TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

a gdje se upisuju dionce Tankerske plovidbe

@irdeto
na krivoj ste temi 🙂

TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/tankerska-ce-od-nove-tvrtke-kceri-traziti-maksimiranje-zarade/

Tankerska plovidba, zadarska brodarska tvrtka, lani je povukla dionice sa Zagrebačke burze, sada se na nju vraća posredno – inicijalnom javnom ponudom (IPO) dionica tvrtke kćeri Tankerska Next Generation (TNG). Sudeći po prvom danu, IPO bi mogao biti uspješan. TNG će nam omogućiti upravo takvu fleksibilnost jer će imati najmanje svojih zaposlenika, odnosno sve će biti podređeno najvećoj zaradi dioničara, među kojima ćemo najveći biti mi

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

bit će zanimljivo pogledati top 10 nakon IPOa.
Dali će ‘stara’ ekipa koja je sama sebi poklonila dionice podržati nastojanja ‘nove’ ekipe da okrupne % u vlasništvu Zaklade.

Koliko su nesposobni i neznaju pogoditi tajming pokazat će ipo.
Ja bih je bio napravio na jesen prije izbora..
Tko nezna neće nikad ni naučiti.

A BALVANA!!! :) :) :)

I da ako su oni stavili raspon od od do…ja bih im trenutno ponudio raspon od 15-22 kn…

A BALVANA!!! :) :) :)

@BearG
ne razumijem zašto toliko komentara za dionicu koja vas ne zanima!?


osobno imam dosta ovih papirića sa trenutnim plusom od 60% i najvjerovatnije ću "zaradu" zamijeniti za nove, a osnovni ulog ostaviti u staroj.

Kako ljudi uspiju na ovakvoj dionici i pri ovakvim cijenama i prometu zaraditi 60%?!
Ja sam valjda jedini koji je na ovoj dionici izgubio 80%. I zato ne bih bio u koži ovima u TNG ako zamijenim svoj jad za taj novi jad, a to je sasvim izvjesno. IPO propada sigurno.
Stoga kolega, ukoliko i dalje želite visoke zarade od 60% na burzi, ostanite u TNPL…

http://www.slobodnadalmacija.hr/Dubrovnik/tabid/75/articleType/ArticleView/articleId/273319/Default.aspx

POPIS ZAINTERESIRANIH

1. ‘Brodosplit’
2. ‘Tankerska plovidba’
3. ‘Atlantska plovidba’
4. ‘Jadran kapital’ (Jeličić)
5. ‘Asper Consult’ (Tukić)
6. ‘Pola Maritime’ (Cipar/Rusija)
7. ‘Clearwater marine’ (Velika Britanija)

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Šta se dešava ako u zamjeni dionica skupe ukupno preko 95%? Po kojoj cijeni u tom slučaju ide squeez out? Pretpostavljam da je tromjesječna cijena. Zna li tko da ne istražujem please. I

Našla ovo na prvu:

Squeeze out (istiskivanje manjinskih dioničara)

U praksi nastaje problem ako većinski vlasnik ponudi malim dioničarima za njihove dionice iznos koji oni smatraju nižim od realne vrijednosti njihovih dionica jer malim dioničarima u tom slučaju preostaje samo potraživanje svojih prava sudskim putem, odnosno obraćanje sudu u nadi da će sudski vještak o trošku malog ili malih dioničara odrediti pravednu vrijednost, što je najčešće dugotrajan i mukotrpan postupak, a nerijetko i bezuspješan.

Dali to znači da pravednu vrijednost određuje sama Tankerska? Frankie please..


Našla ovo na prvu:

Squeeze out (istiskivanje manjinskih dioničara)

U praksi nastaje problem ako većinski vlasnik ponudi malim dioničarima za njihove dionice iznos koji oni smatraju nižim od realne vrijednosti njihovih dionica jer malim dioničarima u tom slučaju preostaje samo potraživanje svojih prava sudskim putem, odnosno obraćanje sudu u nadi da će sudski vještak o trošku malog ili malih dioničara odrediti pravednu vrijednost, što je najčešće dugotrajan i mukotrpan postupak, a nerijetko i bezuspješan.

Dali to znači da pravednu vrijednost određuje sama Tankerska? Frankie please..

ponuditi mogu najmanje 8 x ipo cijena jer procijeniti za ipo jedno, a onda na sudu tvrditi drugo, to ne može proći. ali istiskivanje je ciganija uvijek i polu fer. tko je ulazio prije ipo priče, taj nema što brnuti, ipo je novi benchmark

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close