TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ako je točno da novi kupci dionica TNPL više nemaju pravo na zamjenu u nove dionice, mogao bi danas nastati stampedo u suprotnom smjeru

Ignore: KressoM, delux

moje skromno mišljenje je da će bolja varijanta biti zadržati stare pošto očekujem dobro izvješće, a oko novoizdanih ima još previše nepoznanica. uz to imati će i oko 60% nove generacije. kakvo je vaše razmišljanje?

Nema previše logike da cijena danas padne jer svi koji imaju dionice mogu ih zamijeniti i dobiti između 500 i 600 kn po dionici i kupiti natrag na 4xx i zaraditi. Nakon operacije imamo i ovce i novce 🙂


Nema previše logike da cijena danas padne jer svi koji imaju dionice mogu ih zamijeniti i dobiti između 500 i 600 kn po dionici i kupiti natrag na 4xx i zaraditi. Nakon operacije imamo i ovce i novce 🙂

Nemam dionice TNPL, al doista mislim da nema razloga za bježaniju. Uprava je procijenila da dionica TNPL vrijedi između 500 i 600 kn i to je poanta cijele priče. Ionako su poneki forumaši jučer pisali da ne bi mijenjali 1 dionicu TNPL za 8 dionica TNG-a, jer misle da vrijedi još i više….
Ovi koji sada lupaju po bidu su teški paničari…čudim se da uopće takvi trguju na burzi….
Još tijekom dana dionica TNPL će se vratiti na 450+ kn, ako ne i više…

Ovo je svinjarija od prospekta i ne bi mogla proći niti u Zimbabveu, koliko sam shvatio da bi mogao napraviti zamjenu dionica osim što si ih morao biti evidentiran jučet na SKDD-u, nisi ih smio imati niti registrirane kod brokera tj.moarale su biti na slobodnoj poziciji. Što je slijedeći uvjet ,da si 15.12.2014. morao u 6,00 imati zelene čarape te poslati fotku upravi do 6,30?

Ali ne da mi se tužiti, vidim kako sustav djeluje na FNVC-u pa mi je sasvim dovoljno….

Upravo počinje prezentacija prospekta. Imate link na videolink na stranicama.

http://www.tng.hr/en/


Ovo je svinjarija od prospekta i ne bi mogla proći niti u Zimbabveu, koliko sam shvatio da bi mogao napraviti zamjenu dionica osim što si ih morao biti evidentiran jučet na SKDD-u, nisi ih smio imati niti registrirane kod brokera tj.moarale su biti na slobodnoj poziciji. Što je slijedeći uvjet ,da si 15.12.2014. morao u 6,00 imati zelene čarape te poslati fotku upravi do 6,30?

Ali ne da mi se tužiti, vidim kako sustav djeluje na FNVC-u pa mi je sasvim dovoljno….


Dal je netko poslao kakav mail Hanfi? Ovo je nezakonito…

ja sam odlucio da definitivno svojih 250 dionica zamjenim za 2000tng. Razlozi se puno veca transparentnost i veci free float.
Možda griješim al imam dobar osjecaj da će dionica samo rasti…



Nema previše logike da cijena danas padne jer svi koji imaju dionice mogu ih zamijeniti i dobiti između 500 i 600 kn po dionici i kupiti natrag na 4xx i zaraditi. Nakon operacije imamo i ovce i novce 🙂

Nemam dionice TNPL, al doista mislim da nema razloga za bježaniju. Uprava je procijenila da dionica TNPL vrijedi između 500 i 600 kn i to je poanta cijele priče. Ionako su poneki forumaši jučer pisali da ne bi mijenjali 1 dionicu TNPL za 8 dionica TNG-a, jer misle da vrijedi još i više….
Ovi koji sada lupaju po bidu su teški paničari…čudim se da uopće takvi trguju na burzi….
Još tijekom dana dionica TNPL će se vratiti na 450+ kn, ako ne i više…
[/quote]

Kao što rekoh…

Ajde vidim da se cijena drži, al svejedno ne želim manipulacije te sam poslao mail Hanfi pa da vidimo.

pretpostavke za sadašnju cijenu je da će IPO TNG-ja proći 🙂 ..nagradno pitanje za “novopečene” je gdje će biti TNPL ako IPO TNG-ja ne prođe?

@skroznovi
Kolega, to se neće dogoditi…tržište čezne za novim izdanjima. Ne da je IPO neupitan, nego će i cijena biti bliža gornjoj granici od 600 kn koliki će bit interes…A tada će ti se i cijena TNPL koja je danas činiti vrlo vrlo prihvatljivom…
Nemam dionice TNPL…

Čudi me samo da ostale brodarske kompanije ne prate ovaj smijer TNPL jer po fundamentima to svakako zaslužuju…

New Report

Close