TNSA (Transadria d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNSA (Transadria d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kako već negdje spomenuh, u isčekivanju 1Q izvještaja preći ćemo 10.000 bez otpora, a nakon skupštine i 12.000 (IMHO) ovisi o razvoju događaja – pa ubrzo slijedi 2Q…uglavnom, langsam aber sicher…rekli bi poljaci…[smiley2][smiley2][smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Asko, dan nisi malo skroman? Ako izađe izvješće sa svim stavkama, svatko tko ima kalkulator, moći će izračunati da je sadašnja stvarno vrijednost dionice TNSA oko 15 000. Zašto bi onda rasla do 12k, kad je 15 000 recimo neka početna cijena za daljnji rast i špekulacije? Najnormalniji scenarij bi bio, nakon izvješća, dionica je na 15 – 16 000, a onda rastepo potrebi neki dobrih informacija koje su tek tada plasirane u javnost ili neka sukpštinica ili nešto treće.

ja se slažem s askom, 12000 bi bilo ok, ne kužim koje brojke očekuješ KOpac? neće to ići junački u jednom fi.

ni ne mislim junački, ali 15k ….pa kaj se to smatra junački? mislim, nekako mi je to najrealnije kroz koji mjesec…. nije valjda da je držim od 6k u nadi da ću je prodati na 15 i sada me tako ubedirate? [smiley5]

Kupnja – TNSA-R-A
1 9.804,00
5 9.800,00
5 9.780,00
2 9.750,00
7 9.701,00

Prodaja – TNSA-R-A
14 9.900,00
3 9.948,97
6 9.950,00
5 9.988,99
7 9.989,00

Jača kupnjica.

jel mi može netko objasnit na koji način će cijena ove dionice skočit na 15000? malo sam se kasno ukljucio u cijelu ovu pricu!

naime, ako sam dobro shvatio povecanje dobiti u 1Q u odnosu na isto razdoblje prošle godine bazira se prvenstveno na povecnaju izvanrednih prihoda (prodaja kvarner banke) .. nekih 18.000.000 kn … sad mene zanima kolki je krajnji utjecaj na dobit … kolki su rashodi od prodaje ? po kolko se ta kvarner banka vodila u knjigama ?? po nominali ? ili je bilo korekcije fer vrijednosti .. pa će utjecaj na dobit u konačnici biti manji???

radi se samo o povečanju izvanrednog prihoda a i rashoda zbog prodaje Kvarner banke.

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]


ni ne mislim junački, ali 15k ….pa kaj se to smatra junački? mislim, nekako mi je to najrealnije kroz koji mjesec…. nije valjda da je držim od 6k u nadi da ću je prodati na 15 i sada me tako ubedirate? [smiley5]

kada sam rekao junački mislio sam na fi a ne na cijenu, govorio si o fi za 1q i relevantnoj cijeni, pitam te na koje brojke si mislio u fi koje bi opravdale cijenu od 15kkn?


Asko, dan nisi malo skroman? Ako izađe izvješće sa svim stavkama, svatko tko ima kalkulator, moći će izračunati da je sadašnja stvarno vrijednost dionice TNSA oko 15 000. Zašto bi onda rasla do 12k, kad je 15 000 recimo neka početna cijena za daljnji rast i špekulacije? Najnormalniji scenarij bi bio, nakon izvješća, dionica je na 15 – 16 000, a onda rastepo potrebi neki dobrih informacija koje su tek tada plasirane u javnost ili neka sukpštinica ili nešto treće.

Što se tiče brojki, u pravu si, ali je za sada percepcija ulagača takva.
Kada i oni budu znali ono što znamo mi zainteresirani, stvari će se radikalno promijeniti, a to ide sporo.
Do tada su realni okviri kako sam napisao. [smiley2][smiley2][smiley2]
Onda kada se povjerenje ulagača potvrdi…sky is the limit…[smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


jel mi može netko objasnit na koji način će cijena ove dionice skočit na 15000? malo sam se kasno ukljucio u cijelu ovu pricu!

naime, ako sam dobro shvatio povecanje dobiti u 1Q u odnosu na isto razdoblje prošle godine bazira se prvenstveno na povecnaju izvanrednih prihoda (prodaja kvarner banke) .. nekih 18.000.000 kn … sad mene zanima kolki je krajnji utjecaj na dobit … kolki su rashodi od prodaje ? po kolko se ta kvarner banka vodila u knjigama ?? po nominali ? ili je bilo korekcije fer vrijednosti .. pa će utjecaj na dobit u konačnici biti manji???
.

o čemu ti pričaš, dobit je jedno a bilanca nešto drugo

prošle godine su imali 3 milijuna dobiti, a sada će s tvrtkama kćeri imati više i bez prodaje kvarner banke

da će na 15.000 to samo malikopac zna, ali da bi moglo probiti 10.000 to već svi znamo

he he…samo maliKopac zna? ccc….tako je bilo i na 3000 kuna i na 5 soma…pa dionca otišla na 11800…fino ljudi zaradili….sada sam opet dokupovao na 9500…..zar stvarno misliš da nakon svih igra od početka, bi bio siguran da će tek na 10000…i don’t think so….

ali nevažno…ludi neka kupe što misli da će rasti i to je to…ja sam za TNSA i Đuru i nekako mi Breza izgleda jako dobro….ali to je moje mišljenje…..tko misli da će TNSA samo prošli 10 000 , NEMOJTE KUPOVATI jer koja je onda zarada ako je današnja cijena 9900……a tko će je kupiti, neka čeka tih “mojih” famoznih 15 000….onda bih molio samo na PM jedno veliko hvala [smiley7]

Velika većina novopečenih “investitora” bazira svoje procjene na fundamentima koji su zapravo tek početak.
S vremenom shvate (ako) da je ovdje psihologija i ponašanje ulagača (malih posebno) puno važniji dio priče, pa su pitanja 2 booka 3 booka ili ovo vrijedi ili ne vrijedi zapravo početnička pitanja.

Upravo sa jednom kolegicom, psihologinjom pripremamo članak o ponašanju investitora na tržištu kapitala, pa kad bude gotov, pozvat ću vas – možda vam pomogne u razmišljanjima.[smiley2][smiley2][smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Nadalje, po mom skromnog mišljenju najvažnija stvar je da odluke donosite sami i da se posljedično, sa njima možete nositi.
To ne može nitko umjesto vas, jer svatko, ama baš svatko kao i vi možete pogriješiti. A kako se čovjek lakše nosi sa svojim nego sa tuđim greškama (kad je on osobno u pitanju), evo vam odgovora kako treba ulagati…(uf što sam pametan…)[smiley2][smiley2][smiley2]

Još za kraj: pitanje navlačenja je upravo u tome što tuđi stav i mišljenje cijenite više nego svoje vlastito pa upadate u zamku (jer je mogućnost pogreške uvijek 50% – “igra sume 0” ), pa vam je subjektivno netko drugi uvijek kriv za vaše pogrešne odluke.
Kad odlučujete sami šanse su vam 50:50 – ako slušate tuđe mišljenje, šanse su vam 25% (drugih 25% otpada na onog koga slušate) i tako dalje, matematika je neumoljiva. Zato je nikad nisam volio…[smiley2][smiley2][smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

New Report

Close