TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

52 komada, zadnja cijena 7447.

Sta li nas ceka u 2008?

Odoh se napiti negdje, sve najbolje najludjim i najvjernijim dionicarima TNSA!!

Hvala Bogu da smo se odlijepili od cijene 7200.


Trezor kupuje jer je takva odluka skupštine (do 2500 komada, ako se dobro sjećam). Inače, ako je netko previdio dio FI – “pojašnjenja i komentar uprave”: Dana 25.09.2007.g. Policentro je na ime djelomičnog povrata dugovanja za kupljenu licencu i dobivenu pozajmicu doznačio na žiro-račun Trans.Ri 9,9 mil.Kn. Time je pot-raživanje Trans.Ri po toj osnovi svedeno na 11,6 mil. Kn. Na dan bilance, sredstva su na žiro-računu Trans.Ri. Na Skupštini društva Policentro [color=blue]od 27.09.2007.g. [/color]odlučeno je da se dobit po Zavr.rač. 2006.god. rasporedi ulagačima na način koji će na Trans.Ri imati slijedeći učinak: 7,5 mil. Kn isplate u novcu; 15 mil.Kn udio u Fondu Escapital, Padova. Isplata dobiti uslijediti će u listopadu 2007.god.[/b],a najavljena je i moguća isplata akont. dobiti za 2007.g. i to 4 mil.eura, također do kraja 2007.g.NaTrans.Ri od iste otpada 20%; Srazmjerno učešće Transadrije u navedenim dobitcima je 70,78%;

Da li se to odnosi na imatelje do tog datuma ili tek treba biti određen datum isplate dividende?

When speculation has done its worst, two and two still make four.

mic po mic…

Transadria d.d. – stjecanje vlastitih dionica

Društvo Transadria d. d. dostavilo je obavijest da je od 21. do 28.12.2007. godine steklo ukupno 10 vlastitih dionica. Navedene dionice čine 0,0348% temeljnog kapitala Izdavatelja. Nakon stjecanja navedenih dionica Društvo posjeduje ukupno 422 dionice Izdavatelja, a koje čine 1,4675% temeljnog kapitala Izdavatelja.

Što ovca ležeć' vidi daleko nije...


avax10: ” Trezor kupuje jer je takva odluka skupštine (do 2500 komada, ako se dobro sjećam). Inače, ako je netko previdio dio FI – “pojašnjenja i komentar uprave”: Dana 25.09.2007.g. Policentro je na ime djelomičnog povrata dugovanja za kupljenu licencu i dobivenu pozajmicu doznačio na žiro-račun Trans.Ri 9,9 mil.Kn. Time je pot-raživanje Trans.Ri po toj osnovi svedeno na 11,6 mil. Kn. Na dan bilance, sredstva su na žiro-računu Trans.Ri. Na Skupštini društva Policentro [color=blue]od 27.09.2007.g. [/color]odlučeno je da se dobit po Zavr.rač. 2006.god. rasporedi ulagačima na način koji će na Trans.Ri imati slijedeći učinak: 7,5 mil. Kn isplate u novcu; 15 mil.Kn udio u Fondu Escapital, Padova. Isplata dobiti uslijediti će u listopadu 2007.god.[/b],a najavljena je i moguća isplata akont. dobiti za 2007.g. i to 4 mil.eura, također do kraja 2007.g.NaTrans.Ri od iste otpada 20%; Srazmjerno učešće Transadrije u navedenim dobitcima je 70,78%; “ Da li se to odnosi na imatelje do tog datuma ili tek treba biti određen datum isplate dividende?

Baš sam se fino nasmijao,ha,ha

Poštovani govori Vam Zodiac


52 komada, zadnja cijena 7447.

Sta li nas ceka u 2008?

Odoh se napiti negdje, sve najbolje najludjim i najvjernijim dionicarima TNSA!!

..da, tehnički gledano današnja svijeća je progutala prethodnih osam dana..dovoljno govori šta slijedi u 2008..

Imateljima TNSA sve najbolje u 2008. godini!![thumbsup]

Sve je relativno..[color=blue][/color]

Puno zdravlja i sreće u 2008.g. svim malim TNSA dioničarima

[pray]

Što više istražujem ovu dionicu, sve mi se više sviđa. Puno nekretnina u vlasništvu, stabilna dobit, još samo kad bi se napravila nova procjena vrijednosti imovine i pošteno prikazala ostvarena dobit, smanjili troškovi i još par sitnih finesa. Ovo je tipična Buffettova dionica u stilu: “Kupujte poduzeća, a ne dionice”. ili “Kupujte nisku, a ne visoku tehnologiju” a nadasve “Budite strpljivi”. Neće se “oni” još dugo moći skrivati iza dimne zavjese koju su izgradili oko sebe. Kada nestane zavjese bit će tko je unutra unutra je, odnosno skupa ulaznica za ostale. Moja skromna procjena je da će se to desiti u kratkom roku. Nikoga ne želim nagovarati na kupnju niti prodaju, nego samo iznosim svoja dioničarska zapažanja i polako se ukrcavam. Na ovim razinama je to lijep osjećaj i kad god kupim po 7200 prođe me osjećaj blaženstva i spokoja. Samo da još potraje i da se riješim one ZABE na kojoj već duže čekam, a ona nikako da da gas do daske. Otkako sam kupio ZABU u većoj količini iz dana u dan sve više mrzim banke i njihove špekulacije.
Domaće tržište će se jako brzo okrenuti upravo ovakvim dionicama kao što je TNSA koja već dugi niz godina živi svoj život, kao da smo još u vremenu SFRJ, a ne u “hrvatskom kapitalizmu”. Čestitam im Prvi Maj i želim
skoro buđenje u svijetu realnosti gdje se treba poslovati po principu transparentnosti u svjetlu a ne u mraku.
Njima je draži mrak, jer se tamo ne vide.
Na kraju još jedna mudra glupost iz riječi moje tipkovnice: “Kada bude rasla TNSA, rast će i EIG, ne samo zato što EIG ima dionice TNSA, nego zato što će tada biti takav trend. A obima nedostaje jednaka stvar – manje “mraka” a više “svjetla”, a svi znamo kolika je brzina svjetlosti i da se masa povećava usporedo sa brzinom. Neki će ovo pročitati a drugi i razumjeti, u biti “razumni će razumjeti”, a ostali će čitati.[thumbsup]

Poštovani govori Vam Zodiac


Što više istražujem ovu dionicu, sve mi se više sviđa. Puno nekretnina u vlasništvu, stabilna dobit, još samo kad bi se napravila nova procjena vrijednosti imovine i pošteno prikazala ostvarena dobit, smanjili troškovi i još par sitnih finesa. Ovo je tipična Buffettova dionica u stilu: “Kupujte poduzeća, a ne dionice”. ili “Kupujte nisku, a ne visoku tehnologiju” a nadasve “Budite strpljivi”. Neće se “oni” još dugo moći skrivati iza dimne zavjese koju su izgradili oko sebe. Kada nestane zavjese bit će tko je unutra unutra je, odnosno skupa ulaznica za ostale. Moja skromna procjena je da će se to desiti u kratkom roku. Nikoga ne želim nagovarati na kupnju niti prodaju, nego samo iznosim svoja dioničarska zapažanja i polako se ukrcavam. Na ovim razinama je to lijep osjećaj i kad god kupim po 7200 prođe me osjećaj blaženstva i spokoja. Samo da još potraje i da se riješim one ZABE na kojoj već duže čekam, a ona nikako da da gas do daske. Otkako sam kupio ZABU u većoj količini iz dana u dan sve više mrzim banke i njihove špekulacije.
Domaće tržište će se jako brzo okrenuti upravo ovakvim dionicama kao što je TNSA koja već dugi niz godina živi svoj život, kao da smo još u vremenu SFRJ, a ne u “hrvatskom kapitalizmu”. Čestitam im Prvi Maj i želim
skoro buđenje u svijetu realnosti gdje se treba poslovati po principu transparentnosti u svjetlu a ne u mraku.
Njima je draži mrak, jer se tamo ne vide.
Na kraju još jedna mudra glupost iz riječi moje tipkovnice: “Kada bude rasla TNSA, rast će i EIG, ne samo zato što EIG ima dionice TNSA, nego zato što će tada biti takav trend. A obima nedostaje jednaka stvar – manje “mraka” a više “svjetla”, a svi znamo kolika je brzina svjetlosti i da se masa povećava usporedo sa brzinom. Neki će ovo pročitati a drugi i razumjeti, u biti “razumni će razumjeti”, a ostali će čitati.[thumbsup]

..pravo zboriš![smiley]

Sve je relativno..[color=blue][/color]


Ovo je tipična Buffettova dionica u stilu: “Kupujte poduzeća, a ne dionice”. ili “Kupujte nisku, a ne visoku tehnologiju” a nadasve “Budite strpljivi”.

Slažem se da će ova dionica rasti, ali nikako se ne slažem s ovim Buffetom. Prije svega, TNSA da nema imovine i nekretnina, ne bi vrijedila pišljiva boba. Drugim riječima, osnovna djelatnost joj je 0. Dakle, ne stoji ovo kupujte poduzeće, a ne dionice. Osim toga, lako se te nekretnine mogu izdvojiti u posebni d.o.o., pa što ćemo onda? A osnovna djelatnost se ne može tako lako izdvojiti.

Mislim da ovdje vrijedi više: kupujte dionicu, a ne poduzeće.


Poštovani govori Vam Zodiac bananarama: ” Što više istražujem ovu dionicu, sve mi se više sviđa. Puno nekretnina u vlasništvu, stabilna dobit, još samo kad bi se napravila nova procjena vrijednosti imovine i pošteno prikazala ostvarena dobit, smanjili troškovi i još par sitnih finesa. Ovo je tipična Buffettova dionica u stilu: “Kupujte poduzeća, a ne dionice”. ili “Kupujte nisku, a ne visoku tehnologiju” a nadasve “Budite strpljivi”. Neće se “oni” još dugo moći skrivati iza dimne zavjese koju su izgradili oko sebe. Kada nestane zavjese bit će tko je unutra unutra je, odnosno skupa ulaznica za ostale. Moja skromna procjena je da će se to desiti u kratkom roku. Nikoga ne želim nagovarati na kupnju niti prodaju, nego samo iznosim svoja dioničarska zapažanja i polako se ukrcavam. Na ovim razinama je to lijep osjećaj i kad god kupim po 7200 prođe me osjećaj blaženstva i spokoja. Samo da još potraje i da se riješim one ZABE na kojoj već duže čekam, a ona nikako da da gas do daske. Otkako sam kupio ZABU u većoj količini iz dana u dan sve više mrzim banke i njihove špekulacije. Domaće tržište će se jako brzo okrenuti upravo ovakvim dionicama kao što je TNSA koja već dugi niz godina živi svoj život, kao da smo još u vremenu SFRJ, a ne u “hrvatskom kapitalizmu”. Čestitam im Prvi Maj i želim skoro buđenje u svijetu realnosti gdje se treba poslovati po principu transparentnosti u svjetlu a ne u mraku. Njima je draži mrak, jer se tamo ne vide. Na kraju još jedna mudra glupost iz riječi moje tipkovnice: “Kada bude rasla TNSA, rast će i EIG, ne samo zato što EIG ima dionice TNSA, nego zato što će tada biti takav trend. A obima nedostaje jednaka stvar – manje “mraka” a više “svjetla”, a svi znamo kolika je brzina svjetlosti i da se masa povećava usporedo sa brzinom. Neki će ovo pročitati a drugi i razumjeti, u biti “razumni će razumjeti”, a ostali će čitati.[thumbsup] ” ..pravo zboriš![smiley]

Da, da , još je puno mjehurića od novogodišnjeg šampanjca……[embarass]

Kreće li u akciju trezor, EIG ili netko treći?

Kupnja – TNSA-R-A
6 7.300,00
6 7.250,11
50 7.250,10
1 7.250,00
10 7.220,00

Prodaja – TNSA-R-A
4 7.497,00
3 7.500,00
10 7.599,00
5 7.600,00
1 7.700,00

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close