TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bambi, pusti milanovica, on samo druka, ispod svoga struka.


hohner: ” Kako komentirate ovu svađu između uprave i manjinskih dioničara tnsa,da nije to razlog izlaska iz tnsa. ” Definitivno ne! Konačno se netko suprotstavio Upravi. Znalo se da će biti protuprijedloga, pretpostavljalo se i kakvih, a moje mišljenje je da je pozitivno što je ovo sada objavljeno i na Poslovnom jer puno ljudi površno prati priopćenja i izvješća, te ih samo zanima dobit. Ovo je prezentirano danas kao vijest, a znalo se da će biti tako još od kraja prošle godine, krajem prošlog tjedna je samo i službeno potvrđeno.

Ljudi, ja sam za to da se organiziramo i odemo na skupštinu, i da Fudi saspemo sve u lice! Lako je po forumu pisat, treba bit pravi i otić ravno na lice mjesta i reći pred svima sve o čemu se priča ovdje. A i trebat će ruku kad se bude glasalo, i trebat će podrška ljudima koji su pokrenuli sukob s upravom.

Btw koliko dionica treba imat za otić na skupštinu i s kojim datumom trebaju bit u vlasništvu?

Pretpostavimo da je ovo istina (a ja i je moje mišljenje):
Jozić se iskrcava (jer malo tko ima realizirati po 30, 50 ili po 100 kom odjednom, i tako više puta). A jedan fond se ukrcava, za kupnju za trezor.
Mene sad zanimaju Vaša mišljenja. Kako ovo može završiti, sa aspekta nas malih dioničara, tj. kako prognozirati kretanje cijene?

Ostanemo li danas iznad 8300, moglo bi doći do promjene trenda…


Ostanemo li danas iznad 8300, moglo bi doći do promjene trenda…

tocno, vidjeli smo vec u vise navrata koliko je vremena potrebno da cijena krene gore…
RSI izlazi iz preprodanog podrucja, a bilo bi jako lijepo vidjeti danas-sutra jos da MACD napokon presjece EXP

“Please, God, Just One More Bubble.”

1. uprava nam nije neprijatelj. nije nam niti prijatelj.
2. sukobi nam sada najmanje trebaju i ne treba ih potencirati. najvažnije je da protuprijedlog prođe (NO i novi revizori a onda i trezor). skupština treba odraditi rutinirano i šablonski. ako se morate olakšati kupite si plejboj. ne možeš li to pretrpjeti pošalji punomoćnika na skupštinu. idemo li se svađati u rijeku i reći svakome ono što ga ide, tada bi bilo pametnije odmah prodati dionice. na skupštinu idemo da zaštitimo svoju investiciju. to se ne čini tako da “saspemo sve u lice! “. dovoljno je dignuti ruku u pravom trenutku. neznaš li kada treba podići papak – učini kada to uradi i onaj koji sjedi do tebe. budi profić jedan dan za svoje dobro i dobro svih dioničara tnsa.
3. pustimo fudu na miru. zaboravimo na neko vrijeme probleme.
4. svi oni sve znaju (uprava, fudo …)
5. glasajte za protuprijedlo u miru, a slijedeći dan ser..e kome želite i koliko želite.
6. mene eto najviše nerviraju ova piskarala po novinama jer neznaju, ne žele znati, niti imaju volje potruditi se saznati, a pišu kao proroci.

ovog puta namjerno izostavljam “IMHO”


ako se morate olakšati kupite si plejboj. sukobi nam sada najmanje trebaju i ne treba ih potencirati. pustimo fudu na miru. zaboravimo na neko vrijeme probleme.

Playboy prepuštamo tebi i ostalima koji nemaju petlje nešto napraviti, već im je vrhunac piskaranje po forumu, a kad se predloži nešto konkretno, onda se preplaše i podviju rep.
A ako neću prstom mrdnuti nego čekati da netko nešto riješi za mene, onda ću prodati dionice.
Btw da tako kukavički razmišljaju ostali dioničari ne bi ni bilo protuprijedloga.

može neka dobra duša stavit k/p ?

hvala puno

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]

Kupnja – TNSA-R-A
3 8.200,01
5 8.200,00
2 8.100,03
1 8.100,02
4 8.100,01

Prodaja – TNSA-R-A
4 8.321,99
4 8.322,00
1 8.323,21
1 8.323,22
2 8.378,95

Ignore: KressoM, delux

Kupnja polako jača i polako raste, moguće da se danas definitivno potvrdi promjena trenda:

Kupnja – TNSA-R-A
3 8.200,11
23 8.200,10
5 8.200,00
3 8.100,04
2 8.100,03

Prodaja – TNSA-R-A
1 8.320,00
4 8.321,99
4 8.322,00
1 8.323,21
2 8.378,95

Ignore: KressoM, delux


Hugo G.: ” ako se morate olakšati kupite si plejboj. sukobi nam sada najmanje trebaju i ne treba ih potencirati. pustimo fudu na miru. zaboravimo na neko vrijeme probleme. ” Playboy prepuštamo tebi i ostalima koji nemaju petlje nešto napraviti, već im je vrhunac piskaranje po forumu, a kad se predloži nešto konkretno, onda se preplaše i podviju rep. A ako neću prstom mrdnuti nego čekati da netko nešto riješi za mene, onda ću prodati dionice. Btw da tako kukavički razmišljaju ostali dioničari ne bi ni bilo protuprijedloga.

Black Lord kaže iz naslova – lord Crnoga… nema bijeloga

dakle, NAPRAVITI NEŠTO upravo po Hugu znači – otići na skupštinu i dići ruku u određenom trenutku bez ikakvih provokacija i izazivanja tko zna čega (to nikome ne treba)

napraviti nešto po Vama znači upravo suprotno.. u tome je razlika onih pravih igrača i onih koji zapravo svoje nesposobnosti rješavaju na taj način – i takvima je bolje upravo se isprazniti na neki drugi način (recimo udaranje u boks vreću)

nema mi druge nego se zae..ti


Hugo G.: ”
ako se morate olakšati kupite si plejboj. sukobi nam sada najmanje
trebaju i ne treba ih potencirati. pustimo fudu na miru. zaboravimo na
neko vrijeme probleme.

Playboy prepuštamo tebi i ostalima koji nemaju petlje nešto napraviti,
već im je vrhunac piskaranje po forumu, a kad se predloži nešto
konkretno, onda se preplaše i podviju rep.
A ako neću prstom mrdnuti nego čekati da netko nešto riješi za mene,
onda ću prodati dionice.
Btw da tako kukavički razmišljaju ostali dioničari ne bi ni bilo
protuprijedloga.

stari moj nemaš pojma koliko griješiš.

kada bi nakratko dozvolio da ti razum obuzda ego vidio bi puno više. pročitaj što sam napisao danas još jednom, pa razmisli malo. ako će ti biti lakše čitati evo ispričavam se za plejboj, neprimjerena šala.

btw. imao sam, a nažalost ću i imati posla s osobama poput tebe i dalje, tako da znam da je svaka daljnja rasprava bespredmetna. da ironija bude veća (jer sam sebi činiš štetu za koju ćeš kasnije okriviti druge) zahvaljujući takvima poput tebe u budućnosti živjeti ću živjeti puno bolje negoli dosad (ovo nema veze s donicama). [smiley1]

dok sam pisao uletjela mi stranka a sad vidim da je elvar puno jasnije rekao što mislim, ali kako sam se već potrudio i ja …

New Report

Close