TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Najvažnije iz FI je to da:
1.Prihod raste(izniman rast kontejnerskog prometa od čega korist ima i TNSA,ugovor sa Petrokemijom),
2.Realizirana je prodaja poslovnog prostora u najmu za 50 mil.eura(dakle nemali novac uskoro stiže).

Nisam mogao jučer pa evo da dodam još jedan mali komentar iz dospjelog nam izvješća:

”Ranija razdoblja, pa tako i uspor.razd. iz 2006.g. sadrže podatke za Grupu koju su činile Transadria i Trans.Ri , o čemu valja voditi računa kada se uspoređuju pozic. iz RDG. ”

”Matica je ostvarila 5,047 mil Kn dobiti nakon poreza, Trans.Ri gubitak od 92 tis.Kni; Transmar Koper gubitak od 366 tis.Kn te Transglob Ljubljana gubitak od 457tis.Kn.”

Dakle kada uspoređujemo ovogodišnje i izvješće iz prošle godine, treba znati da prošle godine u FI nije bilo Transmar Koper i Transglob Ljubljana koji su ove godine utjecali na izvješće sa svojih 823.000,00kn gubitkom.


samo za info jedna usporedba……..meni ovo izgleda super za tnsa……

9/2006….kapital i rezerve su bili 107 mil.kn……..
6/2007….kapital i rezerve su …….135 mil.kn……

koliko je to povećanje za manje od godinu dana neka nam izračuna apoksiomen….

[smiley1]

apoksiomen neračuna on samo laprda okol.
Nepratim TNSA ali viđao sam ga na mnogim tema kako laže i obmanjuje ljude, možda da moderator razmisli o izbacivanju.

Inaće nemam ništa protiv suprotnog mišljenja ako je ono argumentirano i potkrepljeno činjenicama.

Jednostavno možda je čovjek samo jako frustriran nečim pa mu forum služi kao ispušni ventil.


U Americi najviše, kao i u svim tržišno razvijenim državama bilo bi nezamislivo da takova zlatna koka nije u rukama fondova! Firme sa vrijednim nekretninama i zemljištem masovno se kupuju, likvidiraju te djele ovisno o udjelima pozamašne dobiti! Nema tu neke socijale, vlasništvo je svetinja i svatko radi sa svojim šta želi!Uđu li fondovi značajno u nju, pitam se gdje je granica cijeni ove dionice, 50 000 ili pak 100 000 kn?? Tko bi to mogao znati,izračunati…živi bili pa vidjeli

Slažem se.

www.HonorarniPosao.net Biznis s manje stresa i jako dobrom zaradom -----> Domaining, trgovanje web domenama (web adresama) Ozbiljan posao, detalji na web stranici

Evo ga, opet ste počeli. 50000, 1000000………..Tako je bilo i sa onom dividendom od 20000 kuna.

Dajte ljudi budite ozbiljni. Vidim da tu neki djeluju kao referenti za očuvanje lika i djela TNSA ( pišu se i reklamiraju blogovi )

Pa nisam ja kriv što Tomo kipa dionice. Jesam li Vas ja nagovarao dakupujete po 12.000 ili 9500 kad je promijenjen NO ????

Jesam li Vam ja kriv što ste u gubitku i što su financijski rezultati loši ???

Jesam li ja podijelio novce od Kvarner banke ????

Jesam li ja najavio ESOP i dionice za radnike ????

NISAM !!!!!

Ali moram Vam reći da kad uđemo u EU 90% špeditera propada kao i mjenjačnice i slične ustanove. A u TNSA radi bogami 500 radnika. A u EU ulazimo za godinu dana. Vidite i sami da su TNSA Koper i TNSA Ljubljana u gubicima.

E sad Vi kako oćete. Samo nemojte mi opet pričati o cijenama na 100.000 kuna i slične gluposti. Pa navlačite ljude samo da kupuju mačka u vreći. A Tomo kipa, jer računa na kasniji jeftini dokup. Tako mi kaže.

Zoran Milanović: " [u]......to nisam pročitao, ne znam ništa o tome a najbolje mi je kad čujem da o tome treba odlučiti struka, ma kakva struka, mislim .........[/u]"

Kad Jozić rasproda svoje dionice put za rast cijene prema 15-20 tića je slobodan. Ne znam po koliko je on to kupovao no očigledno je zadovoljan sa RUCom……….no velika većina ostalih dioničara nije jer znaju da poduzeće vrijedi osjetno više.
Nakon njegovog izlaska treba pričekati trezorsku kupnju i to je to. Neće me iznenaditi ako se mnogi budu tukli po glavi što su prodali……….ni prvi ni posljednji stakav slučaj.

Just take it easy and very slowly

People do not get what they want or what they expect from the markets; they get what they deserve!


A u EU ulazimo za godinu dana.

..majstore jel ti ovo Sanader kaže?[smiley2][smiley2][smiley2]

Što leži ne bježi


Kad Jozić rasproda svoje dionice put za rast cijene prema 15-20 tića je slobodan. Ne znam po koliko je on to kupovao no očigledno je zadovoljan sa RUCom……….no velika većina ostalih dioničara nije jer znaju da poduzeće vrijedi osjetno više.
Nakon njegovog izlaska treba pričekati trezorsku kupnju i to je to. Neće me iznenaditi ako se mnogi budu tukli po glavi što su prodali……….ni prvi ni posljednji stakav slučaj.

Just take it easy and very slowly


ne pratim bas ovu dionicu, no ne mislite li da je moguce da izmedju ostalih, trenutno kupuje i trezor?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

svatko piše ono što mu paše, sigurno neće preko noći skočit 10% ili 20% .
jedni žele veću zaradu ,a drugi da se vrati na koliko su kupovali pa da se riješe te dionice.

bitno je da ima puno glasnogovornika, jer za dobrim konjem se praši .[smiley2]

Ajd recite vi meni kako Luka Rijeka utječe na Transadriju..?

Daklem, priča se o velikom povećanju prometa i raznim sjajnim stvarima.. a kako se ne razumijem u transport, mogu samo pretpostavit da će i TNSA imati značajne koristi od toga. E sad, koliko će im to doista koristiti i može li se povećanjem prometa LKRI kompenzirati pad uzrokovan ulaskom u EU, možda čak do nivoa da imaju posla preko glave?? Molim komentare upućenih..

Današnji članak o projekcijama za LKRI http://www.poslovni.hr/50277.aspx

Meni se čini da Tomo danas fino kipa. A Vama ???

Čudi me ako dionica vrijedi 100.000 kuna koliko ste rekli da vrijedi, onda nemate problema. Lupajte po prodaji.
Zaradićete 91-92.000 kuna i još 20.000 kuna dividende.

Međutim morate se zapitati kome ćete prodati ove dionice koje Vam je Tomo iskipao danas.

Ne znam baš.

I molio bi moderatora da zabrani pisanje ovim blogerima sa TNSA. Oni imaju svoje blogove pa nek pišu što ih volja. Žao mi je malih dioničara, ne bi htio da ih opet provozaju do 12.000 svojim pričama.

Zoran Milanović: " [u]......to nisam pročitao, ne znam ništa o tome a najbolje mi je kad čujem da o tome treba odlučiti struka, ma kakva struka, mislim .........[/u]"

Ako ima tko uvid u stanje gosp. jozića,da vidimo fali li mu što god papirića,ili su male poplašili sa svojim izjavama?[smiley9]

New Report

Close