TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Osobno držim da ”spora” kupovina dionica za trezor nije problematična. Kupnja blokova se naravno može dogovoriti s jednim od dioničara (možda netko iz top 10)?!!!.

ovo može biti problematično za one koji su u njoj već godinu dana (i to još u minusu recimo)
čini mi se da NO ‘čeka’ trenutak od NO kada će TJ ponuditi svoj paket (jer vidi da ne bu išlo to gore tak brzo – a navikao je) a dok se čeka brdo malih će polako izlaziti…

tako da to može trajati još ohoho…

nema mi druge nego se zae..ti

Poštovani..govori Vam Zodiac

gospodine Elvar čitate mi misli…hmm baš TJ bi mogao biti.. Ali, idemo obrnuti scenarij..Recimo, izvanredni rezultati poslovanja ”navuku” fondove..cijena krene uzlaznim trendom…trezor neće čekati s ulaskom u pozicije već će po logici stvari progutati razliku do 2.500 komada..ukoliko prethodno ne postigne dogovor s ”jednim od”!

Sve je relativno..[color=blue][/color]


Poštovani..govori Vam Zodiac

gospodine Elvar čitate mi misli…hmm baš TJ bi mogao biti.. Ali, idemo obrnuti scenarij..Recimo, izvanredni rezultati poslovanja ”navuku” fondove..cijena krene uzlaznim trendom…trezor neće čekati s ulaskom u pozicije već će po logici stvari progutati razliku do 2.500 komada..ukoliko prethodno ne postigne dogovor s ”jednim od”!


Mislim da ćeš za izvanredne rezultate trebati još malo čekati, pa mi se taj scenarij ne čini kratkoročno baš izgledan [smiley2]

ako trezor ne dogovori blok i ako ne poćne značajnije kupovati prije izvanrednih prihoda ne vjerujem da će tek onda početi kupovati – to bi bilo malo blesavo

što se tiče ulaska fondova – mislim da ni oni nisu vesla sisali, ako će netko ulaziti (bez dogovora) ulaziti će također prije izvještaja a ne poslije

nema mi druge nego se zae..ti

Što znači progutati razliku do 2.500 komada? Moram priznati da mi nije jasna ta forumulacija!

I love the Smell of Profits in the Morning

to znači pokupovati sve na gore dok ne namire kvotu

nema mi druge nego se zae..ti


ako trezor ne dogovori blok i ako ne poćne značajnije kupovati prije izvanrednih prihoda ne vjerujem da će tek onda početi kupovati – to bi bilo malo blesavo

što se tiče ulaska fondova – mislim da ni oni nisu vesla sisali, ako će netko ulaziti (bez dogovora) ulaziti će također prije izvještaja a ne poslije


Slažem se da fondovi neće ulaziti na slijepo, iako će i njima polako trebati novo materijala za dizanje vrijednosti svojih udjela


to znači pokupovati sve na gore dok ne namire kvotu

Ima li uopće tolike prodaje na TNSA?

I love the Smell of Profits in the Morning

na cijenama do recimo 12000 kuna bi se sigurno našlo [smiley2]

nema mi druge nego se zae..ti

čudi me da fondovi već nisu malo jače zagrizli, bar po onome iz top 10.
ima li netko CD iz SDA gdje se vidi malo dalje od prvih 10?

Poštovani..govori Vam Zodiac

hm..gospodine Ides..čekam ja već dosta dugo i podebljavam pozicije..”sanjam” o novoj INGR..A ne bi bilo loše da stvari malo zakuha DB (Deutsche Bahn)…

Lijep pozdrav!

Sve je relativno..[color=blue][/color]


Poštovani..govori Vam Zodiac
hm..gospodine Ides..čekam ja već dosta dugo i podebljavam
pozicije..”sanjam” o novoj INGR..A ne bi bilo loše da stvari malo
zakuha DB (Deutsche Bahn)…
Lijep pozdrav!

ne vjerujem niti ja da će skoro to porasti. vrtjeti će se IMHO oko ove cijene još ohoho vremena, i zapravo mi je drago zbog toga, zbog jozića, zbog – vjerujem – nava banke i njima sličnih. neka skupljaju polako i jeftino.

gorane, jednu te istu stvar vidimo posve različito. ovo oko fudurića, frakcija i ostalih ne bih komentirao, previše sam tu izgubio živaca. ja bih rekao da je zasad čaša polupuna a ne poluprazna. ako za 6 do 9 mjeseci ne bude drugačije u potpunosti ću se složiti s tobom. da mogu zahebati stvar – naravn da mogu. ne vjerujem ali mogućnost naravno da postoji. prava vrijednost će se vidjeti na cijeni i burzi za 2 do 2,5 godina, ako cijelo tržište ne krahira. zimzijeva (svaka čast procijeni u ono vrijeme – da ne ispada da sada pljujem po njemu) procjena će tada biti smiješna. uvjeren sam u to. neosnovano optimista? možda.

štovani zodiače, govori ti hugo

daj malo obrazloži ovo sa “dojče bank [smiley2] “???

ako ti se obraćam sa “ti” to nije znak nepoštovanja, naprotiv, možda je zgodnije pojednostaviti stvari, tečnije je.[smiley9]

New Report

Close