TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



kolegice, uz dužno poštovanje, do jučer ste prodavali preko oglasnika po zeru ispod 400 kuna svojih xxx dionicaa … što se tako drastično promijenilo u poimanju.
ima ona stara: "dobar proizvod je dobar proizvod koliko god mi šutili o tome"

Promjenilo se to što nisam mogla znati da će se stvari ovako odvijati, da će nam ponuditi 8 dionica nove firme koje možemo prodati po 500+ kuna. Sad čekam zadnji čas da odem u RBA zamijeniti dionice i pokušavam u međuvremenu skužiti zašto bi netko ostao u TNPL. Samo 1 razlog osim čiste špekulacije tražim. Sudeći prema postovima takvih koji će ostati u TNPL ima, samo mi se čini da su oni uglavnom na TNPL izgubili velike novce pa ih nije više ni briga. A opet, možda znaju nešto šta ja ne znam. Nadala sam se čuti nešto konkretnije osim da se nadamo pravičnoj naknadi putem suda.
[/quote]

jedan razlog – u ipo tng placate 1,2 – 1, 3 booka. trenutno cijena tnpl je koliko 0,3 booka. tamo za 1 kn kapitala moram platiti 1, 3 kn, ovdje 0,3 kn. i ne zaboravimo – pola imovine i rezultata tng pripada dioničarima tnpl jer tnpl će po zavšenoj uspješnoj nadamo se ipo imati 51 posto dionica. isti slučaj kao korf-vlho ili sada lrh-snho, samo treba malo dublje ući u izbješća i vidjeti tko ima što i koliko burza to vrednuje.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Frankie je u pravu, squezee-out nije baš izgledan u nekom srednjeročnom periodu.

Nije da oni nebi htjeli, samo treba na računu Zaklade osigurati cca. 5-7 milja $ 🙂
Jednostavno isplate dividendu pa imaju lovu, ukoliko nemaju dodatnih problema s Statutom Zaklade, npr. da se dividenda mora isplatiti korisnicima (zaposlenicima) umjesto da se skuplja za squezee-out.

šta je ovo bilo danas potkraj trgovanja? Svi pobjegoše s bida?

Jel se nešto novo dešava?

tko će ga znati, za 3 dana saznamo svi. inače bi i ask naovako plitkom tržištu su komatozni – za 5 000 kuna možeš rušiti i dizati za 10, 15. danas primjerice – 440 kn pa na 480, i sve to na kikirki prometu.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

200k kn. Nije loše za delistanu dionicu. Mnoge u Crobexu mogu samo priželjkivati takav promet. U pon počinjemo trgovati sa TPNG pa očekujem da će neki izaći iz TPNG i kupiti natrag TNPL samo ne vjerujem da će više biti dionica ispod 500 kn. Ovaj projekt se pre dugo priprema da ne bi uspio.


200k kn. Nije loše za delistanu dionicu. Mnoge u Crobexu mogu samo priželjkivati takav promet. U pon počinjemo trgovati sa TPNG pa očekujem da će neki izaći iz TPNG i kupiti natrag TNPL samo ne vjerujem da će više biti dionica ispod 500 kn. Ovaj projekt se pre dugo priprema da ne bi uspio.

ipo ima 90 šanse da uspije, zapravo sve je tu – dobra prilika, višak novca i glad kod omfova. pa osim rh obveznica i i ngre, ti nemaju u što uložiti što nema veze sa ovom cro žabokrečinom. dobro veli gazda – tng nema i neće imati nikakve veze sa hrv tržištem. to je jedina budućnost.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


… U pon počinjemo trgovati sa TPNG pa očekujem da će neki izaći iz TPNG i kupiti natrag TNPL …

neki su to već i napravili

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Kad večinski vlasnik ima preko 75 % dionica onda može sam donositi sve odluke pa ove preostale dionice imaju veze jedino s dividendom,kao što je dionica ht-a,ili adris povlaštena.

@pinball
mislite da će biti dionica TNPLa na prodaji? 🙂

skroznovi … trebalo bi pitati babu Vangu, proročicu Vavu ili vidovitog Milana .. oni sigurno nešto “znaju”

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

haha, kako se netko da navući. možda ugledamo 500 još danas.

oho, jel to ipo prošao. sve najave su bile za, sutra zadnje zvono za pospane đake.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close