TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


” Novi revizori su osnovani ove godine, koliko mi je poznato. Toliko o “novim” revizorima

Spremić, Kasapović i Teklić su tri mlada stručnjaka koji su iskustvo stekli u KPMG-u i E&Y-u. Osnovali su svoju revizorsku kuću jer ne žele raditi za druge cijeli život. Ono što ja znam je da su novi na tržištu i željni dokazivanja. Zbog toga imaju dobre cijene i rade vrlo kvalitetno i profesionalno. Upravo iz tog razloga su i izabrani za ovaj prijedlog.

I ponovo 25 crveno! Izgleda da 25 crveno uvijek dobiva!


blueman: ” ” Novi revizori su osnovani ove godine, koliko mi je poznato. Toliko o “novim” revizorima ” Spremić, Kasapović i Teklić su tri mlada stručnjaka koji su iskustvo stekli u KPMG-u i E&Y-u. Osnovali su svoju revizorsku kuću jer ne žele raditi za druge cijeli život. Ono što ja znam je da su novi na tržištu i željni dokazivanja. Zbog toga imaju dobre cijene i rade vrlo kvalitetno i profesionalno. Upravo iz tog razloga su i izabrani za ovaj prijedlog.

Jesi li ti Spremic, Teklic ili Kasapovic?
Sorry, znam da nisi ali zaista mi zvucis ako jedan od njih.
Nemam ja nista protiv njih, samo kazem kao sto ti kazes da su zeljni dokazivanja isto tako i mogu napisati sto zele tj. sto im uprava kaze, jer inace nebi dobili posao. Znas da je tako..
Decki su OK, mlada ekipa dosuse, ali OK.

TNSA – dokad ce ova iskrcavanja?? Svaki dan netko nalupa po bidu

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Zanimljiva prezimena pogotovo od Sperm… ovaj Spremica. Jedan te spremi, drugi prenese a treci izmesari. [smiley2]


Zanimljiva prezimena pogotovo od Sperm… ovaj Spremica. Jedan te spremi, drugi prenese a treci izmesari. [smiley2]

[smiley2]

Moj kolega je jednom imao sastanak sa dvojicom ljudi. Prezivali su se Iljadica i Gibanica. [smiley2]

No respect

Top 10 investitora za vr. papir – “TNSA-R-A”

12.06.2007
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 8.071 28,07 Osnovni račun
2. HPB D.D. 1.605 5,58 Skrb. račun
3. JOZIĆ TOMO 1.550 5,39 Osnovni račun ( + 350 komada)
4. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 1.153 4,01 Skrb. račun
5. FILIPOVIĆ MARIJAN 1.029 3,58 Osnovni račun
6. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 603 2,10 Skrb. račun
7. HOMAN MOIRA 444 1,54 Osnovni račun
8. MITROVIĆ MILIVOJ 341 1,19 Osnovni račun
9. ALVIŽ NICOLAS 301 1,05 Osnovni račun
10. KAMEN-INŽENJERING D.O.O. 222 0,77 Osnovni račun
Ukupno: 53,27

I HPB otprilike toliko komada manje nego dan ranije.

danas članak u Jutarnjem listu:

KVadrat stana u toweru i do 4000 EUR

Nisam našao link na netu, ali u papirnatom izdanju ukratko piše da je jučer počela prodaja superluksuznih stanova i poslovnih prostora u Toweru, a da će useljenje stanova biti na proljeće iduće godine. Cijene najatraktivnijih stanova bit će i do 4000 EUR/m2, po etaži ima 4 stana veličine 151-179 m2. Gornje 2 etaže već su prodane jednom Talijanu [smiley2] .

Očito prodaja neće dugo trajati jer interesa ne manjka [smiley2]

Ignore: KressoM, delux

..koliko bi tu moglo biti prihoda?

STANOVI: ca. 650 kvadrata x 3500€ = 2.275.000 € po katu x 10 = 22.750.000 €
POSLOVNI: ca. 650 x 2500 € (??) = 1.625.000 € po katu x 5 = 8.125.000 €

Po ovoj računici ispada 30.875.000 € iliti nekih 227.000.000 HRK.

E sad.. gdje s tim parama, tj. kako se to dijeli, preciznije koliko ide TNSA-i, a još preciznije koliko ću ja od toga dobit, oće bit dionica ko kvadrat poslovnog prostora?? [smiley2]


oće bit dionica ko kvadrat poslovnog prostora?? [smiley2]

Ssamo ne znam gdje. Npr kao kvadrat poslovnog prostora u Pušći donjoj.

..dodatak:

U računici sam uračunao ukupno 9750 kvadrata.. a u članku na slici na dnu piše da toranj ima 11.800. Također, tu je još i prodaja parking mjesta i take stvari.. bit će tu i blizu 40 mil. €.. Šta vi mislite o tome ekipos?

spomenuti članak: http://www.poslovni.hr/42901.aspx

Dobra vijest je što HFP nije dao ovu dionicu na dražbu. To bi sad spustilo cijenu.

Dražba HFP-a ne bi spustila nego digla cijenu TNSA jer uz ovakve financijske podatke, nema sumnje da bi zainteresiranih većih ulagača bilo na pretek. [smiley2]

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close