TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dražba HFP-a ne bi spustila nego digla cijenu TNSA jer uz ovakve financijske podatke, nema sumnje da bi zainteresiranih većih ulagača bilo na pretek. [smiley2]

Ignore: KressoM, delux


Dražba HFP-a ne bi spustila nego digla cijenu TNSA jer uz ovakve financijske podatke, nema sumnje da bi zainteresiranih većih ulagača bilo na pretek. [smiley2]

Cijena bi bila sigurno ispod 8k jer se na dražbi kupuje cijeli paket, a HFP ima popriličan broj dionica.
Točnije 8027 dionica po cijeni od 8000 je 64 milje kuna, po 56 milja. Sumnjam da bi to išlo preko 56 milja.


..dodatak: U računici sam uračunao ukupno 9750 kvadrata.. a u članku na slici na dnu piše da toranj ima 11.800. Također, tu je još i prodaja parking mjesta i take stvari.. bit će tu i blizu 40 mil. €.. Šta vi mislite o tome ekipos? spomenuti članak: http://www.poslovni.hr/42901.aspx

Neće to ići sve po 4000, ali dobra zarada je zajamčena.


25_crveno: ” blueman: ” ” Novi revizori su osnovani ove godine, koliko mi je poznato. Toliko o “novim” revizorima ” Spremić, Kasapović i Teklić su tri mlada stručnjaka koji su iskustvo stekli u KPMG-u i E&Y-u. Osnovali su svoju revizorsku kuću jer ne žele raditi za druge cijeli život. Ono što ja znam je da su novi na tržištu i željni dokazivanja. Zbog toga imaju dobre cijene i rade vrlo kvalitetno i profesionalno. Upravo iz tog razloga su i izabrani za ovaj prijedlog. ” Jesi li ti Spremic, Teklic ili Kasapovic? Sorry, znam da nisi ali zaista mi zvucis ako jedan od njih. Nemam ja nista protiv njih, samo kazem kao sto ti kazes da su zeljni dokazivanja isto tako i mogu napisati sto zele tj. sto im uprava kaze, jer inace nebi dobili posao. Znas da je tako.. Decki su OK, mlada ekipa dosuse, ali OK. TNSA – dokad ce ova iskrcavanja?? Svaki dan netko nalupa po bidu

Eh, novi koji tek osnuju svoju firmu u pravilu idu ispod cijene i grčevito se bore dobiti isti posao i dogodine. A to ne ide u prilog objektivnosti… Zapravo, cimaš ih kako hoćeš. Pričam iz iskustva.


avax10: ” Dražba HFP-a ne bi spustila nego digla cijenu TNSA jer uz ovakve financijske podatke, nema sumnje da bi zainteresiranih većih ulagača bilo na pretek. [smiley2] ” Cijena bi bila sigurno ispod 8k jer se na dražbi kupuje cijeli paket, a HFP ima popriličan broj dionica. Točnije 8027 dionica po cijeni od 8000 je 64 milje kuna, po 56 milja. Sumnjam da bi to išlo preko 56 milja.

Poanta je u tome da HFP ima 28,07% i da je daleko najveći pojedinačni dioničar. Kupac takvog paketa doći će u jedinstvenu i povlaštenu poziciju da krene u preuzimanje cijele TNSA, a za to će se bogami mnogi trgati i neće žaliti lovu kad bude vrijeme.

Ignore: KressoM, delux

…useljenje stanova biti na proljeće iduće godine…

Ako nije 100% avans (ne znam, možda i je) onda se dio odgađa do iduće godine. Obzirom da je Uprava isto najavila financijske efekte Towera u 2008. osobno ih ne očekujem ranije, iako bi me ugodno iznenadilo (neka bude barem dio).

Primjetio sam da na tnsi nitko ne govorio o nikakvim fundamentima .. pa eto

Razdoblje
2006/12
2005/12

Radni kapital
4.380.000
-877.000

Materijalna imovina ( ‘000 kn)
42.827
43.425

Ukupne obveze / Ukupna imovina
0,40
0,43

Koeficijent tekuće likvidnosti
1,05
0,99

Knjigovodstvena vrijednost
4.671,29
3.882,87

Tržišna cijena / Knjigovodstvena vrijednost
1,74
2,09

Tržišna kapitalizacija
233.089.467,75
233.089.467,75

Neto dobit ( ‘000 kn)
17.447
1.892

EPS
606,96
65,80

P/S
2,61
3,42

Cijena
8.106,05
8.106,05

P/E
13,36
123,20

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]

nemojmo se samo zaletavat na kupnju. marginasi ce izlazit jednako dugo kolko su i ulazili, a to je oko mjesec dana, dok je trajalo ono navlacenje (sad smo tek u drugom tjednu iskrcavanja HPBa). bit ce za sve nas. glupo je sad placat po 8500 dionicu koju mozemo dobit po 8000. samo se treba malo strpit i ne lupat po kupnji bez razmisljanja. oni moraju izac, htjeli ne htjeli, a izac ce po cjeni koju smo im mi voljni ponudit. dionica vrijedi, nema fonda koj ce nam je pokupit pred nosom, cemu onda zaletavanje? nalog na kupnju ljepo i cekat, imamo jos 2 tjedna iskrcavanja pred nama (najmanje).


Primjetio sam da na tnsi nitko ne govorio o nikakvim fundamentima .. pa eto Razdoblje 2006/12 2005/12

Na osnovu ove vaše analize čovjek bi rekao da je dionica TNSA povoljnija nego prije godine dana. Kad već stavljate fundamente bilo bi dobro da napišete da je dionica 29.12.2005 bila 2244 kune, a na isti datum godinu dana kasnije je cijena 6645 kuna. danas je 8100 kuna. A u vašoj analizi ima dosta usporedbi koje su vezane i na cijenu dionice.
Ne bih htio da netko misli da kažem da TNSA nije dobra investicija, ali ovakve analize mi služe za navlačenje na kupnju tipa vidi što je ovo sad povoljnije.
Kao da netko želi opet danas izaći pa to hoće po čim većoj cijeni. Evo, ova vaša analiza mi se čini da vi želite danas prodavati pa bi mi trebali postaviti ponudu za kupnju na granici od 8k ili niže. Pitanje je samo koliko želite ili možda morate prodati dionica danas, sutra, prekosutra…

Ne radi se o navlacenju. Iz postavljenih podataka se vidi da je analiza rađena sa jučerašnjom cijenom i za 2005. i za 2006. ispravak! nije stavljen datum. Naravno za onoga koji prati tnsu vidljivo je da je jučerašnja cijena. Tko nezna čitati ne zaslužuje ništa drugo nego da bude navucen. bw Tnsu ne mislim prodavati u neko dogledno vrijeme jer bolja vremena tek sljede. [smiley2]

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]

TNSA-R-A
Kupnja Prodaja
8.150,01 11
8.150,00 30
8.136,01 1
8.111,02 20
8.111,00 25

8.229,99 1
8.230,00 2
8.239,99 5
8.249,85 2
8.249,87 2

čini mi se da se danas brani na 8150 i na 8111 ako se netko odluči iskrcat. možda se radi o istima koji su jučer prodavali.


marginasi ce izlazit jednako dugo kolko su i ulazili, a to je oko mjesec dana, dok je trajalo ono navlacenje (sad smo tek u drugom tjednu iskrcavanja HPBa). … oni moraju izac, htjeli ne htjeli, a izac ce po cjeni koju smo im mi voljni ponudit. dionica vrijedi, nema fonda koj ce nam je pokupit pred nosom, cemu onda zaletavanje? nalog na kupnju ljepo i cekat, imamo jos 2 tjedna iskrcavanja pred nama (najmanje).

Ne razumijem zašto se često povlače te priče da marginaši izlaze, a kamoli da moraju izaći, pa ako bi mi netko pojasnio.
Ako mislite da su im došli margin callovi zašto mislite da je to u tolikoj mjeri? Primjerice ja imam margin i nisam ni blizu m. calla, a bude li ga nije problem doplatit koju tisuću, pretpostavljam da je tako većini marginaša. Doduše, vjerovatno ima i onih koji su bezglavo srljali, ali baš toliko??

Ima li netko kakav konkretan primjer / objašnjenje? Tnx

New Report

Close