TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jovica, ne da sam čuo nego sam vidio, razmisli malo, ak uopće možeš tvrditi da netko brani cijenu neznam kak ne vidiš da to rade banke?! Pogledaj gdje je transadria 1.kategorija dionice za ,margin i lombardne kredite, te su te banke reagirale na pad cijene. Sad pitaš Jovica al zbog čega? Pa radi se o tome da bankama nije u interesu da dođe do margin call, jer na taj način potiču prijevremeno zatvaranje kredita, a i sam zaključuješ da banci nije u interesu smanjiti izloženost prema kreditima jer si na taj način zakida zaradu. Transica je nelikvidna i prema tome vrlo isplativa da banke reagiraju na pad cijene, jer dovoljno je potrošit par tisuća kn da zaustaviš pad. Kao što znaš sve banke gdje je transica 1.kategorija imaju svoje fondove, pa prema tome fondovi se ponašaju po nalogu svog većinskog vlasnika, iako nebi smijeli, pa i ova trenutna tržišna kriza nije nastala od volje fond menađera, nego od dogovora među bankarskim glavešinama, to je više nego očito samo nitko o tome ne priča, pa čak ni na forumu. Fondu nije problem utrošit sitniš da brani cijenu, a banka s tim potezom rješava svoj problem izloženosti(zarade). Bitno je samo da fond ne zakupi previše tak da ne uđe u top ten, međutim pri tako nelikvidnoj dionici to nije problem.


Jovica, ne da sam čuo nego sam vidio, razmisli malo, ak uopće možeš tvrditi da netko brani cijenu neznam kak ne vidiš da to rade banke?! Pogledaj gdje je transadria 1.kategorija dionice za ,margin i lombardne kredite, te su te banke reagirale na pad cijene. Sad pitaš Jovica al zbog čega? Pa radi se o tome da bankama nije u interesu da dođe do margin call, jer na taj način potiču prijevremeno zatvaranje kredita, a i sam zaključuješ da banci nije u interesu smanjiti izloženost prema kreditima jer si na taj način zakida zaradu. Transica je nelikvidna i prema tome vrlo isplativa da banke reagiraju na pad cijene, jer dovoljno je potrošit par tisuća kn da zaustaviš pad. Kao što znaš sve banke gdje je transica 1.kategorija imaju svoje fondove, pa prema tome fondovi se ponašaju po nalogu svog većinskog vlasnika, iako nebi smijeli, pa i ova trenutna tržišna kriza nije nastala od volje fond menađera, nego od dogovora među bankarskim glavešinama, to je više nego očito samo nitko o tome ne priča, pa čak ni na forumu. Fondu nije problem utrošit sitniš da brani cijenu, a banka s tim potezom rješava svoj problem izloženosti(zarade). Bitno je samo da fond ne zakupi previše tak da ne uđe u top ten, međutim pri tako nelikvidnoj dionici to nije problem.

Oprosti ali ova tvoja teorija nema veze s vezom.

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 8.071 28,07 Osnovni račun
2. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 1.153 4,01 Skrb. račun
3. HPB D.D. 1.043 3,63 Skrb. račun -3KOM
4. CENTAR BANKA D.D. 1.029 3,58 Skrb. račun
5. JOZIĆ TOMO 700 2,43 Osnovni račun
6. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 603 2,10 Skrb. račun
7. EIG D.D. 505 1,76 Osnovni račun
8. PODRAVSKA BANKA D.D. 485 1,69 Skrb. račun
9. HOMAN MOIRA 444 1,54 Osnovni račun
10. NAVA BANKA D.D. ZAGREB 438 1,52 Osnovni račun
Ukupno: 50,33


asdfgh123: ” ides: ” Opet Tomo uključio kiper, 24 komada manje! [proud] ” Ne znam odakle Vam da je Tomo. On nije prodavao na ovim razinama pa ne vidim zašto bi sada. Čini mi se da kupnja na 7.000 ne predstavlja nikakav rizik jer se pokazalo do sada da trezor brani cijenu otprilike na ovoj razini. ” Dakako da je prodavao, sudjelovao je u rušenju cijene onog utorka kad je potonula ispod 7000! Vidjećeš u četvrtak, da li je zaista danas prodao još 24kom.

Kolega ides, ipak ste pogriješili. Tomo i dalje ljubi 700 komada. Ispadate iz igre. [bye]

Što ovca ležeć' vidi daleko nije...


ides: ” asdfgh123: ” ides: ” Opet Tomo uključio kiper, 24 komada manje! [proud] ” Ne znam odakle Vam da je Tomo. On nije prodavao na ovim razinama pa ne vidim zašto bi sada. Čini mi se da kupnja na 7.000 ne predstavlja nikakav rizik jer se pokazalo do sada da trezor brani cijenu otprilike na ovoj razini. ” Dakako da je prodavao, sudjelovao je u rušenju cijene onog utorka kad je potonula ispod 7000! Vidjećeš u četvrtak, da li je zaista danas prodao još 24kom. ” Kolega ides, ipak ste pogriješili. Tomo i dalje ljubi 700 komada. Ispadate iz igre. [bye]

To je bolje nego da prodaje po 7000. Ovako znamo da trezor neće pustiti ispod 7.000, Tomo prodaje kad dođe na 8.000. Znači tu smo gdje jesmo dok se neka granica ne probije. Tomo ima 700, trezor treba kupiti preko 2.000.

Jovica, molim te onda nam objasni koja je tvoja teorija?


Jovica, molim te onda nam objasni koja je tvoja teorija?

Ja sam ti u zabrani pisanja,pa tako da ništa od moje teorije,a ako si duže vremena u ovoj dionici onda bi ti sve trebalo biti jasno.

Jovica, ajd jesi li za razmjenu mailova, pa da slobodno kažeš kaj hoćeš ak te muči cenzura!

Transadria d.d. – stjecanje vlastitih dionica

Društvo Transadria d.d. je od 3. do 6. prosinca 2007. godine steklo 25 vlastitih dionica. Nakon stjecanja navedenih dionica Društvo posjeduje ukupno 364 dionica Izdavatelja, a koje čine 1,2658% temeljnog kapitala Izdavatelja.

Što leži ne bježi


Jovica, ajd jesi li za razmjenu mailova, pa da slobodno kažeš kaj hoćeš ak te muči cenzura!

nisam za razmjenu mailova,niti ne želim više pisati o tnsa.
skupio sam komada koliko sam mislio i neka stoji ako treba i 5godina.


Transadria d.d. – stjecanje vlastitih dionica

Društvo Transadria d.d. je od 3. do 6. prosinca 2007. godine steklo 25 vlastitih dionica. Nakon stjecanja navedenih dionica Društvo posjeduje ukupno 364 dionica Izdavatelja, a koje čine 1,2658% temeljnog kapitala Izdavatelja.

Još 74 komada i ući će u top 10!
[thumbsup]


Transadria d.d. – stjecanje vlastitih dionica Društvo Transadria d.d. je od 3. do 6. prosinca 2007. godine steklo 25 vlastitih dionica. Nakon stjecanja navedenih dionica Društvo posjeduje ukupno 364 dionica Izdavatelja, a koje čine 1,2658% temeljnog kapitala Izdavatelja. Još 74 komada i ući će u top 10! [thumbsup]

Valjda će ući u top 10 do kraja godine.

New Report

Close