TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

jest, trenutak i prezentacija su bili dobri, ali da ne bude druk., da pričekamo službenu objavu pa da možemo krenuti prema visinama nažalost davno viđenim na ovoj dionici. ali, svaki ciklus ima svoj down i up, valjda je sad malo vrijeme za up.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


šta je ovo bilo danas potkraj trgovanja? Svi pobjegoše s bida?

Jel se nešto novo dešava?

ista stvar danas. taktika – zavaraj i kupi. netko se nada praznim bidom privući ask nadolje pa uletjeti. dobra taktika samo da nije ipoa pa tko čeka dočeka teško da će ovdje vrijediti

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

tko zna, možda oni što se se postavili na 300 nisu ludi…ako IPO ne prođe 😀

Ovo je interesantno, procjena vrijednosti dirty tankera (deset godina starog) za 2015 godinu.
http://www.hellenicshippingnews.com/wp-content/uploads/2015/02/No.-2-Beauty-Comes-With-Age.pdf

Tankerska Next Generation prikupila 208 milijuna kuna

dečki, prema ovome ostali smo na cca. 7%

54 posto. pola gotovo ravno. ja sam još tu je rpopust na nav tng i popust na nav tnpl je i slijepcu jasan koji je bolji.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

sve iznad 5% je dobro.Ako tu ima zdrave pameti da ostanu u ovome 2-3 godine sigurno ce zaradit debelo.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

“”Pri tome nam je naročito važno što je mnogo malih investitora i više od pola postojećih dioničara Tankerske plovidbe prepoznalo ovu priliku ulaganjem vlastitih sredstava i konverzijom dionica stare tvrtke u novu“, ocijenio je Mario Pavić, predsjednik Uprave Tankerske plovidbe.”

Kakva ironija – ako je polovica postojećih dioničara Tankerske plovidbe odlučila zamijeniti dionice TNPL za novu TPNG, što to govori o staroj firmi?

to govori da ljudi pojma nemaju što je nav, što je book i što je jeftino a što skupo. nije problem što oni ne znaju, nego ne znaju ni oni koji trguju na burzi. pa se zato trguje ksstom, što uopće nije tvrtka, a nekim dobitašima ne. dobro došli na grobex,

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

bitno je da TNPL ide dalje. Ja ću kako sam i napisao ako ostane ovako ogromna razlika između valuacije TNPL i TPNG polagano rasprodavati TPNG i kupovati TNPL jer više mi se sviđa imati dionicu na 20% NAV-a nego dionicu na 90% NAV-a a pritom se radi o istom menadžmentu i vrlo sličnom biznisu.

A nadam se da će u tom procesu i TNPL doći barem na 50% NAV-a što je trenutno više od 1000 kn 🙂

http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/ipo-tankerske-next-generation-uspjesan-prikupljeno-208-milijuna-kuna/

„Po ostvarenim financijskim uvjetima u javnoj ponudi se krećemo u okvirima koje postižu velike kompanije u našem sektoru na velikim tržištima kapitala. Ostvarena cijena u IPO-u od 65 kuna po dionici predstavlja popust od 12 posto na NAV dionice, za kojega vjerujemo da predstavlja atraktivnu ulaznu valuaciju i nagradu našim investitorima za sudjelovanje u ovom investicijskom poduhvatu“, komentirao je Nikola Koščica, financijski direktor Tankerske plovidbe i TNG-a.

Dionice je kupilo više od 1.300 investitora. Oko 14 posto ponuđenih dionica kupili su strani investitori. Više od 54 posto dioničara Tankerske plovidbe prihvatilo je ponudu za zamjenu dionica, među kojima i postojeći i bivši management društva, kao i brojni sadašnji i bivši zaposlenici.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

A koliki je diskont na nav za tnpl?

A BALVANA!!! :) :) :)

New Report

Close