TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ma mora netko doći, samo da mi je znati za koga će glasati[smiley4]

Nikad ne treba dizati ruke od dobre stvari. Samo, kako znati koja je dobra?

prikloniti će se većini, a zna se ko je većina!


pa što fali mom nicku? [smiley1]

ako ih neće biti, protuprijedlog prolazi kao od šale.


Tvojim nickovima ništa ne fali…
…predstavnik fonda se “mora” pojaviti na skupštini…ali to se može lako saznati…[smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

kako god bilo, mislim da će nakon skupštine svima barem malo laknuti, znati ćemo na čemu smo. a i mislim da je svima u interesu da cijena dionice ide prema gore. ovo sve do sada je igra živaca i pokušaj da se smanjenjem cijene dokupe još neke dionice kako bi kasnije omastili brk.

Nikad ne treba dizati ruke od dobre stvari. Samo, kako znati koja je dobra?

HFP mora spriječiti špekulativno preuzimanje Transadrije

Sindikat pomoraca Hrvatske (SPH) protivi se prijedlogu dijela dioničara riječke tvrtke za međunarodnu špediciju Transadria d.d. o isplati dividende i najavljenoj prodaji dijela nekretnina tvrtke te poziva Hrvatski fond za privatizaciju (HFP) da podupre stajališta tog sindikata i spriječi špekulativno preuzimanje Transadrije, priopćeno je danas iz SPH.
“SPH poziva HFP, koji je veliki i važan dioničar Transadrije, da podupre stajališta sindikata, spriječi špekulativno preuzimanje i osigura opstanak i razvoj Transadrije kao logističke i špediterske tvrtke”, stoji u priopćenju.

U priopćenju se navodi da SPH razumije, ali, skrbeći o interesima zaposlenika, ne može poduprijeti želje dioničara te da Transadria treba sačuvati osnovnu djelatnost.

Vaš link

Kakvo špekulativno preuzimanje? Dečki će napraviti pravu tvrtku iz nje.

Najavljena prodaja nekretnina? o čemu pomorci baljezgaju? Malo previše ruma u venama.[smiley2]

Neznam kakve veze sindikat pomoraca ima sa Transadrijom kad TNSA nije pomorska firma. I neznam od kud tom sindikatu ideja da se misli rasprodati dio nekretnina. Još jedan naručeni text u Business.hr-u. Bravo momci!

I ponovo 25 crveno! Izgleda da 25 crveno uvijek dobiva!

SPH je svojim javnim istupom skrenuo veću pozornost na Transadriju.
S obzirom da je pri tome ukazao na njezin veliki potencijal, kako u poslovanju tako i u nekretninama, ne treba čuditi ako uskoro bude sve više potencijalnih preuzimača. Tako je SPH svojim iskorakom učinio medvjeđu uslugu zaposlenicima, a dioničarima je izuzetno pogodovao.
Čeka se samo da HFP pusti svoj paket dionica na dražbu.
Neće se dugo čekati !

prejak sam i moralno i intelektualno i verbalno i financijski da bi ikada imao potrebu igrati nepošteno - zimzelen

Bas me zanima sta ce pomorci dobiti od uprave nakon njihovog javnog istupa?…..

Da bi SPH imao bilo kakav kredibilitet kod dioničara , kod HFP, a i u široj hrvatskoj javnosti, mora prvo dati svoje mišljenje u svezi sljedećih slučajeva:

1.Vendita- Vendicija
(rupe u kojima je nestalo puno Transadrijinih para)

2.trezorske dionice
dionice koje su preko noći iz trezora Transadrije prebačene na račun predsjednika Nadzornog odbora i na
račune klijenata njegove brokerske kuće po povlaštenoj cijeni.
__________________________________-
Iza ovog istupa SPH stoji sam predsjednik uprave Transadrije tražeći tako slamku spasa.
Teško se to dokazuje, ali se lako vidi.

prejak sam i moralno i intelektualno i verbalno i financijski da bi ikada imao potrebu igrati nepošteno - zimzelen

12 godina se bavim špedicijom i mogu vam reći da SPH (sindikat pomoraca hrvatske) NEMA ,NITI JE IKADA IMAO veze sa špediterima i otpremništvom. Ovaj naručen tekst je potez očajnika, a očajnici su u pravilu gubitnici. Ključaričekova stolica se nikada nije ozbiljnije tresla.

New Report

Close