TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zanimljivo kako lijepo znaju izračunati koliko vrijedi dionice nove firme. Pitanje, zašto po istom sistemu ne cijene i dionicu stare firme? Jer da istu matematiku primijenimo na TNPL onda bi cijena TNPL trebala biti između 1500 i 2000 kn po dionici. Tržište nije efikasno ali ova prezentacija i IPO će nadam se ponovno baciti fokus na brodare pa se možemo nadati da će i TNPL privući nove dioničare.

http://www.tng.hr/media/files/investors/TNG_Inicijalna%20javna%20ponuda_Hilton%20(show).ppsx

@graditelj
Apsolutno se slažem s Vama…

očigledno je da je transparentnost podignuta na viši nivo. evo, upravo bio prilog o ipo u podnevnom dnevniku.

Mene zanima nešto drugo,za znalce:koliko su održive ovakve vozarine?Naime znamo da je za rast zaslužna Kina koja je iskoristila niske cijene nafta i stvara zalihe,odnosno povećala je u prosincu uvoz nafte za 10%.Što će se dogoditi kad oni završe sa kupovinom planiranih količina?

"Only dead fish swim with the stream"

Kao zanimljivost, ali uz napomenu da nisam analizirao brojke pa ako je kome bitno neka provjeri točnost.

Kada su osnivali firmu book je bio 50 kn po dionici.
Sada na prezentaciji kažu da je NAV 11,1 usd po dionici ili oko 73 kn.

Pod pretpostavkom da je prilikom osnivanja i NAV bio 50 kn, to znači da je u međuvremenu narastao 46% uslijed rasta tečaja dolara i vrijednosti brodova.

Naravno i TNPL je također narastao NAV, za očekivati u nešto nižem postotku zbog bulkerskog dijela koji je sada uteg. Ali… ipak se kreće.. i to u dobrom smjeru rekao bih :):


Mene zanima nešto drugo,za znalce:koliko su održive ovakve vozarine?Naime znamo da je za rast zaslužna Kina koja je iskoristila niske cijene nafta i stvara zalihe,odnosno povećala je u prosincu uvoz nafte za 10%.Što će se dogoditi kad oni završe sa kupovinom planiranih količina?

To je pitanje za vidovitog milana..
Ja jednostavno u ovu ekipu nemam povjerenja i nikad gfa više neću imati.
Huženje malih dioničara im je u krvi..pogledajte povjest..

A BALVANA!!! :) :) :)

A to jeli dobra ili potentna firma je…ali za koga? i kome?

A BALVANA!!! :) :) :)



Ovo je svinjarija od prospekta i ne bi mogla proći niti u Zimbabveu, koliko sam shvatio da bi mogao napraviti zamjenu dionica osim što si ih morao biti evidentiran jučet na SKDD-u, nisi ih smio imati niti registrirane kod brokera tj.moarale su biti na slobodnoj poziciji. Što je slijedeći uvjet ,da si 15.12.2014. morao u 6,00 imati zelene čarape te poslati fotku upravi do 6,30?

Ali ne da mi se tužiti, vidim kako sustav djeluje na FNVC-u pa mi je sasvim dovoljno….


Dal je netko poslao kakav mail Hanfi? Ovo je nezakonito…
[/quote]

Poslao Tankerskoj i dobio odgovor:
Poštovani,

Slobodno možete zamijeniti svoje dionice za dionice Tankerske next generation d.d. s tim da ih u postupku zamjene morate samo odregistrirati svoju vlasničku poziciju
sa Agramom, a registrirati je sa jednim od voditelja knjige trgovanja Interkapital vrijednosni papiri d.o.o. ili Raiffeisenbank Austria d.d.

Žao nam je što je Javni poziv izazvao zabunu kod Vas međutim slobodna pozicija samo znači da dionice nisu založene, pod fiducijem ili blokirane.
Znači dionica može biti slobodna, a registrirana sa izdavateljem ili sa brokerom. Kad je registrirana sa brokerom pod uvjetom da nije opterećena
gore navedenim, također je slobodna.

Lp,

Mila Pedišić
Financial department

Sad očekujem par dana pisanja bajki i prodavanja magle kako bi se što više ovčica prijavilo za šišanje..
Malo tv…malo portali…malo papirnati mediji za ove manje informirane i educirane..

A BALVANA!!! :) :) :)

zašto nitko ne komentira prezentaciju? recimo ono spekuliranje s prostorom za rast vozarina za MR-ove do 30000. da li postoje analitičari koji trenutno smatraju mogućim rast vozarina sljedećih godina preko 20k? ne znam da li sam i za LR negdje našao prognoze za preko 20k.

Više ne želim imati s ovima posla,ovi koji su imali TNPL na SKDD-u jučer će moći mjenjati za 8 TNG i vjerojatno barem izvući 500 ili više kuna, ostali mogu nešto čekati,baš kao i na LCDS bez obira na vrijednost firme


Više ne želim imati s ovima posla,ovi koji su imali TNPL na SKDD-u jučer će moći mjenjati za 8 TNG i vjerojatno barem izvući 500 ili više kuna, ostali mogu nešto čekati,baš kao i na LCDS bez obira na vrijednost firme

Kolega, za slučaj da ste previdili, mogle su vam dionice biti registrirane sa brokerom, imate pravo tražiti zamjenu. Oni koji uopće nisu imali dionice prije objave prospekta nemaju pravo na zamjenu.

Kolega joskona je par postova poviše objavio odgovor iz Tankerske koji to pojašnjava.

New Report

Close