TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[/quote]

ponuditi mogu najmanje 8 x ipo cijena jer procijeniti za ipo jedno, a onda na sudu tvrditi drugo, to ne može proći. ali istiskivanje je ciganija uvijek i polu fer. tko je ulazio prije ipo priče, taj nema što brnuti, ipo je novi benchmark
[/quote]

Meni je ovo što kažete logično. 8 x TNG je novi benchmark. Samo ne bih voljela na sudu dokazivati ništa. I samo da ne padne TNG neposredno prije squeeza.

Nisam razumjela najbolje ovaj dio: tko je ulazio prije ipo priče, taj nema što brinuti. Šta oni koji bi sada kupovali TNPL nakon IPO-a neće dobiti 8 X TNG kada bude squeez out??

Ne kužim zašto čekati squeez da nas istisnu na TNG x 8 kada možemo dobiti lovu za TNG x 8 sada i onda jeftinije kupiti TNPL ili nešto drugo. Dali ja stvarno uvijek nešto bitno propustim ili ovdje svi blefiraju, a zapravo će svi mjenjati dionice i onda kupiti TNPL po 450 i čekati squeez po 500+.

Što se tiče ciganije i polu fer – ako bude squeez bit će ciganski, ne sumnjam. Pitanje je samo treba li njima taj squeez i koliko ga mogu platiti. I koliko ga žele platiti.

..da se nadovežem na priču o istiskivanju.

Utvrđivanje vrijednosti jednog brodara je olakšano time što postoje redoviti izvještaji i procjene o vrijednosti brodova, tako da će preniska ponuda biti relativno lako osporiva na sudu.

Stoga ako dođe do istiskivanja manjinskih očekujem već u startu ponudu koja bi trebala biti dosta povoljnija od ove sa zamjenom dionica.

Zanimljivo je i to što kod ovog sa zamjenom nema mogućnosti tužbe, jer nema ni prisile. S druge strane, kod istiskivanja postoji mogućnost tužbe. Moguće da su zato išli na ovaj način jeftino očistit male iz TNPL, a one koji preostanu mogu počastit i nešto izdašnijim istiskivanjem. Opet, šta manje ponudit to bolje.. ali koliko je malo a da nije premalo, šta bi sudski vještak na tu vašu cijenu rekao? Ajte ajte.. otkupit 4-5% TNPL po 1500 kn, šta je to za vas? :):

Upravo tako.Ima i jedan jako lijepi slucaj istiskivanja kao primjer. Vodio ga je odvjetnik iz Splita i dobio.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


Upravo tako.Ima i jedan jako lijepi slucaj istiskivanja kao primjer. Vodio ga je odvjetnik iz Splita i dobio.

A koji je to slucaj?

Dioničarima Građe Solin još tisuću kuna po dionici

squeeze je legitimna stvar, ali većinom svinjarija. dokazati nije tesko jer nesrazmjer je i laiku jasan, ali treba imati para ili se udružiti.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Još dva dana IPO-a Tankerske Next Generation

Za dva dana ćemo znati je li hrvatsko brodarstvo dobilo novu kompaniju vrijednu pola milijarde kuna, što bi bila sjajna vijest usred gospodarske krize, pa je pred nama nekoliko vrlo uzbudljivih dana“, ocijenio je čelnik TNG-a John Karavanić.

držimo fige, svi smo mi tnpl-tng

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Dioničarima Građe Solin još tisuću kuna po dionici

squeeze je legitimna stvar, ali većinom svinjarija. dokazati nije tesko jer nesrazmjer je i laiku jasan, ali treba imati para ili se udružiti.

Šibenska revizorska kuća Revicon utvrdila je da malim dioničarima tvrtke Solin Građa pripada 1762 kune po dionici, odnosno više od tisuću kuna iznad vrijednosti od 712 kuna koliko su im isplatili vlasnici tvrtke obitelj Mijić. Mali dioničari zatražili su novu procjenu vrijednosti tvrtke jer su smatrali da su zakinuti nerealno niskom procjenom, a revizija je obavljena po nalogu splitskog Trgovačkog suda. Vlasnici Građe Solin braća Mijić su dokapitalizacijom tvrtke na skupštini dioničara, za koju mali dioničari nisu znali, obavili tzv. squeez out (istiskivanje). Prema prvom nalazu tvrtka je procijenjena na 50 milijuna kuna, a mali dioničari tvrde da solinska tvrtka vrijedi gotovo 500 milijuna kuna, odnosno čak deset puta više. Revizorska kuća Revicon je pak u postupku ispitivanja primjerene visine otpremnina za dionice koju je zatražio zastupnik dioničara splitski odvjetnik Dino Puljić utvrdila da im je trebalo isplatiti 1762 kune po dionici.

Znači mali dioničari u Solin građi tražili 10 puta više, a dobili sudskim putem 2 puta više. Mi tražimo 1500 kuna – 5 puta više, Tankerska nudi 324, na koliko sud može presuditi. Na 500? Mislim da ovo sa sudom pametnom dioničaru ne može biti scenarij na koji igra. Ili ima nešto opipljivije ili nema. Tko želi trošiti svoj novac na odvjetnike i s rogatim se bosti? Ako bude squeez ja očekujem:

– ponudu na 324 kune što je cijena po kojoj je Tankerska u trezor stekla preko 18 tisuća dionica i to je za njih referentno
– ili što je kolega Investimir rekao – 8 puta cijena TNG-a. Ne znam koliko će skupiti po tom omjeru, ali što god skupe neka referenca je. Možda i pređu 95% već sada.
– ako uzmu srednju cijenu na burzi u zadnjih godinu dana opet dobivamo 300-350 kuna. Ne znam baš da sud može ignorirati cijenu po kojoj se istrgovalo 5 ili 10 posto dionica.


Znači mali dioničari u Solin građi tražili 10 puta više, a dobili sudskim putem 2 puta više. Mi tražimo 1500 kuna – 5 puta više, Tankerska nudi 324, na koliko sud može presuditi. Na 500? Mislim da ovo sa sudom pametnom dioničaru ne može biti scenarij na koji igra. Ili ima nešto opipljivije ili nema. Tko želi trošiti svoj novac na odvjetnike i s rogatim se bosti? Ako bude squeez ja očekujem:

– ponudu na 324 kune što je cijena po kojoj je Tankerska u trezor stekla preko 18 tisuća dionica i to je za njih referentno
– ili što je kolega Investimir rekao – 8 puta cijena TNG-a. Ne znam koliko će skupiti po tom omjeru, ali što god skupe neka referenca je. Možda i pređu 95% već sada.
– ako uzmu srednju cijenu na burzi u zadnjih godinu dana opet dobivamo 300-350 kuna. Ne znam baš da sud može ignorirati cijenu po kojoj se istrgovalo 5 ili 10 posto dionica.

mali dioničari , tj mi, vole pretjerivati. solin je paradni primjer. a većinski vlasnici istiskuju na dnu tržišta, a ne na vrhuncu. a i pametni kupuju na dnu, ne na vrhuncu.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

kolegice, uz dužno poštovanje, do jučer ste prodavali preko oglasnika po zeru ispod 400 kuna svojih xxx dionicaa … što se tako drastično promijenilo u poimanju.
ima ona stara: “dobar proizvod je dobar proizvod koliko god mi šutili o tome”

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica


kolegice, uz dužno poštovanje, do jučer ste prodavali preko oglasnika po zeru ispod 400 kuna svojih xxx dionicaa … što se tako drastično promijenilo u poimanju.
ima ona stara: "dobar proizvod je dobar proizvod koliko god mi šutili o tome"

Promjenilo se to što nisam mogla znati da će se stvari ovako odvijati, da će nam ponuditi 8 dionica nove firme koje možemo prodati po 500+ kuna. Sad čekam zadnji čas da odem u RBA zamijeniti dionice i pokušavam u međuvremenu skužiti zašto bi netko ostao u TNPL. Samo 1 razlog osim čiste špekulacije tražim. Sudeći prema postovima takvih koji će ostati u TNPL ima, samo mi se čini da su oni uglavnom na TNPL izgubili velike novce pa ih nije više ni briga. A opet, možda znaju nešto šta ja ne znam. Nadala sam se čuti nešto konkretnije osim da se nadamo pravičnoj naknadi putem suda.

Ma kakav squzee out.Ali kao sto sam rekao svatko odlucuje po svom nahodjenju. Ako zeli nesto novo neka uzme nju đenerejsn i to je to.Eh da i moj prosjek je 300.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

New Report

Close