TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

smootko

Nisam previdio jučer sam kupio, danas prodao. Međutim termin slobodna pozicija mi je nepoznat i smatrao sam ga nećim drugim, tj. da nisi smio biti registriran kod brokera, nešto kao dodatne dionice na Ht-u svojevremeno ako ih ne ragistriraš.

A što ako dođe do dopune prospekta što nije rjedak slučaj,koji će datum biti relevantan za konverziju dionica?
Zato se stavlja određen datum da investitor razmisli,da se uklone nejasnoće tipa”slobodne pozicije”. Tko može jamčiti kupcima od petka da li su bili registrirani u utorak na SKDD-u?

@Fedor19
Pa nije bitno jesu li dionice TNPL-a bile registrirane ili ne. Bitno je da si ih imao na određeni datum, a ako ćeš ih željeti zamijeniti za dionice TNG-a, morat ćeš ih odregistrirati ako su iste registrirane s nekom brokerskom kućom…
Kaj je tu nejasno?

8.prosinac 2014. je prelomni datum.
Tko je na taj dan imao duinice može ih mjenjati.
Svi koji su kupovali nakon toga ne mogu.

@stock
a po čemu bi taj dan bio tako poseban? 😀

A tako su mi rekli jutros kad sam nazvao fin.dir. Tnpl

Posto bi se tankerska plovidba trebala povuci s zse nakon IPO-a, sta se dogada sa dionicarima koji ne zele konverziju dionica, nego zele zadrzati iste?
Kako i po kojoj cijenu oni mogu prodati dionice?
Zna li se točan datum delistiranja, koliko sam razumio to ce se dogoditi usporedo sa izlazom nove dionice na zse?


Posto bi se tankerska plovidba trebala povuci s zse nakon IPO-a, sta se dogada sa dionicarima koji ne zele konverziju dionica, nego zele zadrzati iste?
Kako i po kojoj cijenu oni mogu prodati dionice?
Zna li se točan datum delistiranja, koliko sam razumio to ce se dogoditi usporedo sa izlazom nove dionice na zse?

tnpl ne može biti delistirana sa mtp jer nije ni bila izlistana na ntp po želji vlasnika, nego na zahtjev same burze.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

iz prospekta, str.54;
Stabilizacija cijene
Voditelj stabilizacije može, nakon izvršenja opcije kupnje Ponuđenih dionica, izvršiti transakcije u cilju podupiranja tržišne cijene Ponuđenih dionica na višoj razini od one koja bi inače prevladala kroz kupnju Ponuđenih dionica na otvorenom tržištu po cijenama koje su jednake Cijeni ponude ili niže od njih. Voditelj stabilizacije nije obvezan poduzimati takve aktivnosti, te nema jamstva da će stabilizacijske aktivnosti biti poduzete. Takva stabilizacija, kad započne, može biti u bilo kojem trenutku obustavljena, s tim da će biti okončana najkasnije 30 kalendarskih dana nakon prvog dana trgovanja Ponuđenim dionicama na Zagrebačkoj burzi. Aktivnosti stabilizacije mogu rezultirati tržišnim cijenama koje su više od onih koje bi inače prevladale.

u prijevodu: može biti ali i ne mora…uff…nema lake i sigurne zarade 🙂

@stock
malo si se za…. 🙂

Pa i nisam, ali da je moglo biti bolje…moglo je


8.prosinac 2014. je prelomni datum. Tko je na taj dan imao duinice može ih mjenjati. Svi koji su kupovali nakon toga ne mogu.

ako je to točno, onda je ovo svinjarija nad svinjarijama jer su pustili ulagače da se na burzi ovako zalete i dignu cijenu 40% skidajući dionice s prodaje misleći da će i oni imati prava kao i raniji dioničari TNPL.
a još kad se sjetim nedavne ponude za kupnju dionica TNPL [emo_mrgud]

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

New Report

Close