TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Velika većina novopečenih “investitora” bazira svoje procjene na fundamentima koji su zapravo tek početak. S vremenom shvate (ako) da je ovdje psihologija i ponašanje ulagača (malih posebno) puno važniji dio priče, pa su pitanja 2 booka 3 booka ili ovo vrijedi ili ne vrijedi zapravo početnička pitanja. Upravo sa jednom kolegicom, psihologinjom pripremamo članak o ponašanju investitora na tržištu kapitala, pa kad bude gotov, pozvat ću vas – možda vam pomogne u razmišljanjima.[smiley2][smiley2][smiley2]

nakon faze o kojoj ti pričaš isti se vraćaju fundamentima, ali ovaj puta znatno inteligentnije i manje površno nego u prvoj fazi.
Rekao bi da se u obje faze o kojima ti govoriš, (očito se ti nalaziš u drugoj fazi) zapravo radi o POČETNICIMA kakvih je u HR puna burza.

mich

nakon faze o kojoj ti pričaš isti se vraćaju fundamentima, ali ovaj puta znatno inteligentnije i manje površno nego u prvoj fazi.
Rekao bi da se u obje faze o kojima ti govoriš, (očito se ti nalaziš u drugoj fazi) zapravo radi o POČETNICIMA kakvih je u HR puna burza.


Ma genijalno , kolega, genijalno…di ste do sada? Na raftingu…[smiley2][smiley2][smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Evo nas blizu 10.000 kuna:

Kupnja – TNSA-R-A
1 9.901,00
3 9.900,00
2 9.852,00
3 9.850,50
4 9.849,99

Prodaja – TNSA-R-A
1 9.999,00
1 9.999,75
1 9.999,97
6 9.999,99
46 10.000,00


Kad odlučujete sami šanse su vam 50:50 – ako slušate tuđe mišljenje, šanse su vam 25% (drugih 25% otpada na onog koga slušate) i tako dalje, matematika je neumoljiva. Zato je nikad nisam volio…[smiley2][smiley2][smiley2]

Ovu glupost treba uokvirit

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Velika većina novopečenih “investitora” bazira svoje procjene na fundamentima

Velika većina novopečenih investitora ni ne zna što su fundamenti, prijatelju, nego se vode za glasinama i ulažu kad raste, a prodaju kad počne padat – osobno ih poznajem dosta.

A što se tiče načina razmišljanja kod investiranja, mislim da je pametnije voditi računa od fundamentima nego se vodit za pobješnjelim krdom – to su rekli i Buffet i Graham. Naravno, treba voditi i računa o tome kako drugi investitori razmišljaju jer upravo o njima i ovisi cijena.

Asko:

Kad odlučujete sami šanse su vam 50:50 – ako slušate tuđe mišljenje, šanse su vam 25% (drugih 25% otpada na onog koga slušate) i tako dalje, matematika je neumoljiva. Zato je nikad nisam volio…[smiley2][smiley2][smiley2]

Ovu glupost treba uokvirit

Baš i ja gledam i ne vjerujem kakve se nebuloze iznose. Ulaganjem u neku dionicu da su šanse 50 – 50%.
To je kao da kažeš da skačeš sa krčkog mosta i kažeš da su ti šanse lapo – lapo.

Sve više komuniciramo, sve se manje razumijemo

Ovu glupost treba uokvirit


[smiley2][smiley2][smiley2]
Teško vas je nazvati kolega…malo kućnog odgoja ne bi smetalo….il je to u vašem selu A.F.[smiley2][smiley2]

Npr.

BV je skoro potpuno nebitan kod dionica sa visokim EPS


[smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Osobno ću intervenirat kod g.Ključaričeka, di mu je 1Q?[smiley1]

Jel ono 45 dana ima rok?Ako je tako brzo ističe.[smiley4]

Baš i ja gledam i ne vjerujem kakve se nebuloze iznose. Ulaganjem u neku dionicu da su šanse 50 – 50%.
To je kao da kažeš da skačeš sa krčkog mosta i kažeš da su ti šanse lapo – lapo.


Ma kolega, ne znam kako ste se vi našli da je to namijenjeno vama…od svih iskusnih na ovom forumu, javite se vas par “nadobudnih” i “pametnih”.

Svaka bud… zna popljuvati drugog…ali baš svaka…i one se prve i jave…
[smiley2][smiley2][smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Pustimo mi sada tko zna, a tko ne zna.

Bitno da kupnja sve više jača u isčekivanju 1q.

Stanje K/P

And God says let there be light and be light, and it was good...

ček ček… pa ja sam se skoro pa prvi javio – nisam valjda i ja taj?

stvarno sam htio pomoći Lave za disertaciju [smiley2]

nema mi druge nego se zae..ti


ček ček… pa ja sam se skoro pa prvi javio – nisam valjda i ja taj?

stvarno sam htio pomoći Lave za disertaciju [smiley2]


Uvijek dobrodošao, lafe…[smiley2][smiley2][smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

New Report

Close