TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pitanje je samo jel lova sjela, prema tome ja sam rekao ocekujem izmedju 15 milja i 99 milja kuna dobiti u 1Q

u ovom slučaju sjedanje love nema veze sa prihodom

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]


Stari moj, ako VDKT moze u jednom kvartalu staviti dobit od 50 milja onda brate moze i TNSA 100 milja, ima odakle pitanje je samo jel lova sjela, prema tome ja sam rekao ocekujem izmedju 15 milja i 99 milja kuna dobiti u 1Q

Ako je istina skidam kapu, pogotovo 100 milijuna jer onda i vrijednost dionice će biti trostruko veća, no, nekako sumnjam.


Radi se o novčanom priljevu od 18 mil kuna na dan 2.2. 2007…. pitanje je po kojoj se vrijednosti tih 14,6% udjela u KB vodilo u knjigama .. kad bi se u najboljem slučaju radilo nabavnoj vr. u ovom slučaju pretpostavljam nominali onda bi prihod iznosio nešto oko 9 mil kuna ..

Blizu si, vodit će se po 10 milijuna kuna. Treba uzeti u obzir da i matice ulaze u konsolidaciju, pitanje je kako su one poslovale.


Ako revaloriziras imovinu onda toliku vrijednost imovine moras otpisivati sto bi poremetilo RDG

kad provodiš revalorizaciju revaloriziraš i bruto knjig. iznos i akumuliranu amort. tako da knjigovod. iznos bude jednak revaloriz. iznosu

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]

Pojašnjenje udjela u Policentru:

U Lideru, u prilogu o Rijeci, od 27.04. predsjednik uprave Policentra je izjavio da je pola wtc-a prodano, a pola je ostalo u vlasništvu Policentra d.o.o (Tnsa je vlasnik 15ak% Policentro d.o.o).

Dobit Policentra d.o.o za 2006 godinu bila je 124.5mil kn što se vidi u TNSA godišnjem izvještaju pod Tablica F/točka 5………………ovo se lako provjeri…

27.04. održana je skupština Policentro d.o.o na kojoj je odlučeno da se godišnja dobit (124,5mil kn) investira u završetak poslovnog tornja.

Dakle, što se tiče Policentra, Transadrija je vlasnik:

15ak% prostora (m2) od polovice WTC-a, trenutno u najmu,
….čija je cijena, po talijanu, skočila novih 20%…lider, str51-52

15ak% od 124,5 mil kn dobiti

15ak% prostora (m2) u poslovnom Tornju koji se dovršava.

Detaljni popis površina (m2) u WTC-u i poslovnom tornju nalazi se u Lideru.

Kad nazovete Policentro i čujete kolika je prodajna cijena m2 u wtc-u izračunajte koliko to točno vrijedi.
Nazovite i TNSA, ako naletite na nekog ljubaznog ovo gore će vam biti potvrđeno.

Kada sve to izračunate počnite pisati argumentirano tj. prestanite lupetati cifre bez ikakve veze veze i osnova.
Najbolja usluga ovoj dionici je prestanak lupetanja i početak ozbiljne i (brojčano) argumentirane diskusije.

Ne vjerujte sve što se na forumu piše, jer ako je ono što sam čuo, a moguće je i da nije jer onda stvarno ne znam, i nije tako sve bajno, ali nije ni tako loše.

U svakom slučaju izvješće će biti nešto bolje od prošle godine, ali ne toliko značajno kao što se misli.


… jer ako je ono što sam čuo,
a moguće je i da nije
jer onda stvarno ne znam,
i nije tako sve bajno,
ali nije ni tako loše.

ha, ha, sorry moderatori.[smiley2]

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)


ha, ha, sorry moderatori

nemoj se ljutiti, ali sam čuo nešto, ako želiš mogu reći i nije nikakva packa, osim ako se mene nije lagalo

sigurno nije 100 milijuna, puno, puno manje je
ne drukam, govorim istinu

Ne vjerujem da nikoga ne zanima kakvo je izvješće?!


Ne vjerujem da nikoga ne zanima kakvo je izvješće?!

Pa pljusni ga! Kaj cekas ak ga imas?

Dragan je vidio izvješće i nije dobro. Nimalo dobro. Da nije bilo Kvarner banke bili bi u minusu.

Sad me zanima samo jedna stvar.

Di su pare od prodaje Kvarner banke?

Ovo je gore od knjige M.Marčinka, Istina o Glumina banci, samo nema poglavlja o tome gdje je lova.

Like my women hot and my beer ice cold, a real fast cars and my whiskey old, like a slow drive down a long dirt road - THAT'S HOW I LIKE IT

Nemam izvješće, mada bi bilo dobro da ga imam.

New Report

Close