TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

stvarno ne znam što bi mogli srezati kod radnika u tnsa,osim srezati njih same.sve ovisi o tome kakvu viziju ima onaj tko misli preuzeti kormilo.bojim se da je najjednostavnije raju na burzu a nekretnine na bubanj.vrlo jednostavna filozofija koja u našim krajevima ima dobru prođu.
da ne mislite tako,ne bi stalno nabrajali imovinu tnse,a o trenutnoj količinu posla,ev.budućem preusmjeravanju na druge djelatnosti(ulazak u EU)nitko ni slova.
o troškovima onih koji drže kasu ne bih komentirao,jer to bi bilo na razini trača.
osobno mislim da bi se tu imalo što rezati.
ipak,možda se varam,ali sve ovo mi izgleda već više puta viđeno,tresla se brda-rodio se miš.neki će zaraditi,neki izgubiti,ali nekom kvalitetnijem pomaku se ne nadam.


bambi, jako me zanima otkud ti tolika bahatost u donošenju sudova o tome kako u tnsa ljudi ispijaju kavicu,zalijevaju cvijeće i kako bi u svakoj normalnoj firmi pola njih dobilo otkaz? 1.ako to nije normalna firma,zašto ste se svi sjatili oko nje ko lešinari,jer očito je da vam više vrijedi mrtva nego živa? 2.čista je laž da su radnicima dionice poklonjene.otplaćene su na malo drugačiji način,tj 15 godina se nije povećavala plaća(bila je cca 2.500 kn)jer je iz dobiti otplaćivan kredit podignut za otkup firme,umjesto da bude podijeljena među nama.da to nije bilo tako plaća bi nam bila do sada 1000 eura.i to je način otplate. 3.koliko posla čovjeku daš,toliko ga i napravi,imaš dokaze da si ti svoju plaću zaradio mukotrpno?tvojoj riječi se vjeruje?muče te zlatnici?ili možda nešto drugo….

Samuraj, nisam bahat, samo prenosim riječi vašeg dragog direktora koje je izgovorio u nedavnom intervjuu u Novom listu. Pa tko tu onda laže? Možda vaš dragi direktor?Dakle, sam direktor je izjavio da vas je podosta viška, pa kako ste onda mogli očekivati veću plaću?
Da vas je bilo manje imali biste i veću plaću. To je takva računica, uvijek se dobije više kad se dijeli s manjim brojem.


Da vas je bilo manje imali biste i veću plaću. To je takva računica, uvijek se dobije više kad se dijeli s manjim brojem.

Netočno. da je manje radnika, bili bi manji i troškovi za plaće.


o trenutnoj količinu posla,ev.budućem preusmjeravanju na druge djelatnosti(ulazak u EU)nitko ni slova. o

To nemojte očekivati od ovih ljudi koji bi ušli u NO. Njih zanima samo čim veća vrijednost dionice. za povećanje posla vam treba netko tko zna posao. To je onaj balans koji bi trebao biti u NO. finacije i struka. Vizija razvoja i kontrola. A, ne samo kako vrednovati imovinu.

slažem se s tobom,što se tiče računice,ali moraš priznati da je smiješno čuti direktora kako kaže da nas ima viška,istovremeno se hvaleći kako on nikad nikoga nije”bacio na ulicu”.pa što su ljudi trebali sami sebe otpuštati?sami tražiti nove poslove?i nije baš sve tako crno bijelo.ima viška,ali i manjka ljudi.


Netočno. da je manje radnika, bili bi manji i troškovi za plaće.

ali bambi je govorio o jedinici na koju se djeli. bilo bi vise novaca po jedinici, ali manje ukupno.


To nemojte očekivati od ovih ljudi koji bi ušli u NO. Njih zanima samo čim veća vrijednost dionice. za povećanje posla vam treba netko tko zna posao. To je onaj balans koji bi trebao biti u NO. finacije i struka. Vizija razvoja i kontrola. A, ne samo kako vrednovati imovinu.

pa veca cjena dionice znaci veca vrijednost firme. ne vidim sta je lose u tome? nece cjena dionice rasti na pricama uprave, nego na FI i poslovima. meni dovoljno da prekinu par ugovora s nekoliko ‘obiteljskih prijatelja’ koji su transadriji duzni do groba, i naplate potrazivanja preko suda, i ja zadovoljan. a to ova uprava transadrije nije napravila do sada, i niti nece.

da ne mislite tako,ne bi stalno nabrajali imovinu tnse,a o trenutnoj količinu posla,ev.budućem preusmjeravanju na druge djelatnosti(ulazak u EU)nitko ni slova.

Procitajte ovaj topic od prve do zadnje stranice pa ako nigdje ne nadjete ni komentare oko ugovora izmedju TNSA i Petrokemije ni o povecanju obima posla kad se udje u EU itd itd, onda se ova Vasa recenica moze smatrati tocnom. Do tada je burek temeljen na ocito procitanih par postova. Bez uvrede.

asdfgh123-
zanima me da li je tko od vas slušao nedavno jacka welcha u zagrebu.nekad nije zgorega čuti pametnijeg.
gladnome ne treba dati ribu nego udicu,a ovdje očito nitko nema strpljenja ni vizije,samo kupi-prodaj.
mislim da dugoročno gubite veliki novac.molim nekog vrsnog ribara da se javi.udica vam je pred nosom a vi ne znate što ćete s njom.


slažem se s tobom,što se tiče računice,ali moraš priznati da je smiješno čuti direktora kako kaže da nas ima viška,istovremeno se hvaleći kako on nikad nikoga nije”bacio na ulicu”.pa što su ljudi trebali sami sebe otpuštati?sami tražiti nove poslove?i nije baš sve tako crno bijelo.ima viška,ali i manjka ljudi.

Istodobni višak (nekompetentnih) i manjak (sposobnih) ljudi je čest simptom hrvatskih tvrtki. Višak po cijele dana jamra (uvjeti rada, plaća, direktori, vlasnici, kolege – ništa nije dobro)i ispija kave, a manjak rudari i jamra samo protiv viška…


samuraj2: “da ne mislite tako,ne bi stalno nabrajali imovinu tnse,a o trenutnoj količinu posla,ev.budućem preusmjeravanju na druge djelatnosti(ulazak u EU)nitko ni slova.” Procitajte ovaj topic od prve do zadnje stranice pa ako nigdje ne nadjete ni komentare oko ugovora izmedju TNSA i Petrokemije ni o povecanju obima posla kad se udje u EU itd itd, onda se ova Vasa recenica moze smatrati tocnom. Do tada je burek temeljen na ocito procitanih par postova. Bez uvrede.

komentari o novim poslovima se baziraju isključivo na činjenici da to povećava vrijednost dionice.pa nismo djeca,sve se uračunava u smislu povećanja vrijednosti(kome je stalo do tog pravca razmišljanja)ili do verbalnog obezvrjeđivanja(ima i takvih koji mute vodu).o stvarnoj strategiji razvoja nitko ne priča zato jer o tome ni ne misli.i dalje tvrdim da(nakon što sam pročitao sve postove na svim forumima,doslovno od prve do zadnje stranice-na temu tnsa,riba je mamac-udica vrijedi više.

mhm, ludu lovu gubimo. ajmo ljudi jos malo nize. pa danas je proslo 40 komada po 7700, zar stvarno ima vas koji ste spremni platit 7800? to je 100 kuna, na 77 dionica to znaci jedna besplatna 🙂

btw samuraj, nije mi jos jasno na sta ti navlacis ljude, na kupnju ili prodaju? jer pricas o moralu i udicama, ne mogu te nigdje svrstat. cak bi prije rekao da navlacis ljude da opet izaberu trenutnu upravu nego na dionice. evo ja cu biti iskren, navlacim ljude da spuste prag kupnje pa da se svi ovdje ljepo obogatimo, kad je nekome vec tolko stislo da proda, znam da se iz mojih postova mozda ne kuzi odmah, ali eto, takav sam, i najboljima me tesko procitat.

ajmo ljudi, spustimo tu kupnju jos malo, uz malo truda kupovat cemo po 6000 prije skupstine! jos uvjek je preplacujemo. 6000 pa ko voli nek izvoli!


mhm, ludu lovu gubimo. ajmo ljudi jos malo nize. pa danas je proslo 40 komada po 7700, zar stvarno ima vas koji ste spremni platit 7800? to je 100 kuna, na 77 dionica to znaci jedna besplatna 🙂 btw samuraj, nije mi jos jasno na sta ti navlacis ljude, na kupnju ili prodaju? jer pricas o moralu i udicama, ne mogu te nigdje svrstat. cak bi prije rekao da navlacis ljude da opet izaberu trenutnu upravu nego na dionice. evo ja cu biti iskren, navlacim ljude da spuste prag kupnje pa da se svi ovdje ljepo obogatimo, kad je nekome vec tolko stislo da proda, znam da se iz mojih postova mozda ne kuzi odmah, ali eto, takav sam, i najboljima me tesko procitat. ajmo ljudi, spustimo tu kupnju jos malo, uz malo truda kupovat cemo po 6000 prije skupstine! jos uvjek je preplacujemo. 6000 pa ko voli nek izvoli!

Bez uvrede, ali sumnjivi ste mi kolega[smiley6]

www.HonorarniPosao.net Biznis s manje stresa i jako dobrom zaradom -----> Domaining, trgovanje web domenama (web adresama) Ozbiljan posao, detalji na web stranici

New Report

Close