TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Zasto bi gospoda nudila i toliko. Ja da sam na njenom mjestu a da me zakon ne priječi ili neki tromjesečni prosjek, ponudio bih ne 600, no 60 kn. Nema ovdje sentimentalnosti i fer pleja, uprava to nikad nije upražnjavala, ovdje može samo vrijediti hladna računica – prodati sad i naplatiti se ili čekati i naplatiti se kroz dividendu. A dividende će biti inače ne gospoda nudila ni 600 lipa, a kamoli 600 kn.

Kolika dividenda mora biti da bi se opravdala investicija od 600 kn obzirom da se dionica nema kome prodati? Koliku dividendu očekujete?

Od mene neće dobiti ništa po toj cijeni 🙂


kaže mrtva hladna 600 kn plus moram platiti ovjeru ugovora 🙂



Zasto bi gospoda nudila i toliko. Ja da sam na njenom mjestu a da me zakon ne priječi ili neki tromjesečni prosjek, ponudio bih ne 600, no 60 kn. Nema ovdje sentimentalnosti i fer pleja, uprava to nikad nije upražnjavala, ovdje može samo vrijediti hladna računica – prodati sad i naplatiti se ili čekati i naplatiti se kroz dividendu. A dividende će biti inače ne gospoda nudila ni 600 lipa, a kamoli 600 kn.

Kolika dividenda mora biti da bi se opravdala investicija od 600 kn obzirom da se dionica nema kome prodati? Koliku dividendu očekujete?
[/quote]

Dividenda za 2000.godinu iznosila 302,62 kn po dionici….

tnpl je ciklična dionica – kad ih ide, onda ih bas ide. lanjskih 37 kn na ovu cijenu daje prinos od 6 posto. a 2014 je bila njgora godina za bulkere i nesto bolja za tankere, 2015 je jednako losa za bulkere, ali znatno bolja za tankere.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

..zašto prodavati na ugovor po 600 kad se isto može bez problema dobiti na ZSE? 🙂

Kad njima vrijedi onda bi trebala vrijediti svima. Pitanje je samo koliko netko može biti strpljiv. Sve rade u tom pravcu da prisvoje dionice od malih dioničara …

jučer 600, danas se kupuje po 650, primjetno povećanje interesa za kupnju zadnjih dana… ako vrijedi nekome drugome, vrijedi i meni. kako sam napisao ispod XXXX ne prodajem.


jučer 600, danas se kupuje po 650, primjetno povećanje interesa za kupnju zadnjih dana… ako vrijedi nekome drugome, vrijedi i meni. kako sam napisao ispod XXXX ne prodajem.

sve ide u jadran stanovi gosp purka. fin ustanove imaju priliku svoje viškove plasirati u depozite po 2 posto, obveznice po 4 ili dividendne dionice po 6 i više. eh, što bih dao da imam njihovu likvidnost 🙂

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

..jel to dns teta podigla ljestvicu? ..il je dobila konkurenciju? 😀

gospodin kamber helio dokupljuje – plus 23 komada. on je onaj dioničar koji je bio predložio uvrštenje na mtp prilikom delista. zna li on nešto što mi ne znamo ili čovjek sa 1485 dionica se želi jednostavno još malo zakopati u nelikvidnoj imovini.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

trezor je ipak nešto kupio…
8. TANKERSKA PLOVIDBA D.D. (44952903763) (1/1) 500 0,09 Osnovni račun
…samo je pitanje da li na ugovore ili preko burze.

..još jedna pridošlica u top 10 🙂

7. HITA-VRIJEDNOSNICE D.D. (32998446701) 506 0,09 Skrb. račun
9. TANKERSKA PLOVIDBA D.D. (44952903763) (1/1) 500 0,09 Osnovni račun

Ima netko ideju tko bi to bio?

nemoguće je znati. ali filozofija je mislim očita – za bilo kojeg fin ulagača tipa fond, osig društvo itd ovo predstavlja izvrsnu poziciju – jer uzeti 5 posto na obveznicu ili 5 posto ili vise na dividendu – i jedno i drugo je novac

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close