TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


” Muče mene jer su kupljeni mojim novcem…. No dobro, pošto vidim da samuraj više ne odgovara na postove, pretpostavljam da mu je radno vrijeme u Transadriji završilo. Da sumiramo što je taj čovjek radio cijeli dan…. UBIJAO SE OD POSLA, JELDA!!!!!????

Baš večeras čitam postove na ovoj temi i isto sam pomislio. Čovjek po cijeli dan posta na ovoj temi, a troškovi osoblja u prvih 3 mjeseca se povećali sa 10.617.000,00kn, na 18.573.000,00kn. Molio bi samuraja da se malo više primi posla jer ako ovako nastavi ode nam naša i njegova TNSA.


fenomeno: ” Sumnjam da ne znate da ne radite dobro dionici. A rušenja je bilo, na zatvaranju 2 dionice po bidu samo da padne cijena. ” stari moj, ja u ovu dionicu vjerujem kao sto je ona hrpa njubija koja je danas cjeli dan panicarila vjerovala u djuru. ali mene nije navuko neki cayman, nego sam procitao izvjesce, cuo prijedloge za sljedecu skupstinu, pokupio misljenja ljudi po forumima i skupio par insiderskih informacija. nista mi ne znaci sto je malo pala jer sljepo vjerujem u nju. i volio bi kad bi imao jos prilike dokupit po 7700 kao danas. ali strah me da se kupnja zacementirala na 7900. za 5 dana sjeda neka lova. ako ostane na ovim razinama jos 5 dana super.

Sumnjam da si kupovao, malo navlacis, ha!!

quote=markotros]
fenomeno: ” Sumnjam da ne znate da ne radite dobro dionici. A rušenja je bilo, na zatvaranju 2 dionice po bidu samo da padne cijena. ” stari moj, ja u ovu dionicu vjerujem kao sto je ona hrpa njubija koja je danas cjeli dan panicarila vjerovala u djuru. ali mene nije navuko neki cayman, nego sam procitao izvjesce, cuo prijedloge za sljedecu skupstinu, pokupio misljenja ljudi po forumima i skupio par insiderskih informacija. nista mi ne znaci sto je malo pala jer sljepo vjerujem u nju. i volio bi kad bi imao jos prilike dokupit po 7700 kao danas. ali strah me da se kupnja zacementirala na 7900. za 5 dana sjeda neka lova. ako ostane na ovim razinama jos 5 dana super.
[/quote]

Nisam ni rekao da ne vjerujete u ovu dionicu, ali sam rekao da joj ne radite dobro. (ukoliko Vas poslušaju investitori s ovog foruma)
Ja nisam u Transadriji od ovog izvješća, nego još od prošle godine. Ne ulažem na temelju savjeta “nekog caymana”, a i čini mi se da kolega Cayman ne piše na ovoj temi, ako se ne varam, no nebitno.
Nije me navuklo niti čitanje postova na ovom forumu, a niti izvješće pošto imam svoju glavu za razmišljanje u što uložiti. A i nisam od onih koji prvo u izvješću pogledaju kolika je dobit. Nekad je odlično vidjeti u izvješću gubitak od stotinjak tisaća Kuna ako je prije toga iznosi nekoliko milijuna.
Da će na ovoj Skupštini biti protuprijedloga, znalo se još od Fudinih egzibicija krajem prošle godine. Dio zadržane dobiti Policentra računam kao dobit Transadrije. Konsolidirano Izvješće promatram kao dio izvješća društva koje ga je izdalo jer su bitna i povezana društva, ali i društva u kojima ona imaju udjele.
A da je rušenje cijene dobro radi jeftinijeg dokupa, nije! Barem ne u ovom slučaju.
Što bi napravili kada bi Vas kojim slučajem poslušali svi koji su pročitali Vaše postove? Kako bi zaustavili val margin callova koji bi se pokrenuo kada bi se cijena još malo spustila? Kako bi pokupovali stotine dionica koje bi se pojavile na prodaji? (jer vrlo lako moguće da neki od marginaša ne bi imali za doplatiti razliku ili dodati dionice) Računate da bi vas izvukla potražnja koja će nastati nakon Skupštine? Ok, potražnja će se znatno povećati, ali tada ta potražnja neće biti u funkciji dizanja cijene nego vraćanja cijene na prijašnju razinu, uz tek možda sitan porast, ukoliko bi sada još padala. Potražnja će nakon Skupštine biti velika, ali u slučaju aktivacije margin callova i ponuda bi bila velika po niskim cijenama tako da bi se potražnja tj. kupnja istrošila na vraćanju cijene, a ne na njenom rastu. Bilo bi ok kada bi jedan veliki sve pokupovao, ali to je tek pretpostavka. Moje mišljenje je da je puno pametnije braniti cijenu na minimalno 8000-8500 Kn da se stvore stvarno čvrsti temelji za rast koji neminovno mora uslijediti.

www.HonorarniPosao.net Biznis s manje stresa i jako dobrom zaradom -----> Domaining, trgovanje web domenama (web adresama) Ozbiljan posao, detalji na web stranici

Bitka za TNSA se nastavlja…

Kao sto vidimo iskrcava se HPB Skrb. racun i nesto sitno Mitrovic Milivoje.
Kako one ide prodaj 50kom srozaj malo cijenu pa kupi 100kom i ekipa pusi….Neznam dali da ovaj pad gledam kao pozitivnu stvar, jer sto vise pada povecava se broj glasova malih dionicara a time i vjerojatnost promjene NO.

Top 10 investitora za vr. papir – “TNSA-R-A”

12.06.2007
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 8.071 28,07 Osnovni račun
2. HPB D.D. 1.605 5,58 Skrb. račun
3. JOZIĆ TOMO 1.550 5,39 Osnovni račun
4. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 1.153 4,01 Skrb. račun
5. FILIPOVIĆ MARIJAN 1.029 3,58 Osnovni račun
6. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 603 2,10 Skrb. račun
7. HOMAN MOIRA 444 1,54 Osnovni račun
8. MITROVIĆ MILIVOJ 341 1,19 Osnovni račun
9. ALVIŽ NICOLAS 301 1,05 Osnovni račun
10. KAMEN-INŽENJERING D.O.O. 222 0,77 Osnovni račun
Ukupno: 53,27

13.06.2007
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 8.071 28,07 Osnovni račun
2. HPB D.D. 1.605 5,58 Skrb. račun
3. JOZIĆ TOMO 1.482 5,15 Osnovni račun
4. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 1.153 4,01 Skrb. račun
5. FILIPOVIĆ MARIJAN 1.029 3,58 Osnovni račun
6. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 603 2,10 Skrb. račun
7. HOMAN MOIRA 444 1,54 Osnovni račun
8. MITROVIĆ MILIVOJ 341 1,19 Osnovni račun
9. ALVIŽ NICOLAS 301 1,05 Osnovni račun
10. KAMEN-INŽENJERING D.O.O. 222 0,77 Osnovni račun
Ukupno: 53,04

15.6.2007.
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 8.071 28,07 Osnovni račun
2. JOZIĆ TOMO 1.482 5,15 Osnovni račun
3. HPB D.D. 1.455 5,06 Skrb. račun
4. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 1.153 4,01 Skrb. račun
5. FILIPOVIĆ MARIJAN 1.029 3,58 Osnovni račun
6. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 603 2,10 Skrb. račun
7. HOMAN MOIRA 444 1,54 Osnovni račun
8. MITROVIĆ MILIVOJ 330 1,15 Osnovni račun
9. ALVIŽ NICOLAS 301 1,05 Osnovni račun
10. KAMEN-INŽENJERING D.O.O. 222 0,77 Osnovni račun
Ukupno: 52,48


Koliko navlakača , odvlakača i razvlakača na ovoj dionici, čak su se ulogirali na forume i bitni igrači u borbi za vlast nad Transadriom, i pokušavaju izmanipulirat male dioničare.Rat za TNSA-u se zahuktava. [color=blue]Sada je jedino bitno da IMATE ILI ĆETE IMAT DIONICU ZA KOJU ZNATE DA VRIJEDI 2,3 ILI 4 PUTA VIŠE OD TRENUTNE CIJENE (svako po svojim izračunima). [/color]Treba samo pričekat da RAT ZA TNSA-U ZAVRŠI i da cijena dođe dođe do vašeg targeta.

ovo nije navlačenje, neee uopće…[smiley7]


@fenomeno

mislim da ti je dobra procjena oko rušenja cijene, no ne vjerujem da mali mogu obraniti razine od 8000-8500kn… Još neko razdoblje dok se ne srede stvari unutar firme pad je realnost, a rast će uslijediti kad dođu rezultati

When speculation has done its worst, two and two still make four.


Primjetio sam da na tnsi nitko ne govorio o nikakvim fundamentima .. pa eto Razdoblje 2006/12 2005/12 Radni kapital 4.380.000 -877.000 Materijalna imovina ( ‘000 kn) 42.827 43.425 Ukupne obveze / Ukupna imovina 0,40 0,43 Koeficijent tekuće likvidnosti 1,05 0,99 Knjigovodstvena vrijednost 4.671,29 3.882,87 Tržišna cijena / Knjigovodstvena vrijednost 1,74 2,09 Tržišna kapitalizacija 233.089.467,75 233.089.467,75 Neto dobit ( ‘000 kn) 17.447 1.892 EPS 606,96 65,80 P/S 2,61 3,42 Cijena 8.106,05 8.106,05 P/E 13,36 123,20

[smiley2]

Kad ode Ključariček stariji doći će i rezultati. Prije ne, bez obzira tko sjedio u Nadzornom odboru Transadrije.
Eto, što ja mislim o Nadzornom odboru.

prejak sam i moralno i intelektualno i verbalno i financijski da bi ikada imao potrebu igrati nepošteno - zimzelen

Ovo s HFP-om je dobra vijest za TNSA jer je država najveći pojedinačni dioničar TNSA, a već godinama nikako da proda taj svoj udio i omogući privatizaciju firme. Sad vidimo i zašto je to stajalo – gospoda iz HFP-a očito su u dogovoru s upravom do beskraja odgađali prodaju državnog udjela i tako omogućavali upravi da ostane sve do danas na svojim mjestima. Ubrzo će se stvari početi mijenjati, ako uprava bude pametna krenut će u hitne dogovore s malim dioničarima da dobije njihovu podršku, a ako ne – bit će smjene čim se privatizira državni udio jer će se mali dioničari prikloniti novom vlasniku. Ova skupština zadnja je šansa upravi za zaokret u odnosu prema dioničarima i nadam se da će je pametno iskoristiti.

Ignore: KressoM, delux

Koliko ja znam tnsa tuzi drzavu zbog udjela od 28%. Navodno da si je drzava zadrzala paket kako bi u buducnosti eventualno bila u mogucnosti obestetiti bivse vlasnike nacionalizirane imovine tnsa. Sve je to ustvari jedna farsa, nitko nezna sta se tu desava, svaki dan se sklapaju novi dogovori i savezi bit ce jako zanimljivo al mislim da se male dionicare tu nece nista pitati.

Sve što se događa je korak prema pravnoj državi.Ovo je rijetka dionica koja u daljnjnoj priči treba imati dobar ishod, prvenstveno mislim na male dioničare. Uprava više ne može frizirati izvještaje da budu toliko smješni, pa moj obrt zarađuje više. Moraju sjesti i razmisliti o protuprijedlogu kojeg su do sada ignorirali, nisu više u poziciji. Kada shvate da moraju prihvatit prijedlog, a za uslugu dobiti kompromis oko formiranja nove uprave okreće se nova starnica transparentnosti i svi su manje više zadovoljni, a dionica kreće nezaustavljivo gore.

Inače, u Večernjem listu od utorka se nalazi jedan zanimljiv članak o slovenskoj Intereuropi. Dionica eksplozivno raste. U posljednih tjedan dana je porasla čak 5% i sad joj je cijena 48 eura. Toliko o tome da će špedicija i otpremništvo umrijeti kad uđemo u EU. 🙂

ne vjerujem da nam je u cilju da uprava prihvati protuprijedlog. mislim da bi nam osnovni cilj trebao biti bezuvjetna smjena uprave, jer ti ljudi jednostavno nisu u stanju voditi firmu. njih treba smjeniti i na njihovo mjesto staviti nekog inteligentnijeg i odgovornijeg (ne majmuna, iako odgovara opisu).

New Report

Close