TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sve što se događa je korak prema pravnoj državi.Ovo je rijetka dionica koja u daljnjnoj priči treba imati dobar ishod, prvenstveno mislim na male dioničare. Uprava više ne može frizirati izvještaje da budu toliko smješni, pa moj obrt zarađuje više. Moraju sjesti i razmisliti o protuprijedlogu kojeg su do sada ignorirali, nisu više u poziciji. Kada shvate da moraju prihvatit prijedlog, a za uslugu dobiti kompromis oko formiranja nove uprave okreće se nova starnica transparentnosti i svi su manje više zadovoljni, a dionica kreće nezaustavljivo gore.
17.06

danijel1:
” Ikarus: ” Napokon da dode i taj dan…isplatilo se cekati….sada mogu mirno poletjeti…. ” Na temelju čega bi ovo trebalo više rasti??? Argumente kolega molim, da i ja kupim!!!!”

Hvala kolega Elvar na dobrom odgovoru….

Pogledaj ovu temu prije 2mj. pa ce ti sve biti jasno…

Pitas se zasto je TNSA uopce toliko pala ako je kvalitetne dionica.Ovo ti mozda objasni neke stvari…

Preuzeto sa: http://transadria.bloger.hr/default.aspx?date=1.5.2007%5B/i%5D

Odlično je objasnio potencijal Transadrije što se tiče samo jednog projekta, i kako bi se trebalo gledati na cijenu dionice i koja bi trebala biti očekivanja:
“Dok se vi svi zabavljate sa Eurohercom je sam složio financijske kockice na Transadriji i njezinim konsolidiranim društvima. Malo ću vam objasniti zašto dobit u 1Q nije prikazana kakva se očekivala.
Glavni problem u svemu je neprikazivanje udjela dobiti Trans RI društva od 2006.g. kojega su odlukom skupštine Policentra 27.04. ove godine odlučili ostaviti u zadržanoj dobiti. Ta dobit od 23,2 mil kn je trebala biti pridodana u bilancu i kada se isključe manjinski interesi tvrtke Trans RI u iznosu 6,7 mil. kn tada bi netto dobit Transadije bila 16,42 mil. kn + 4,0 mil. kn ostvarene od same matice. Dakle, dobit za 1Q/2007 je trebala biti prikazana u iznosu od 20,42 mil. kn. Naravno, investitori su to i očekivali vidjeti i kada su primjetili samo 4,0 mil. kn pokrenuli su lavinu, ali navedena dobit je i ostvarena i biti će upisana u bilancu jer je Policetro dužan taj iznos od 23,2 mil. kn isplatiti Trans RI i plus ostalih 27,3 mil. kn što je ukupno 50,5 mil. kn. Od tih 50,5 mil. kn sama Transadrija će ostvariri dobit od 35,75 mil. kn koja će uskoro biti i prikazana.
Također bi se htio osvrnuti na kraj prošle i početak ove godine i dotaknuti se famoznog porasta i pada cijene dionice. Investitori koji su dobro izračunali ili saznali te podatke u prošloj godini kupovali su i tako podizali cijenu Transadrije. Zašto, pa jednostavno su tu dobit očekivali da se pripoji prošlogodišnjim podatcima u bilanci. Gledati za pravo, tako je trebalo i biti i prošlogodišnja dobit Transadrije je trebala biti uvećana za tih 16,42 mil. kn, ali nije jer, kako su u godišnjoj bilanci i objasnili nije bilo skupštine Policentra pa podatci nisu potpuni! Naime, dobit je bila neraspoređena. Za prošlu godinu je trebala ukupno iznositi 33,53 mil. kn i to samo za Transadriju. Naravno, sa tim iznosom i nije baš dionica rasla bez razloga. O naknadnom spuštanju i rušenju cijene nema potrebe pisati jer je tu sve već napisano. Dakle, ovo je već drugi kvartal gdje se ta dobit prebacuje u neko od slijedećih razdoblja.
Naravno, sve će doći na svoje i ta i sve ostale dobiti od Policentra će biti naplaćene uskoro!”

… osobno sam bio i mogu reći da sam oduševljen dotićnim Emanuelom koji je u ime malih dioničara bio izdan profesionalne razine… svaka čast!!!
[/quote]
…a Nadzorni kao da je pozurivao da se sve sto prije zavrsi. No mora se priznati da je gosp. Fuduric bio vrlo rezolutan.

Pojašnjenje koje su dali u vezi točke 1.11 Odluka o davanju ovlasti Upravi društva za stjecanje vlastitih dionica, moglo bi jako podignuti dionicu u budućnosti:

– oni smatraju da je trenutna cijena dionice ispod realne cijene što će se vidjeti nakon revalorizacije imovine. Dakle kupovinom dionica za trezor oni znaju da će cijena skočiti, ali smatraju da su ove razine i dalje jako povoljne.


… osobno sam bio i mogu reći da sam oduševljen dotićnim Emanuelom koji je u ime malih dioničara bio [color=blue]izdan profesionalne [/color]razine… svaka čast!!!
….
[/quote]

iznad (nije valjda riječ o uroti[smiley16]

1. promjena nadzornog odbora u ‘suradnji’ s sadašnjom upravom i sadašnjom revizorskom kućom (čitaj – nema fronte – ‘primirje’)
2. izglasana kupovina trezorskih dionica
3. novi NO će imati više interesa podići cijenu same dionice i to ne samo iz svog interesa
4. stara ekipa se dovoljno nakupila u jednoj godini i sada su spremni prepustitit stvari normalnim tokom

meni je bilo najbolje što su svi prijedlozi izglasani gotovo jednoglasno, jedino je fond bio protiv svega….skoro svi ostali glasovi su podržali sve prijedloge na dnevnom redu (i uprava i novi NO i mi mali mali dioničari koji smo tamo bili…)
i nisam očekivao da će toliko dionica biti prisutno na skupštini s obzirom na broj malih dioničara, koliko se sjećam oko 75% od ukupnog broja

Dajte detalje!!! dajte detalje!!![smiley2][smiley2][smiley2]
Koji fond je bio protiv?HFP?

Čestitam svim malim dioničarima TNSA i managerima EIG koji imaju nos za razliku od ostalih ! A sad neka se Ključariček i ekipa povuku i prepuste firmu mlađim, obrazovanijim i inovativnijim !


Elvar: “1. promjena nadzornog odbora u ‘suradnji’ s sadašnjom upravom i sadašnjom revizorskom kućom (čitaj – nema fronte – ‘primirje’) 2. izglasana kupovina trezorskih dionica 3. novi NO će imati više interesa podići cijenu same dionice i to ne samo iz svog interesa 4. stara ekipa se dovoljno nakupila u jednoj godini i sada su spremni prepustitit stvari normalnim tokom ” meni je bilo najbolje što su svi prijedlozi izglasani gotovo jednoglasno, jedino je fond bio protiv svega….skoro svi ostali glasovi su podržali sve prijedloge na dnevnom redu (i uprava i novi NO i mi mali mali dioničari koji smo tamo bili…) i nisam očekivao da će toliko dionica biti prisutno na skupštini s obzirom na broj malih dioničara, koliko se sjećam oko 75% od ukupnog broja

Točnije, bilo je prisutno 49 sudionika sa ukupno 20784 glasova ili 72,3% ukupnog broja glasova.
34 sudionika je glasalo sa 11968 zastupanih i vlastitih glasova.
15 sudionika je glasalo sa 8816 samo vlastitih glasova.


Čestitam svim malim dioničarima TNSA i managerima EIG koji imaju nos za razliku od ostalih ! A sad neka se Ključariček i ekipa povuku i prepuste firmu mlađim, obrazovanijim i inovativnijim !

Mislim da Ključko neće nikud.
Morat će ga se malo preodgojit, usmjerit u pravom pravcu i to je to.[smiley2]


danijel1: ” Ikarus: ” Napokon da dode i taj dan…isplatilo se cekati….sada mogu mirno poletjeti….[smiley2] ” Na temelju čega bi ovo trebalo više rasti??? Argumente kolega molim, da i ja kupim!!!! ” evo ja ću: 1. promjena nadzornog odbora u ‘suradnji’ s sadašnjom upravom i sadašnjom revizorskom kućom (čitaj – nema fronte – ‘primirje’) 2. izglasana kupovina trezorskih dionica 3. novi NO će imati više interesa podići cijenu same dionice i to ne samo iz svog interesa 4. stara ekipa se dovoljno nakupila u jednoj godini i sada su spremni prepustitit stvari normalnim tokom mislim da je dovoljno… osobno sam bio i mogu reći da sam oduševljen dotićnim Emanuelom koji je u ime malih dioničara bio izdan profesionalne razine… svaka čast!!!

Hvala kolega, mislim da je to dovoljno da sutra postanem dioničar transadrije, mada je morao, a morat ću je skinuti s aska[smiley2]

Evo već i službene vijesti:

Odluke Skupštine podigle dionicu Transadrie
Vaš link

New Report

Close