TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja sutra prodajem svojih 170 komada i đenja TNSA, ko ih j…


Ja sutra prodajem svojih 170 komada i đenja TNSA, ko ih j…

meni se čini da bi to bio loš korak, ne loš što se tiče prodaje (to je stvar osobne procijene i ima logike, da budem iskren previše me koštala tnsa i previše sam na njoj izgubio koliko god bio u plusu…. sada ovdje idu psovke) već što se tiče timinga. trebao bi proći ovaj val. s druge strane trebalo bi vidjeti što će biti sa skupštinom. a da im j… , j…. im i ja.


Ja sutra prodajem svojih 170 komada i đenja TNSA, ko ih j…

Meni to ne pada na pamet iako i mene smeta ta konstantna tajanstvenost i igra skrivača…

Kako sam već prije napisao…zaigrajmo igru…SHOW ME THE MONEY !!! [smiley2][smiley2][smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


Ne znam kako vi gledate na ovo neutemeljeno povecanje troskova osoblja za gotovo dvostruko no za mene je to cista pljacka dionicara i pitam se kako je moguce da se za takav potez nije trazilo odbrenje nadzornog odbora, ili zasto to nije u pdf-u poslano kao materijalna cinjenica na zagrebacku burzu Ovim jednim potezom ispada da je radnicima isplaceno 15.000 kuna po glavi vise, odnosno da je dionicarima oduzeto gotovo 300 kuna po dionici! Salje li nama uprava jednoglasan signal da jos se fucka za nas?! Jer kako je moguce da istovrmeno izjavljuju kako dividende za dionicare biti nece a nagrade od 15.000 kuna po radniku ce biti?!

izvještaj nije loš koliko sam ovako na brzinu zaključio, prihodi veći 29%, dugoročne i kratkoročne obaveze se smanjuju, kapital se povećava, para na računu duplo više.
S obzirom na to, povećanje troškova radnika od 75% djeluje sumanuto i predsjednik uprave takve firme duguje objašnjenje za takvu darežljivost prema radnicima.Prvih 10 dioničara trebali bi sazvati skupštinu i priupitati predsjednika kakve lijekove troši. Inače u svjetlu građenja pruge Rijeka-Zagreb špediterske firme imaju itekako perspektive, a ovdje je pitanje jeli firma postoji zbog dioničara ili radnika.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Ma najbolje da svi milom ili silom idemo na
skupštinu, naravno, kada objelodane, pa da
nam kažu neke stvari, pa da guknu golubovi,
čija ma….. crnu vunu prede.

P.S. Stara jaja, paradajzi i transparenti poželjni.

And God says let there be light and be light, and it was good...

Zbog ove podjele “našeg” novca radnicima trebala bi reagirati HANFA. Što ako i novac od policentra ode radnicima. Pa nije ovo: TVORNICE RADNICIMA, ZEMLJA SELJACIMA. Radnici nisu zaradili taj novac i sad se dovodi u pitanje da jedan radnik ujedno i dioničar dobije: plaću+nagradu a nama donese pad dionice.

Sad kad je podijelio novac od Kvarner banke sigurno ga nose na ramenima. Ja bi da ga rađe provozaju na biciklu bez sjedala.


Moram priznati da izvještaj nije napisan kako bi trebao biti. Gdje su izvanredni prihodi id prodaje Kvarner banke ??? Kakvo je to povećanje izdvajanja radnicima za 10 mil kuna. Pa nisu valjda raspisali nagradu za Fudu. Malo je nejasno i ovo sa Tower centrom. Da ne ispadne da napadam napominjem da sam vlasnik dionica TNSA.

Ovo je stvarno gotovo nemoguće povezati. Ovo je čvor zapetljaniji od Gordijskog i tko ga uspije razmrsiti, svaka mu čast.

Da probamo ovako. Trans Ri ima udio u Policentru od 20%. Prema računovodstvenim načelima, udio od 20% može se knjižiti prema “metodi udjela”. To znači da na kraju obračunskog razdoblja poduzeće vlasnik udjela uprihoduje (odnosno povećava vrijednost udjela) za iznos ostvarene dobiti “ovisnog društva” u onom postotku koliko iznosi udio u vlasništvu. S obzirom da je Skupština Policentra donijela odluku da se sva ostvarena dobit zadrži u obliku rezervacija, tako je i Trans Ri uvećala vrijednost svoga udjela za 20% od ostvarene dobiti i to prikazala kao financijske prihode. Od tako ostvarenih financijskih prihoda Transadrija je uprihodovala 7x%, odnosno onoliko koliko ima vlasništva u Trans Ri. Zbog toga je dobit na kraju 2006. bila tako velika.

Zbog čega se ovo nije reflektiralo i na rezultatima za 1Q? Pa zbog toga jer se raspodjela dobiti radi isključivo na kraju obračunskog razdoblja. Rezultati ovoga kvartala ne uključuju rezultate iz poslovanja Policentra, te sve eventualne efekte prodaje ili iznajmljivanja prostora u centru.

Što se tiće efekta prodaje Kvaner banke prvo što mi pada na pamet jesu financijski prihodi u iznosu od 11M kn. Međutim, nema smanjenja dugoročne financijske imovine. Otkuda onda Transadriji financijski prihodi od 11M kn. Da odmah smanjim broj mogućih špekulacija, ovo su isključivo prihodi matice, a ne grupe.

Naknade radnicima druga su priča. Ovdje treba biti svjestan da u troškove radnika ulaze svi troškovi radne snage kao što su plaće, nagrade, otpremnine itd. Iz ovako zbirnog iznosa nije moguće vidjeti razlog zbog čega je on toliko uvećan, ali ja ne bih isključio niti povećanje zbog otpremnina. S druge strane, koliko sam ja razumio, Transadrija je obveznik izrade konsolidiranog izvješća od 2006. godine pa je moguće da je do tolikog povećanja troška radnika došlo iz tog razloga jer su u ovom izvješću prikazani i troškovi radnika povezanih društava. Ako uspoređujemo 4Q 06. i ovaj, onda razlika i nije tako velika.

Pozdrav

Lijepo ja reko nedavno neće biti niti 5 milijuna, pa proglasili me spuštačem cijene.

Tko ne voli svoje dioničare radi to što je napravila Uprava TNSA.

Pojeli su dobit namjerno, doslovno pojeli.

Ma treba Ključaričeka i Fudu dati Hanfi pa nek oni odluče gdje će s njima. Podijelili su pare dioničara.
Kako tek dijele ovo od Policentra. Jedan meni, jedan tebi, jedan,dva meni, dva tebi…………………………

Koji je to lopovluk. Koliko će tek atlanska podijeliti Jerkoviću. ( 5,10,15 mil ???? ) A dividendica 4 kune da se mali ne ljute.

Države i ulagači nemaju prijatelja, samo interese


Lijepo ja reko nedavno neće biti niti 5 milijuna, pa proglasili me spuštačem cijene. Tko ne voli svoje dioničare radi to što je napravila Uprava TNSA. Pojeli su dobit namjerno, doslovno pojeli.

jedino opravdanje mu je ako je iskoristio pare za otpremnine, a ako nije onda je frajer lud i taj će vjerovatno u idućem kvartalu zapalit firmu. Nemam dionice tnsa, ali ovo me teže iznerviralo. Dečki dršte se

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Sutra to ode ispod 8000. Bolje vrabac u ruci nego Ključariček na grani.

Države i ulagači nemaju prijatelja, samo interese

Ova dionica je postala kao Belje, prodaj prije izvješća, zar ne.

Puste priče o tobože fenomenalnom izvješću, a nikad ništa skoro.

New Report

Close