TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Molim!? Lemur King!

Da, neznam koj’ mi bio.. [smiley11]

SLK:

Molim!? Lemur King!

Da, neznam koj’ mi bio.. [smiley11]

Ajde neka, navrati češće. Znaš, neki dan sam te hvalio Mateji, koja je sad guru na temi “Kupnja – prodaja”. Stvarno je cura neumorna.

No respect


Ajde neka, navrati češće. Znaš, neki dan sam te hvalio Mateji, koja je sad guru na temi “Kupnja – prodaja”. Stvarno je cura neumorna.

Fala SLK, lijepo je kad ostanes ljudima u o.k. sjecanju. I pozdrav Mateji, samo naprijed, super da se uvijek nadje netko tko zeli pomoci onim najmanjima.. kakvi smo i sami jednom bili.
A sto se navracanja tice, ako i ne postam,.. na PMu sam uvijek raspolozen za razmijeniti koju. [smiley11]

Judi, judi, vratija se Lemo.[smiley2]

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!


Judi, judi, vratija se Lemo.[smiley2]

A gdi mu je riba? [smiley2]

Na tamo nekom drugom forumu pojavio se lik “bauštelac” koji iznosi dosta zanimljiva stajališta. Šteta što se i nama ne pridruži…[smiley10]

Što ovca ležeć' vidi daleko nije...


Na tamo nekom drugom forumu pojavio se lik “bauštelac” koji iznosi dosta zanimljiva stajališta. Šteta što se i nama ne pridruži…[smiley10]

Zanimljiva svakako, ali koliko su iskrena i objektivna? Koji mu je cilj? [smiley6]
Registriran je prije 6 dana. Još nisam uspio shvatit što želi postić, ali nije dobro dočekan od nekih iskusnih kolega na tom forumu koji su vjerujem aktivni i na ovom. Čini mi se da su podjeljena mišljenja o njemu na tom forumu. Jedan istaknuti kolega s ovog foruma je ušao u dublju raspravu s njim, i čini mi se da ima stav: “Hm, pa nije baš da priča gluposti, ajde da čujem što ima za reći”. I mislim da je to u redu, treba poslušat, a onda razmislit da li je u pravu i koji mu je cilj.
S tim da “bauštelac” s tog drugog foruma izričito tvrdi da g. Jozić ne prodaje dionice, a ja se onda pitam tko mu svako malo mazne par dionica s računa (npr. zadnja “krađa” 68 dionica)?

www.HonorarniPosao.net Biznis s manje stresa i jako dobrom zaradom -----> Domaining, trgovanje web domenama (web adresama) Ozbiljan posao, detalji na web stranici

Ljudi ne nasjedajte na likove tipa bauštelac. Jasno je tko je i za kog radi. Treba se pojavit na skupštini i podržat prijedlog malih dioničara ili nekoga opunomoćiti za to. TNSA vrijedi puno više od sadašnje cijene a ja iskreno vjerujem da će ekipa sa protuprijedloga znat to i prikazat. Svi su oni mali dioničari i radit će u svom a to znači i našem interesu. Isto tako su svi fakultetski obrazovani mladi ljudi već dokazani u poslovima koje rade.

I ponovo 25 crveno! Izgleda da 25 crveno uvijek dobiva!

“14.06.2007 Tanja Čorak

Mali dioničari Transadrije traže dividendu od 200 kuna
Savjetnik Uprave Transadrije Miran Ključariček tvrdi da Uprava nije isplatila novac od dobiti radnicima

Na glavnoj skupštini Transadrije koja je sazvana za 12. srpnja raspravljat će se o raspodjeli dobiti koja iznosi 2,3 milijuna kuna, ali i o imenovanju novih članova u Nadzorni odbor. Iz poziva za skupštinu očito je da Uprava ne namjerava isplatiti dividendu. Uprava je naime u pozivu za skupštinu objavila prijedlog o zadržavanju dobiti (2,2 milijuna kuna), odnosno raspoređivanju dijela dobiti u rezerve (117.155 kuna), a od malih dioničara stigao je protuprijedlog da se umjesto zadržavanja cijele dobiti isplati dio dividende vlasnicima, i to u iznosu od 200 kuna po dionici.
TOWER CENTAR Jedan od najvrijednijih dijelova portfelja riječke Transadrije
TOWER CENTAR Jedan od najvrijednijih dijelova portfelja riječke Transadrije
Sastav NO-a
Mali dioničari predlažu i svoje članove za sastav Nadzornog odbora, u kojem Hrvatski fond za privatizaciju imenuje dva člana, zaposlenici jednog, a mali dioničari predlažu da se u novi sastav NO-a uključe Ivica Paršić, Danijel Račić, Vedran Petković i Dinko Kamenić. Predlaže se razrješenje dosadašnjih članova NO-a Denisa Fudurića, Gordane Delić, Duška Klisovića i Ivana Rajnprehta jer im ističe mandat. Kamenić, inače direktor tvrtke Kamen inženjering d.o.o. iz Samobora koja u Transadriji posjeduje 0,77 posto dionica, u pogledu prijedloga za imenovanje novih članova u NO Transadrije ističe kako postojeći članovi nemaju kredibilitet da sjede u NO-u jer su rasprodali svoje dionice. U pogledu protuprijedloga koji se tiče isplate dividendi, odnosno raspodjele ostvarene neto dobiti, Kamenić ističe da je iz tromjesečnog izvještaja poslovanja vidljivo da je Uprava radnicima isplatila novac od dobiti, što u principu ne bi smjela provesti bez odluke NO-a. To onda upućuje na zaključak da se NO složio s takvom isplatom.
Naime, podaci o troškovima za zaposlenike viši su za 8,5 milijuna kuna u odnosu na isto razdoblje lani, a broj zaposlenih čak je nešto i manji, navodi Kamenić. “Ako prođe naš prijedlog za sastav članstva NO-a, tada namjeravamo transparentnije podastirati podatke o Transadriji jer je puno stvari tu nepoznato: od udjela u WTC-u pa do popisa nekretnina koji se ne znam zašto skriva. Također želimo se više koncentrirati na core business i nastaviti s projektima na kojima radi Uprava, ali i provesti kompletno financijsko restrukturiranje tvrtke”, naveo je Kamenić. Savjetnik Uprave Transadrije Miran Ključariček ističe da informacije o tome da je Uprava isplatila novce od dobiti radnicima nije istinita. “Nije to bila isplata od dobiti, već su radnicima isplaćene naknade za njihov rad, dakle plaće. Ta je tvrdnja netočna. O raspodjeli dobiti može odlučiti samo skupština društva”, navodi Ključariček. Kaže i da to što postoji protuprijedlog suprotnog sadržaja malih dioničara, ne znači disonantnost stavova, već samo da je taj prijedlog o raspodjeli dobiti stigao kasnije do Uprave te je onda u pozivu za skupštinu uvršten kao protuprijedog među točke dnevnog reda.

Nema skrivanja
Što se tiče navoda da se skriva popis nekretnina ili postotak u udjelu vlasništva u WTC-u, odnosno Tower Centru Rijeka, Ključariček navodi da se popis nekretnina ne skriva, kao ni ostali podaci. “Mi smo kao i sve druge kompanije po zakonu dužni predavati sva izvješća burzi, što i činimo; i te kako se transparentno postavljamo prema burzi. Tko god je zatražio dodatne informacije, dobio je pojašnjenje”, zaključuje Ključariček.”

G. Ključariček je predjsenik Uprave a ne savjetnik[smiley1]. No, ono što je bitno, g. Kamenić i ostali misle konačno učiniti poslavanje TRANSPARENTNIM te napraviti popis imovine! Nema dvojbe da se to traži.

www.HonorarniPosao.net Biznis s manje stresa i jako dobrom zaradom -----> Domaining, trgovanje web domenama (web adresama) Ozbiljan posao, detalji na web stranici


Ljudi ne nasjedajte na likove tipa bauštelac. Jasno je tko je i za kog radi. Treba se pojavit na skupštini i podržat prijedlog malih dioničara ili nekoga opunomoćiti za to. TNSA vrijedi puno više od sadašnje cijene a ja iskreno vjerujem da će ekipa sa protuprijedloga znat to i prikazat. Svi su oni mali dioničari i radit će u svom a to znači i našem interesu. Isto tako su svi fakultetski obrazovani mladi ljudi već dokazani u poslovima koje rade.

Može ukratko u kojim su se to poslovima dokazali ? Ne provociram, stvarno ne znam tko su ti ljudi.

Što ovca ležeć' vidi daleko nije...


G. Ključariček je predjsenik Uprave a ne savjetnik[smiley1]. No, ono što je bitno, g. Kamenić i ostali misle konačno učiniti poslavanje TRANSPARENTNIM te napraviti popis imovine! Nema dvojbe da se to traži.

To je pretpostavljam sin predsjednika uprave jer se predsjednik zove Marijan, a ovo je Miran.

Što ovca ležeć' vidi daleko nije...


Može ukratko u kojim su se to poslovima dokazali ? Ne provociram, stvarno ne znam tko su ti ljudi.

Može ali ću ti poslat na private jer nesmijem javno. Isto tako te molim da zadrzis za sebe.

I ponovo 25 crveno! Izgleda da 25 crveno uvijek dobiva!

New Report

Close