TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

u ipo-u mogu sudjelovati svi, a pravo na zamjenu imaju samo postojeći dioničari koji su bili 8.12. vlasnici dionica.


u ipo-u mogu sudjelovati svi, a pravo na zamjenu imaju samo postojeći dioničari koji su bili 8.12. vlasnici dionica.

po 450 na burzi isto može probati kupiti bilo tko [emo_plazi]

to je sad situacija gdje mali željni brze zarade zamjenom (kao što se mislilo u prvi mah), sigurno neće ulaziti. kupovati sada je za strpljive dugoročnije investitore, a vjerujem da nagrada neće izostati jer očekujem dobar fi i mirno more i sigurnu plovidbu ove godine.

osobno imam dosta ovih papirića sa trenutnim plusom od 60% i najvjerovatnije ću “zaradu” zamijeniti za nove, a osnovni ulog ostaviti u staroj.

kakva su vaša razmišljanja?

ja sam predao prijavnicu jučer jer mislim da bi bilo šteta ne sudjelovati u IPO-u. Također, već sam jedan dio dionica TNPL skupio natrag na ovim nivoima i dalje kupujem i još ću ako cijena ne poleti pre brzo. Mislim da definitivno nije moguće da se sa TNG-om trguje na recimo 0.8-1 booka a sa TNPL-om na 0.25 booka. to bi recimo bilo kao da se sa ADRS-P trguje na 350 a sa ADRS-R na 100 kn. Gotovo sam siguran da će iz više razloga TNPL u kratkom roku preko 1000 kn. Jednostavno previše dobrih vijesti imamo da bi ova cijena bila održiva nakon IPO-a.

Ako ova cijena potraje i nakon IPO-a onda ću prodati TNG i dalje kupovati TNPL iz istog razloga. Prevelika je razlika u valuaciji jedne i druge dionice. Sigurnost izlistavanja na burzi nije razlog da se jednom trži x4 nego drugom.

Aha, samo oni koji su bili vlasnici 8.12. To je onda to. Jer ak sada kupim ove koje se budu delistirale, nije baš pametno.Bolje onda IPO jer dionice dolaze na burzu već 10. veljače, tako sam čuo jučer na TV.


..ak sada kupim ove koje se budu delistirale, nije baš pametno.

Kolega, govorite o prošlom svršenom događaju. Naime, Tankerska plovidba je prošle godine delistirala svoje dionice. TNPL-R-A je sada na burzi zato što ju je sama burza uvrstila nazad, u MTP – Fortis segment trgovanja.


Aha, samo oni koji su bili vlasnici 8.12. To je onda to. Jer ak sada kupim ove koje se budu delistirale, nije baš pametno.Bolje onda IPO jer dionice dolaze na burzu već 10. veljače, tako sam čuo jučer na TV.

Zato najbolje prodati ovaj i sljedeći tjedan da ne bi nakon toga trebalo prodavati po oglasnicima i svakako slušati što vele na TV-u [emo_vrtimise].


u ipo-u mogu sudjelovati svi, a pravo na zamjenu imaju samo postojeći dioničari koji su bili 8.12. vlasnici dionica.

Ja sam uvik volija ic tamo di ne mogu svi. Ali svatko za se travu pase.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Naće bit mjesta za sve knjiga upisa se ranije zatvara?

Kao u vrijeme HT-a: Građani čekali u redu za dionice Tankerske Next Generationa

http://www.index.hr/vijesti/clanak/kao-u-vrijeme-hta-gradjani-cekali-u-redu-za-dionice-tankerske-next-generationa/797648.aspx

ajmo malo, daleko je do 77 kn.

“I sami smo ostali iznenađeni interesom i nismo očekivali toliki odaziv – da ljudi stoje u redovima.
To pripisujemo snazi koju Tankerska plovidba ima naročito u regiji Zadar, ali i činjenicom da su ljudi željni nekakvih normalnih priča i prilika za zaradu.”, komentirali su brokeri Intercapitala, koji vrši upis dionica.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Za one koji prodaju dionicu ili je mjenjaju za nju djenerejsn jedan link pa neka razmisle. Ovo nije nagovor na kupnju,a jos manje na prodaju.

https://www.intertanko.com/Members-Information/Research-and-Projects/Research-and-Projects/Indicative-key-figures-/

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

@Frankie
a kome ćemo je moći prodati? ..nas dva jedan drugom 🙂

Najbolje da nas nekako istisnu ali i tu se postavlja pitanje po kojoj cijeni.
Po njima to može biti i 450 kn a nitko još nije dobio spor po tom pitanju.

Ja ih mislim držati do drugog ‘up’ ciklusa, 6-7-8 godina, ako se u međuvremenu ne počne fer vrijednovati. Onda će valjda biti tih očekivanih 2.000.-2.500.kn 🙂

New Report

Close