TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


osobno (iz perspektive malog investitora) bih volio da je izvješće ili jako loše ili jako dobro. samo da promet bude veći.

Znaći ako nije crno onda je bijelo!
Pa crno je već neko vrijeme.[smiley4]

Znaći ako nije crno onda je bijelo!
Pa crno je već neko vrijeme.[smiley4]

što je to crno? poslovanje ili cijena?

ako je fi jako loš potaknuti će se rasprodaja dionica što znači da će trezor povoljnije sakupiti određenu količinu dionica a osim trezora moguće da će se određeni dio dionica naći i u drugim čvrstim rukama.

ako je fi jako dobar jozo će se olakšati za kojih 200 do 300 dionica bez obzira tko će kupovati. makar novi špekulanti. za njih nećemo znati gdje će izlaziti za razliku od jozića za kojeg znamo da je to 8kkn.

jasnije? možda su to naivne pretpostavke ali to je već drugo pitanje

Ma iz te dionice se ne isplati izlaziti ispod deset. Stvarno vidi se da je jako teško uči u dionicu. Stalno se podizala cijena prema gore kroz dan … interesenata ima puno a vremena za ulaz je sve manje!

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]

[quote name=Hugo

ako je fi jako loš potaknuti će se rasprodaja dionica što znači da će trezor povoljnije sakupiti određenu količinu dionica a osim trezora moguće da će se određeni dio dionica naći i u drugim čvrstim rukama.

ako je fi jako dobar jozo će se olakšati za kojih 200 do 300 dionica bez obzira tko će kupovati. makar novi špekulanti.

E sad bi ja vas volio pitat šta je to za transadriu loš FI , a šta je to dobar FI?

Meni bi to otprilike bilo ovako:

a) dobar FI između 2 mil i 4 mil u rubrici dobiti

b) fantastičan FI između 4 mil i 6 mil u rubrici dobiti

c) normalan FI između 6 mil i 100 mil u rubrici dobiti (koji će se desiti u jednom od kvartala naredne godine), a normalan zato što je sjelo na račun nešto što svi znamo da mora sjest od dana kad su prvi bageri počeli kopat po pećinama još prije par godina. E sad tržište nekad nagrađuje nešto šta će se desiti za 15 g (npr LKRI) a nekad ne akceptira nešto što je već tu

Ono što mene zanima kod FI za 3q i 4q je poslovanje core businessa tj. UTJECAJA POSLA SA PETROKEMIJOM na prihodovne stavke.

fenomeno:
Ja sve to pratim i ugrađujem u svoj target
[smiley1]

A sjećam se kada je bila ta prodaja. Bio sam na godišnjem i uz kavicu čitam Poslovni dnevnik, kad ono bljesne mi pred očima 50 miliona Eura u naslovu, hehe. To je bilo tokom 3Q. Transadriji pripada oko 50 miliona Kuna od tog iznosa. Jedino što je upitno da li je taj novac i sjeo tokom ovog kvartala na račun Transadrije. Ja osobno sumnjam, ali očekujem u proljeće i taj novac na računu, a i ostalo.[smiley2]
[/quote]

Pozdrav svima!

Fenomeno, evo samo jedan ispravak. Zašto misliš da će svih 50 miliona kuna “sjesti” na račun Transadrije odmah? Imam jednu informaciju, a to je da će do kraja godine jedan dio od tih 50 miliona kuna “sjesti” na račun Transadrije. Otkud mi ta informacija? Odgovor je: NO

[smiley1]


Ma iz te dionice se ne isplati izlaziti ispod deset. Stvarno vidi se da je jako teško uči u dionicu. Stalno se podizala cijena prema gore kroz dan … interesenata ima puno a vremena za ulaz je sve manje!

eto, meni se čini sasvim suprotno, po cijeni ne višoj od 10% današnje zaključne možeš ući do ušiju.

vremena ima sve manje još od prošle zime…. nhf


mislim da postoji nekakva razlika u prihodu i primitku. prihod je imao policentro kada je dospjelo plaćanje cijene od strane kupaca. i to si je uknjižio policentro ako je dospjelo. kada transriu dospjeva tražbina prema policentru?

…priča se da je dio (manji) već stigao.
[smiley2]

Može li onda jedno retoričko pitanje, ako je cijelo tržište več danima u velikom padu – pitanje koliko je pala dionica transadrija (-o,5%). To ti govori da tu ima sve manje prostoraza ulazak – ako želiš malo žešće uči morat češ platiti. Fond drži 1/3 veliki igrači 1/3 a malih je sve manje jer i sama Tranadrija kupuje vlastite dionice (zašto?) jer su svijesni koliko je to ispod stvarne vrijednosti. Sve je manje robe u opticaju i tu se vidi prava vrijednost dionice Transadrije. Prave igrače ni ne zanima cifra od 4 znamenke oni pucaju na 5-icu.

Svi znamo koja joj je prava vrijednost zar ne Hugo !!! [smiley2]

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]


[quote name=Hugo

ako je fi jako loš potaknuti će se rasprodaja dionica što znači da će trezor povoljnije sakupiti određenu količinu dionica a osim trezora moguće da će se određeni dio dionica naći i u drugim čvrstim rukama.

ako je fi jako dobar jozo će se olakšati za kojih 200 do 300 dionica bez obzira tko će kupovati. makar novi špekulanti.

E sad bi ja vas volio pitat šta je to za transadriu loš FI , a šta je to dobar FI?

dobro pitanje, zapravo neznam odgovor, niti sam razmišljao na taj način iako sam tako napisao. firma je očito u procesu restrukturiranja a to ne ide brzo. tako da nisam razmišljao o brojkama. pomislio sam to pomalo bedasto: u ovom trenutku je dobar onaj koji tako percipira tržište a loš isto takav samo s drugim predznakom. za ocijenu poslovanja strpiti se valja još pokoji kvartal. kada sam to spomenuo mislio sam samo na cijenu dionice i protrgovane količine. eto … iskreno.

Hugo G.:

mislim da postoji nekakva razlika u prihodu i primitku. prihod je imao policentro kada je dospjelo plaćanje cijene od strane kupaca. i to si je uknjižio policentro ako je dospjelo. kada transriu dospjeva tražbina prema policentru?

…priča se da je dio (manji) već stigao.
[smiley2]

mene nekako taj wtc i toranj sve manje zanimaju, kao investitor više želim znati radi li se na konsolidaciji poslovanja, razmišlja li se o nekretninama i racionalizaciji tog resursa, širi li se poslovanje, restrukturira li se firma iznutra, kud će s lovom od wtc-a (samo da opet ne budu prijedlozi dividendi) u rijeci su, erste im je pod rukom, luka pod prozorom, ljudi moji što bi mađari dali da se opet dočepaju rijeke….


Pozdrav svima! Fenomeno, evo samo jedan ispravak. Zašto misliš da će svih 50 miliona kuna “sjesti” na račun Transadrije odmah? Imam jednu informaciju, a to je da će do kraja godine jedan dio od tih 50 miliona kuna “sjesti” na račun Transadrije. Otkud mi ta informacija? Odgovor je: NO [smiley1]
[/quote]

Ne, osobno ne mislim da će “sjest” sada. Možda jedan manji dio, kao što i Vi spominjete, a vidim i kolega Tonino. Tek u proljeće očekujem pravi priljev[smiley2]

www.HonorarniPosao.net Biznis s manje stresa i jako dobrom zaradom -----> Domaining, trgovanje web domenama (web adresama) Ozbiljan posao, detalji na web stranici

New Report

Close