TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

.dao bih se kladiti da ove godine planiraju isplatiti pozamašnu dividendu…samo je nebi htjeli s drugima djelit ☺

A dobit u 2015. je cca. 315 kn/dionici 😉

Je, al ta dobit nije bila samo iz osnovnog poslovanja nego od prdaje neke imovine. Mislim da nece oni ici s dividendom, jos, meni se vidi da ima tu jos dosta koraka prije iste.

skroznovi, možete potkrijepiti ili barem natuknuti izvor.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Izvor za sto? Za rezultate?

A tko drzi registar financijskih rezultata u Hrvatskoj? Za sva trgovacka drustva.


Izvor za sto? Za rezultate?

A tko drzi registar financijskih rezultata u Hrvatskoj? Za sva trgovacka drustva.

a to, dakle 39 kn i čitaj. već samo kupio ih dosta, srce me boli što uhljebe hranim, ako je tko kupio, nek nabaci ovdje koju brojku, za grešnu dušu 🙂

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

opširan tekst preko cijele stranice u današnjem Poslovnom dnevniku – ‘Tankerska nudi otkup po 630 kn, mali dioničari zbili se u udrugu’

Čime je Tankerska naljutila male dioničare?

u cijeloj ovo perverziji, izvrstenje bi na kraju ako dode do istiskivanja moglo ići na ruku malima. jer ako nema trgovanja, jedina fer cijena može doći iz procjene sudskog revizora. a taj ako nije slijep, znamo što će utvrditi

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Meni samo nije jasno ponašanje uprave tnpl koja bi da kažem metaforički, htjela da mi njima damo kunu, a oni nama za tu svaku kunu daju cca 20 lipa…

Patnje malog dioničara…

Neki dan sam opet dobio poziv uprave Tankerske dionice za prodam u trezor svoje dionice. Rekoh super, treba mi nešto keša. No, kako sam čitao poziv sve dalje, entuzijazam je brzo splasnuo. 630 kn ili omjer 1:8 za TPNG. Mislim u sebi, bezobrazno. Isto kao što bi bilo bezobrazno da tražim od trezora da kupi moje dionice za npr. 7500 kn. Bezobrazno, zato što su obje cifre višestruko udaljene od fer cijene.

Tada sam se pitao da li uprava uopće zna koliko im vrijedi kompanija. Srećom sjetio sam se IPO-a TNG-a, znam da je tamo bilo riječi o procjeni vrijednosti brodarskih firmi. Brzo na Youtube. Srećom još uvijek se može naći link na prezentaciju:

I gle čuda, Nikola Koščica, mladi financijski direktor obje kompanije, kojemu nitko nije objasnio kada su ga zapošljavali da će morati držati prezentaciju pred 100 ljudi, je sve lijepo objasnio investitorima u 3 rečenice (23:45 minuta). Uz to je prikazao jedan slajd sa tri brojke i svima je brzo bilo jasno koliko treba platiti dionicu TNG-a.

Parafraziram par njegovih riječi: Dolazimo u principu do ključne priče; Koliko vrijedi TNG? Kod nas brodara je to barem jednostavno; Naša imovina je jako likvidna, prodaje se jako brzo; Prvo što trebate napraviti je dobiti kvalitetnu procjenu flote; Procijenite vrijednost flote, dodajte gotovinu, oduzmite dug i dobijete koliko vrijedi TNG.

Znači znaju kako se dolazi do fer procjene brodarske kompanije. Pa bilo bi lijepo, ako su me već pozvali da prodam dionice, da su mi na isti način u pozivu poslali 3 relevantne brojke, može u dolarima, jer Tankerska je dolarska kompanija, kako bi na temelju relevantnih pokazatelja mogao donijeti odluku da li prodati dionice. Na kraju ispod te tri brojke velikim slovima na slajdu je pisao NAV po dionici u dolarima na temelju kojega je iznesena procjena da TNG vrijedi između otprilike 0.9 i 1.1 NAV-a.

Obzirom da su nam poslali poziv a nisu nam poslali 3 navedene brojke i NAV na kraju predlažem da udruga malih dioničara angažira nekoga ovlaštenog da napravi procjenu kako bi lakše donijeli odluku. Na Fini mogu doći do 2 od 3 navedene brojke a tablice koliko vrijede brodovi također se mogu naći u mjesečnim biltenima raznih brodarskih kompanija pa to ne bi trebao biti problem.

Ja nemam puno, 100-tinjak komada, al imam strpljenja

Uprava je napravila vrhunski posao u zadnje 2 godine, naravno sve prvenstveno u interesu većinskog vlasnika, stjecanjem 10,83% firme u trezor po prosječnoj cijeni od svega 468,16 kn/dionici (u prvom otkupu po ‘pravičnoj cijeni’ kupljeno je 18.011 kom po 324,70 kn a u zamjeni za TPNG dodatnih 49.837 kom po 520,00 kn).

U prošlomjesečnoj ofenzivi skupili su u trezor dodatnih 1.164 kom po 600 kn…povećavši prosječnu cijenu stjecanja na 470,38 kn.

New Report

Close