TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dok tankerski biznis “cvate”:
Invest in Aframaxes? Yes, Please! – Potražnja za aframax tankerima u porastu.
Vaš link …

Ovaj broj dionica koji stoji na prodaji po cca 2000 kuna je jeftino, ali valjda bi htjeli TNPl htjela kupiti za kikiriki dionice, kako su već prije….

Mali dioničari su svoju ponudu transparetno izložili. Mislim da se radi o fer ponudi obzirom o kojoj se količini radi i što ta količina omogućuje. Red je na Tankerskoj.

draga gospodo, jedno su naše ambicije a drugo realnost…samo da podsjetim, prošle godine su nam nudili 520 kn kroz konverziju u TPNG a prije 2 godine su plaćali 324,70 kn prilikom deistiranja…i sad su kao naumili platiti 2000 kn !?!?! ..da se razumijemo, trenutna situacija je znatno bolja nego onda što ne znači da će tako biti i za 2 ili 10 godina…ipak ovo nije dionica za ‘tradere’ 🙂

Većina (a možda i svi) iz top-10 su ‘novi’ dioničari sa prosjekom stjecanja oko 300tinjak kn budući da su svi ‘stari’ izišli prije 2 godine, što zbog solidarnosti budući da su bivši članovi uprave, što zbog sile zakona što se odnosi na OMF-ove.

..ovim sam samo htio upozoriti na kompleksnost situacije…a kolegama optimistima do počiste ask bar da 1500 kn 😀

Best year for Euronav since 2008 with net profit of USD 350 million for 2015
First quarter 2016 stronger than first quarter 2015.

skroznovi, razuman čovjek ovdje ne treba ništa očekivati od uprave. ali razuman čovjek može očekivati da će medu brokerima ili kapitalcima biti interesa zadrzati ovu dionicu na mtp. zasto – zato što i oni vide da je trend za tankere up.

ne znam hoću li dočekati, ali bih volio vidjeti lice uprave ako jednom poslije svibnja osvane obavijest – na zahtjev toga i toga člana itd. ova perfidija kojom se nude za dodatne informacije je gadljiva – jako dobro se zna što oni u toj ambalaži drhtavim ručicama žele prodati. ili možda netko misli da su oni iz čiste kurtoazije razaslali dopise i ponudili svoje cijenjene usluge.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

evo dopisa za one kojima jos nije stigao. uzivajte 🙂

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

jel tko zvao gđu?

gđa nudi samo 600 kn?!

zanimljivosti….

Prema statutu, nakon sto godina od formiranja Zaklade, Tankerska plovidba pripast će Gradu Zadru.

Dividenda za 2000.godinu iznosila 302,62 kn po dionici….

Zasto bi gospoda nudila i toliko. Ja da sam na njenom mjestu a da me zakon ne priječi ili neki tromjesečni prosjek, ponudio bih ne 600, no 60 kn. Nema ovdje sentimentalnosti i fer pleja, uprava to nikad nije upražnjavala, ovdje može samo vrijediti hladna računica – prodati sad i naplatiti se ili čekati i naplatiti se kroz dividendu. A dividende će biti inače ne gospoda nudila ni 600 lipa, a kamoli 600 kn.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

kaže mrtva hladna 600 kn plus moram platiti ovjeru ugovora 🙂


kaže mrtva hladna 600 kn plus moram platiti ovjeru ugovora 🙂

odlično – ako uprava plaća 600 kn, a znamo kakvi fer igrači su oni, onda je fer vrijednost barem dvostruka – 1200 kn. e sad, kad je sila, sila, popust se mora dati, ali poklon i kupoprodaja su dvije različite strvari

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close