TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


… možda se radi o istima koji su jučer prodavali.

Ne radi!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)


Ima li netko kakav konkretan primjer / objašnjenje? Tnx

nije on mislio na margin call primjere već jednostavno na istek godine dana trajanja margina (kao da svi oni ne mogu produžiti margine) [smiley2]

nema mi druge nego se zae..ti

Ima li tko kakvu pametnu na ovu k/p na kraju dana,u par desetaka minuta ode 50 komada. Molim komentar,hvala.


smootko: ” Ima li netko kakav konkretan primjer / objašnjenje? Tnx ” nije on mislio na margin call primjere već jednostavno na istek godine dana trajanja margina (kao da svi oni ne mogu produžiti margine) [smiley2]

vjerojatno bi i mogli produzit kad na HPB nebi bio probijen limit marginiranja na TNSA. ovako, neznam jel im odobravaju produzavanje kad je limit probijen (tako vec mjesec dana!). mozda sam u krivu, mozda je dozvoljeno produzit margin, ali ostaje cinjenica da se netko iskrcava ko mutav, po 100 komada dnevno, a mi sami sebi radimo brane na 8200 kuna. samo spustite malo tu kupnju, ne trazim previse, evo moja je na 8000, stavite na 8010 ako zelite kupit prije mene, necu dizat bid, samo je spustite. neki jaci otpor je tek na 8000, ovih 200 kuna iznad koje placate bacate novac u vjetar.

Dragi kolege, iz slijedeceg se vidi tko se “iskrcavao”
Top 10 investitora za vr. papir – “TNSA-R-A”

12.06.2007
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 8.071 28,07 Osnovni račun
2. HPB D.D. 1.605 5,58 Skrb. račun
3. JOZIĆ TOMO 1.550 5,39 Osnovni račun
4. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 1.153 4,01 Skrb. račun
5. FILIPOVIĆ MARIJAN 1.029 3,58 Osnovni račun
6. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 603 2,10 Skrb. račun
7. HOMAN MOIRA 444 1,54 Osnovni račun
8. MITROVIĆ MILIVOJ 341 1,19 Osnovni račun
9. ALVIŽ NICOLAS 301 1,05 Osnovni račun
10. KAMEN-INŽENJERING D.O.O. 222 0,77 Osnovni račun
Ukupno: 53,27

13.06.2007
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 8.071 28,07 Osnovni račun
2. HPB D.D. 1.605 5,58 Skrb. račun
3. JOZIĆ TOMO 1.482 5,15 Osnovni račun
4. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 1.153 4,01 Skrb. račun
5. FILIPOVIĆ MARIJAN 1.029 3,58 Osnovni račun
6. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 603 2,10 Skrb. račun
7. HOMAN MOIRA 444 1,54 Osnovni račun
8. MITROVIĆ MILIVOJ 341 1,19 Osnovni račun
9. ALVIŽ NICOLAS 301 1,05 Osnovni račun
10. KAMEN-INŽENJERING D.O.O. 222 0,77 Osnovni račun
Ukupno: 53,04

Razlika 68 kom.


bi i mogli produzit kad na HPB nebi bio probijen limit marginiranja na TNSA. ovako, neznam jel im odobravaju produzavanje kad je limit probijen (tako vec mjesec dana!). mozda sam u krivu, mozda je dozvoljeno produzit margin, ali ostaje cinjenica da se netko iskrcava ko mutav, po 100 komada dnevno, a mi sami sebi radimo brane na 8200 kuna. samo spustite malo tu kupnju, ne trazim previse, evo moja je na 8000, stavite na 8010 ako zelite kupit prije mene, necu dizat bid, samo je spustite. neki jaci otpor je tek na 8000, ovih 200 kuna iznad koje placate bacate novac u vjetar.

može se produžiti – kakve veze ima koje su dionice…
a priča sa postavljanjem naloga pada u vodu automatski čim se pojave 20 njih koji bi htjeli ispred tebe staviti na 8010 taman prije tebe jer ti nećeš dizati naloge
[smiley2]

nema mi druge nego se zae..ti

Znači Jozo se prepao korekcije hehe

Ali Jozo ne zna da u korekciji padaju dionice koje su precijenjene, a toliki otpor na kupnji kod TNSA u vrijeme kad indeks pada veliki je dokaz da ova dionica stvarno vrijedi i da su ljudi itekako svjesni toga!

A i taj Tomo vuče neke čudne poteze (ili mu se broker malo igra) jer 12.06. povećao je količinu TNSA u odnosu na prethodni dan za +350 komada, a naredni dan smanjio za -68 komada a da se cijena TNSA na burzi nije značajnije mijenjala.
Inače, ovu kupnju na +8000 kn na TNSA ne bih zvao otporom nego jednostavno procjenom da je na toj cijeni povoljna kupnja uslijed dobrih vijesti koje dolaze zadnjih dana. Gdje bi tek cijena TNSA bila danas da imamo 2-3 jaka igrača koji bi se borili za prevlast u firmi umjesto inertnog HFP-a koji ne zna što bi sa svojim udjelom!

Ignore: KressoM, delux


A i taj Tomo vuče neke čudne poteze (ili mu se broker malo igra) jer 12.06. povećao je količinu TNSA u odnosu na prethodni dan za +350 komada, a naredni dan smanjio za -68 komada a da se cijena TNSA na burzi nije značajnije mijenjala.

Prebacuje s marge, glupira se

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

Te Jozićeve dionice,ili bar većina nisu prošle preko burze.Taj dan nije bilo toliko trgovine,već je vjerovatno prebacio sa skrbničkog HPB-a jer je taj skrbnički otprilike toliko dionica otpustio.
E sad,zašto je to napravio,to mi nije baš jasno.Kao uostalom i mnoge druge stvari kod te dionice…[smiley2]


A i taj Tomo vuče neke čudne poteze (ili mu se broker malo igra) jer 12.06. povećao je količinu TNSA u odnosu na prethodni dan za +350 komada, a naredni dan smanjio za -68 komada a da se cijena TNSA na burzi nije značajnije mijenjala.

Ma samo je spustio 350 komada (zadnjih) sa margina na obican racun, a prodaje cijelo vrijeme.

A kad smo vec kod toga ovi u HPBu bi mogli to vec jednom maknuti sa zabrane za kupnju na margin. Sad kad im se taj skrbnicki toliko stanjio, pa nije valjda zabrana kupnje zbog preizlozenosti, a? [smiley7] Alo!

Molim!? Lemur King!

No respect

New Report

Close