TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

To nije prva stepenica. Moja je zelja samo da se kokosari povuku s aska ispod 1000 kuna. Moje su zelje znano vise. Ispod 1200 ovo ne dam ni majci.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

šta bi rekli, iz tvojih usta u božje uši 🙂

Samo da se taj scenarij desi u naredne godinu-dvije…a i onda jedino može ići ako bude kupovao trezor ili ako naprave squeeze-out…ne vidim drugog načina.

Da bar počnu s izdašnim dividendama 🙂

Možda i ovo kupuju neki njihovi igrači kao svojevremeno jedna splitska firma po nalogu Mustaća, pa su to prodalj u trezor te podjelili sebi dionice 😀

ma kakav squzee out. O cemu pricas. Pa onih 11% dionica tankerske to smo svi mi.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

jasno mi je to, Silba će ako poništi trezorske imati cca.93%

Ne vjerujem da će stati na tome…naravno to i nama ide u prilog

otkad Društvo smije imati u trezoru više od 10 dionica Društva. ili to pravilo ne vrijedi više ili ima tu nekih iznimki zakopanih u paragrafima.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Skrbnički i dalje podebljava:

8. HITA-VRIJEDNOSNICE D.D. (32998446701) 705 0,11 Skrb. raču (+91)

TNPL i danas atraktivnija od TPNG po prometu 🙂

1200 iz sadašnje perspektive izgleda puno ali u usporedbi sa TPNG na 65 kn biti će i dalje značajno podcijenjena.

Ako računate vrijednost portfelja svakako oduzmite trezorske dionice i ukalkulirajte porast vrijednost dolara za cca 20% u odnosu na 2013. To se sve neće vidjeti u FI za 2014 ali to nas ne brine previše.


Skrbnički i dalje podebljava:

8. HITA-VRIJEDNOSNICE D.D. (32998446701) 705 0,11 Skrb. raču (+91)

TNPL i danas atraktivnija od TPNG po prometu 🙂

1200 iz sadašnje perspektive izgleda puno ali u usporedbi sa TPNG na 65 kn biti će i dalje značajno podcijenjena.

Ako računate vrijednost portfelja svakako oduzmite trezorske dionice i ukalkulirajte porast vrijednost dolara za cca 20% u odnosu na 2013. To se sve neće vidjeti u FI za 2014 ali to nas ne brine previše.

rast dolara bi se svakako trebao vidjeti – neto dobit naspram sveobuhvatna neto dobit. vrlo aktualno trenutno – sa mojedionice –
Izračun neto dobiti / sveobuhvatna neto dobit
Neto dobit na portalu MojeDionice (kao i pripadajući pokazatelji EPS i P/E) odnosi se na neto dobit pripisanu imateljima kapitala matice, a ne na sveobuhvatnu dobit koja uključuje između ostalog i tečajne razlike iz preračuna inozemnog poslovanja. Tijekom 2014. došlo je do velikih promjena u tečajevima nekih valuta što se odrazilo na to da se neto dobit i sveobuhvatna neto dobit kod nekih društava jako razlikuju (npr. kod JDPL, ADPL…). Kod vaših analiza pripazite na to koju dobit uzimate u obzir. Mi planiramo uskoro i sveobuhvatnu dobit uvrstiti u pokazatelje tako da imate bolji pregled poslovanja tvrtki.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

@investimir, pa $ je značajnije porastao tek u 2015. drugo, dugotrajna imovina se vodi po nabavnoj cijeni i ne revalorizira se svake godine tako da se efekti rasta cijena brodova i rasta tečaja dolara ne bi trebali vidjeti u FI za 2014. slobodno me ispravite ako griješim…



@investimir
, pa $ je značajnije porastao tek u 2015. drugo, dugotrajna imovina se vodi po nabavnoj cijeni i ne revalorizira se svake godine tako da se efekti rasta cijena brodova i rasta tečaja dolara ne bi trebali vidjeti u FI za 2014. slobodno me ispravite ako griješim…

ne znam, nisam toliko upućen u tnpl uzance. ali , neke tvrtke bome iskažu tu valutnu dobit. dolar je rastao i u 2014, a i u 2015, za izvjesce je odlućujući odnos 31 12 2013 – 31 12 2014. bitno je da ima dobiti , da l će tih 5 ili 10 milja dolara biti u neto stavci toliko, pa u neto sveobuhvatnoj stavci toliko, lijepih brojeva nikad dosta.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

frankie, vase želje kao da se polako ostvaruju – idemo tamo kamo svi želimo ići.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Nisu to zelje nego zdrav razum.Pored toga i na ovoj cijeni ako TNPG ode gore 10%,tankerska treba ici 40%.Ali kokosari to nikad nece shvatit.Zato ce i ostat cijeli zivot sitni kokosari i nikad se nece razvit u mega kokosare.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

bude se oko 700 moglo skupiti još tko će htjeti 🙂

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

New Report

Close