TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Znači kreće u pon (26.1 u 9.00) i završava 5.2. Prijavu za zamjenu zajedno sa identifikacijom treba predati u urede nabrojene u prospektu. Vidim da ću trebati potegnuti do Zg.

Definitivno sam odlučio zamijeniti dionice za TNG iako sam rekao da neću. Razlog je jednostavan, napravit ću arbitražu. Trenutno skupljam TNPL po 4xx a TNG ću nadam se prodati skuplje pa bi na kraju trebao imati jednak broj TNPL i nešto keša 🙂

Ako sve skupa uspije očekujem da bi se u nekom razumnom roku TNPL trebao prodavati po sličnim koeficijentima kao i TNG što je potencijal za zaradu od par stotina posto. Uz veće vozarine, veću vrijednost brodova i dolar je ojačao 20% pa vjerujem da je sada NAV na TNPL debelo preko 2000 kn.

pa da sve da i prodas ispod minimuma ipoa i 15% u plusu su gledajuci trenutnu cijenu

pepe7

Sada kad je napokon svima sve jasno utihnula i trgovina i rasprava;neznam za Vas ostale ali ja sam donekle zadovoljan razvojem situacije i svoj skromni udjel cu zamjenit za nove dionice.A poslje sta bude…..

@stock
isprike kolegi, u obracu prijavezbilja stoji “pogledati Prospekt datiran 8. prosinca 2014. godine”

u studio 4, 21. 01, oko 25minute – krcata dvorana slušatelja pri predstavljanju ipoa.

http://www.hrt.hr/enz/studio-4/

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Da nije trepta okicama, možda bi mu netko i povjerovao!

Prikupljamo do 40 mil. dolara i s tim novcem kupili bismo do tri nova broda ekološkog dizajna, radi se o brodovima tankerima za prijevoz naftih prerađevina.


ova dionica će napokon početi nešto vrijediti kad izađu dioničari tipa IvanaSt, nadam se da će dobiti svojih ciljanih 400 kn i izići sa zaradom za jedne bolje cipele 🙂

Nisam izašla još. Hvala Bogu što nisam, bila bi se ubila da jesam. Danas dobila pismo od Tankerske, sve piše što treba raditi, ne može biti jasnije. Na koliko kuna očekujete TNG prvih dana?


Ivana kolike ti to kolicine imas da ti je 50 kuna puno. Mislim ne kuzim netko tko je kupio 1000 komada po 300 kuna da ce se zadovoljit sa izlaskom na 400. Jednostavno ne kuzim takav vid ulaganja.

Nisu sve na moje ime, ali imam ukupno malo manje od 400 komada. Meni je to puno. Ja ne kužim da je 33 % zarade nekom malo. Koliko dugo ti stojiš u jednoj dionici? 33 % rasta ja nisam nikad imala. Meni je taj postotak izlazak. Ovako sada sa zamjenom to je skoro duplo. Mislim da će svatko normalan zamjeniti. Ili opet misliš da ne treba? Ipak, hvala ti – bio si u pravu kad si rekao da treba čekati. Bila bi se ubila da sam prodala prije skijanja.

Dragi forumaši,
duugoo nisam bio prisutan a vjerojatno ni ne bi još da nisam dobio kući pismo. Sad razmišljam da dionice koje imam duže vrijeme zamijenim po ovom principu 1-8, a kako su sada cijene daleko povoljnije, mogao bi uzeti isti broj po ovim cijenama pa imam i jedne i druge.
Malo sam izvan svega, pa da vidim što vi mislite o ovoj “vratolomiji”.
tnx


ja sam odlucio da definitivno svojih 250 dionica zamjenim za 2000tng. Razlozi se puno veca transparentnost i veci free float.
Možda griješim al imam dobar osjecaj da će dionica samo rasti…

Ja se mislim pola ili sve zamjeniti. Ako i sve zamjenim jednu ću ostaviti za uspomenu.

Tankerska plovidba d.d. Zadar je tijekom 2014. godine osnovala društvo Tankerska next generation d.d. (TNG) na koje je potom prenijela poslovanje i vlasništvo nad 2 MR tankera (Velebit i Vinjerac), kao i potraživanja po ugovoru o novogradnji novog eko-dizajn tankera s brodogradilištem SPP u Južnoj Koreji.

Koliko je još ostalo za platiti brodogradilištu SPP po ugovoru za novogradnju br. S-5065 (Dalmacija)?

u prezentaciji (ppsx) su stavili sljedeće;
Bilanca stanja (u tis. USD) na dan 31.09.2014.
– Brodovi u gradnji 12.450

Mislim da je brod cca. 35 mil.USD pa bi stoga još trebali za njega platiti cca. 22,5 mil.USD, ako nisu u međuvremenu uplatili koju ratu.

..ispravite me ako griješim

New Report

Close