TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dok su, primjerice, najam brod od 50.000 tona nosivosti u vrijeme skupog goriva korisnici dnevno plaćali 10.000 američkih dolara, od kraja studenoga 2014. ta je cijena značajno porasla, na 43.000 dolara dnevno.

sto mu gromova, pa to uopće ni loše, onako za kikiri.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

da, trebalo bi ovdje dopustiti veću širinu jer jkako više nema tromjesečnih izvješća, ovdje je jedino mjesto gdje se može steći neka slika o poslovanjiu

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

http://www.clarksons.net/sin2010/markets/Market.aspx?news_id=36321

pozdrav,
redovno bacim oko na ovu temu jer sam i osobno dionicar tnpl-a, jutros sam vidio u jut.listu javni natjecaj za prikupljanje ponuda za novu firmu t.n.generation, postojecim dionicarima nude konverziju 8 dionica nove generacije za stari tnpl…zanimaju me mišljenja strucnijih ljudi; zadrzati ili zamijeniti??

iliti nude za 1x TNPL u zamjeni vrijednost od 512 do 616 kn u dionicama TNG-a (8 kom)

Lijepo zvuči nakon cirkusa koji su nam priredili prije točno 1 godine 🙂

Tko ono reče da dionica TNPLa ne vrijedi? 😀 ..treba samo biti strpljiv 🙂

samo me zanima stav upucenijih kolega (ja sam cisti amater sa 250dionica) i njihovo mišljenje: zamijeniti ili ne?? Molio bih i kratko obrazloženje za svaki odgovor..
lp

Ja se drzim old đenerejšna.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

može link?

http://www.index.hr/vijesti/clanak/ponovno-krenule-javne-ponude-dionica-na-zagrebackoj-burzi-tankerska-next-generation-dd-trazi-40-milijuna-dolara/796175.aspx

nema pojedinosti, ali ipo ide.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Vaš link …

Vaš link …[/url]

ZVZD, VPIK, turisti, plovidbe, polulikviduše, nelikviduše, CASH, ...

Malim se ulagateljima u Hrvatskoj, pak, dionice nude uz najnižu vrijednost pojedinačne prijave za kupnju dionica od tisuću kuna, a postojeći dioničari Tankerske plovidbe mogu svoje dionice u Tankerskoj zamijeniti na način da se jedna dionica Tankerske mijenja za 8 dionica TNG-a.

Društvo TNG osnovano je krajem kolovoza 2014. godine s ciljem izdvajanja brodova za prijevoz naftnih prerađevina za potrebe dokapitalizacije kroz IPO. Kapital društva TNG trenutno iznosi 255 milijuna kuna i podijeljen je na 4.000.000 dionica bez nominalne vrijednosti.
http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/Javna-ponuda-dionica-tvrtke-Tankerska-Next-Generation
255 000 000/4 000 000= 63,75*8 = 510 bi trebala biti cijena 1 TNPL da bi se dobila adekvatna vrijednost u 8 dionica TNG, dakle ovo je kupnja s debelim diskontom


iliti nude za 1x TNPL u zamjeni vrijednost od 512 do 616 kn u dionicama TNG-a (8 kom)

Lijepo zvuči nakon cirkusa koji su nam priredili prije točno 1 godine 🙂

Tko ono reče da dionica TNPLa ne vrijedi? 😀 ..treba samo biti strpljiv 🙂

znači, krenuli smo. Idemo na 500 za početak. Lijepo. Nadam se da je ovo samo prva u nizu dobrih vijesti koje nas čekaju na TNPL. Definitivno se ne isplati mijenjati TNPL za TNG po ovim uvjetima. Da su ponudili barem dvadeset dionica onda bi razmislio ali odlično da se cijena maknula sa mrtve točke.

New Report

Close