Ako smatrate da će fondovi ovu godinu završiti sa dvoznamenkastim rastom, raduje me to.Onda bi Crobex krajem godine morao biti iznad 5000 bodova, a moja dobit je već bila troznamenkasta na toj visini Crobexa. Dao Bog da Vam se ostvare predviđanja za fondove, jer onda smo i mi na konju.[rolleyes]

izvješća možda ne bude još dva tjedna. konsolidirani podaci ….


izvješća možda ne bude još dva tjedna. konsolidirani podaci ….

pa zar nije 31.03. zadnji dan???

Hugo G.:

izvješća možda ne bude još dva tjedna. konsolidirani podaci ….

pa zar nije 31.03. zadnji dan???

31.03. je zadnji dan za nekonsolidirana izvješća, transadria uvijek daje odma konsolidirano izvješće , za njih je krajnji rok 15.04, ja se nebi žurio sa izvješčem, nek se drugi ispucaju

A jel novi braco iz Šibenika tu radi prodaje udjela luke Šibenik?
Ipak poznaje sve zainteresirane tami i okolo.

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa


kakve vijesti?

citaj postove Sarah-Kay (Zimzi, Gaster) izmedu redaka i znat ces kakve vijesti stizu. naravno ne za dan – dva

eh, da, da …. zimzi sve zna, on mi dođe nešto kao james bond. hail to zimzi!


Sad ćemo je pričekat na 4.800 što je u skladu sa zadnjim rezultatima.


Nikad, ali zapamti nikad neću kupiti niti jednu dionicu ove firme na izdisaju. A ti pitaj knjigovođu zašto.

U najmanju ruku, vrlo kontradiktorno. Nije li?

I ponovo 25 crveno! Izgleda da 25 crveno uvijek dobiva!


A jel novi braco iz Šibenika tu radi prodaje udjela luke Šibenik? Ipak poznaje sve zainteresirane tami i okolo.

novi braco je došo iz šibenske čistoće da u tnsa nastavi s proljetnim čišćenjem??? valjda..[cry]

Je, je, zna Zimzi, zato je i ostao zaglavljen u Kemoboji, VLencu, Pounje je ludilo, Vis isto, SLMK je mrak[thumbsup]

New Report

Close