TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


To znači da je fin. prihod od prodaje Kvarner banke 18 mil. kn, a dobit od toga bi trebala biti negdje oko 10 mil. kn.

jednostavno .. ako imaš nešto u bilanci iskazano po 100 i to nešto prodaš po 200 ..imaš novčana primanja od 200 ali ti se knjiži samo prihod od 100 (ne knjižiš nikakav rashod)
[smiley2]

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]


spiderman: ” To znači da je fin. prihod od prodaje Kvarner banke 18 mil. kn, a dobit od toga bi trebala biti negdje oko 10 mil. kn. ” jednostavno .. ako imaš nešto u bilanci iskazano po 100 i to nešto prodaš po 200 ..imaš novčana primanja od 200 ali ti se knjiži samo prihod od 100 (ne knjižiš nikakav rashod) [smiley2]

logika je da ovih 100 za kojih ne knjižiš prihod u biti pretvaraš iz jedne vrste imovinu (financijsku) u drugu (novčanu) pa po logici stvari nema nikakvog novog prihoda za tebe ..

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]


logika je da ovih 100 …

Muhamed, nema ovdje logike ovo je knjigovodstvo.

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

Muhamed, nema ovdje logike ovo je knjigovodstvo.


…i to dvojno…[smiley2][smiley2][smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

ajde napokon da je počelo malo padati. već sam se pobojao da će tu stagnirati i nikako dole. što će reći da nas ovaj i sljedeći tjedan čeka igra u okvirima 9XXX, pa napokon rast. Koliki je limit na Transadriji? mislim dnevni?

napokon počelo malo padati, kad ono pokupljeno u zadnjim minutama sve do strašila (9900):

too bad.[smiley11]


napokon počelo malo padati, kad ono pokupljeno u zadnjim minutama sve do strašila (9900):

too bad.[smiley11]


Mane štani jeftilena više…[smiley2][smiley2][smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

jel ima netko info. kad izlaze izvj.?

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]

Mislim da do kraja drugoga tjedna treba izaći.
Opet igre na TNSA, spuštanje prije izvještaja.
K/P

And God says let there be light and be light, and it was good...

Da li je moguće da netko zna izvješće za 1Q, pa ako nije dobro izlaze van oni koji to znaju?Na kupnji 23dionice,a na prodaji 85!!!


Da li je moguće da netko zna izvješće za 1Q, pa ako nije dobro izlaze van oni koji to znaju?Na kupnji 23dionice,a na prodaji 85!!!

ma naravno…..panikaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :)))

jel si se ikad zapitao, recimo kupio sam TNSA i odmah stavio na prodaju, pa čak i povećao na prodaju recimo za jedno 10 komada koje nemam. Iako mi je to rizično jer mi netko to može kupiti, pa moram izmisliti način povratka, a poanta je da si blokiram uzlet do ordiniram na drugim dionicama. Kad riješim situacije na drugim dioncama, dokupi TNSA, onda si mičem sve naloge sa prodaje TNSA i pustim da raste….

mislim, čisto pošteno trgovanje [smiley1]

Po mojoj procjeni, daj bože da mi se transa spusti barem do 9 da si je kupim jer na 10 komada po 6oo kuna viška…to mi je 6 soma. a nije to za bacit, bez obzira sa kakvim ciframa baratamo…


Da li je moguće da netko zna izvješće za 1Q, pa ako nije dobro izlaze van oni koji to znaju?Na kupnji 23dionice,a na prodaji 85!!!

Moguće je. izvještaj sigurno neće biti loš, dobit će biti veća od prošlogodišnje, ali sigurno nema 100 miliona ili već koliko neki predviđaju.
ogromna su očekivanja pa očito oni koju su vidjeli FI izlaze van.
uskoro stižu nove dobre vijesti tako da nema straha.

New Report

Close