TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Poštovani..govori Vam Zodiac

gdine Hugo G., ma nema problema s ”ti”, ja nisam formalist… A riječ je o D Bahn (željeznica) i planiranom proširenju (konsolidaciji) poslovanja na prostoru ex yu…uključujući špediterstvo! tisak je pisao!

”ja bih rekao da je zasad čaša polupuna a ne poluprazna” – i ja kažem!

Lijep pozdrav!

Sve je relativno..[color=blue][/color]


Poštovani..govori Vam Zodiac

gdine Hugo G., ma nema problema s ”ti”, ja nisam formalist… A riječ je o D Bahn (željeznica) i planiranom proširenju (konsolidaciji) poslovanja na prostoru ex yu…uključujući špediterstvo! tisak je pisao!

”ja bih rekao da je zasad čaša polupuna a ne poluprazna” – i ja kažem!

Lijep pozdrav!

hvala, promaknulo mi je

Nisam vidio da je netko stavio, pa ću evo ja:

Stanje na dan 24.10.2007.

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 8.071 28,07 Osnovni račun
2. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 1.153 4,01 Skrb. račun
3. HPB D.D. 1.116 3,88 Skrb. račun
4. CENTAR BANKA D.D. 1.029 3,58 Skrb. račun
5. JOZIĆ TOMO 767 2,67 Osnovni račun
6. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 603 2,10 Skrb. račun
7. EIG D.D. 505 1,76 Osnovni račun
8. PODRAVSKA BANKA D.D. 481 1,67 Skrb. račun
9. HOMAN MOIRA 444 1,54 Osnovni račun
10. NAVA BANKA D.D. ZAGREB 387 1,35 Osnovni račun
Ukupno: 50,62

I danas je stanje isto, tako da nije bitno što je jučerašnji datum. Ove promjene se odnose na prodaju prošlog četvrtka i petka. Da podsjetim, prošli četvrtak je promet bio oko 3 miliona kuna, i cijena je u jednom trenu došla na 8710 Kn. Jasno je tko je štopao. Da je umjesto HPB-ovog skrbničkog unutra neki pravi fond, i da je umjesto g. Jozića neka čvrsta ruka, daleko bi sada bili. Zato predlažem Upravi Transadrije da kada god g. Jozić proda dionicu ili više njih, neka oni pošalju obavijest o tome na ZSE kao nove pozitivne materijalne činjenice
[smiley1]

www.HonorarniPosao.net Biznis s manje stresa i jako dobrom zaradom -----> Domaining, trgovanje web domenama (web adresama) Ozbiljan posao, detalji na web stranici

gorane, jednu te istu stvar vidimo posve različito.

Nije viđenje toliko različito koliko moj odabir što ću naglašavati.

Nadzorni odbor predstavlja sve dioničare, i one koji su ga izabrali i one koji nisu, i one koji su unutra dulje vrijeme i one koji su od jučer. Njihov rad treba biti usmjeren u kontrolu upravljanja i razvoja tvrtke, a ne pomaganju i odmaganju pri ukrcavanju i iskrcavanju i tko zna čemu još. Ako postoje neke pristranosti one se stavljaju na stranu i odrađuje se posao. Obzirom da postoje dobri i loši primjeri onda bi trebalo navijati za dobre, a ne opravdavati se lošima.

Da sad ne odem predaleko, a obzirom da je prošlo nekoliko mjeseci i donešena jedna odluka, mene bi zanimalo slijedeće:

1. Koja je strategija Transadrije u narednom razdoblju (period neka sami izaberu)?
2. Kako odabir novog člana uprave doprinosi toj strategiji (nije valjda donešena prije strategije)?
3. Za svaku slijedeću odluku, kako ta odluka doprinosi strategiji?

Dok mi to nije poznato meni je čaša poluprazna i nisu ništa transparentniji od Fude, ma koliko nekoga takva ocjena smetala. Da imam više vremena bio bih još glasniji.

I danas je stanje isto, tako da nije bitno što je jučerašnji datum. Ove promjene se odnose na prodaju prošlog četvrtka i petka. Da podsjetim, prošli četvrtak je promet bio oko 3 miliona kuna, i cijena je u jednom trenu došla na 8710 Kn. Jasno je tko je štopao. Da je umjesto HPB-ovog skrbničkog unutra neki pravi fond, i da je umjesto g. Jozića neka čvrsta ruka, daleko bi sada bili. Zato predlažem Upravi Transadrije da kada god g. Jozić proda dionicu ili više njih, neka oni pošalju obavijest o tome na ZSE kao nove pozitivne materijalne činjenice
Ja sam to davno pisao,nema rasta dok je TOMO tu,a sad i HPB koči rast.
Koliko vidim dugo dugo još tu neće biti napretka,najbolje da zaboravim ovu dionicu,i da ju stavim da spava zimski san jer i stižu zimski dani.
Više ne pišem na ovoj temi ništa.Pozdrav

HPB skrbnički je ranije prodavao radi margina. Sada pretpostavljam da prodaju osobe koje imaju Transadriju kod njih. Ne radi margina nego prodaju i kupuju nešto drugo ili zadržavaju novac na računu, ili možda zatvaraju kredite. Jer u zadnje vrijeme nije bilo značajnijih padova. Prošli tjedan cijenu s 8710 na opet ovih 7700 ne računam kao pad, nego je ono bio blic rast, pa opet nazad. Prema mojim saznanjima i g. Jozić ima neke dionice kod HPB-a.
Što se tiće pisanja, ja pišem iz razonode, a neki velik rast ne očekujem uskoro, ali se nadam[smiley1]. Sve u svemu spreman sam čekati koliko god je potrebno.

www.HonorarniPosao.net Biznis s manje stresa i jako dobrom zaradom -----> Domaining, trgovanje web domenama (web adresama) Ozbiljan posao, detalji na web stranici

Prodaja se dosta prorijedila. Izgleda da se očekuje dobro 3Q izvješće.

Kupnja – TNSA-R-A
13 7.712,00
1 7.711,00
5 7.710,01
3 7.710,00
1 7.705,00

Prodaja – TNSA-R-A
2 7.944,67
3 7.945,00
9 7.999,00
1 8.000,00
4 8.048,00

Ignore: KressoM, delux


Prodaja se dosta prorijedila. Izgleda da se očekuje dobro 3Q izvješće.

Kupnja – TNSA-R-A
13 7.712,00
1 7.711,00
5 7.710,01
3 7.710,00
1 7.705,00

Prodaja – TNSA-R-A
2 7.944,67
3 7.945,00
9 7.999,00
1 8.000,00
4 8.048,00


A onda će se opet Tomo malo iskipati[smiley2]

avax10:

Prodaja se dosta prorijedila. Izgleda da se očekuje dobro 3Q izvješće.

A onda će se opet Tomo malo iskipati[smiley2]

neka, to je dobro, meni je važnije tko će kupiti

hoće li biti kakva dividenda? jel u planu?
[smiley2]

A kad bi trebalo izaći 3Q izvješće?


A kad bi trebalo izaći 3Q izvješće?

za kojih 15 dana zar ne?

New Report

Close