TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

bilo bi zanimljivo vidjeti tko ima koliko glasova/vlasništva u zakladi i tko su sve “podizvođači” u poslovanju tnpl i njihovu vlasničku strukturu … ako neko ima tih podataka neka sobodno posta

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica


Pitanje: zar netko misli da bi se kretanje cijene nove dionice mogla kretati u suprotnom smjeru od postojece TNPL? (naravno, ako ce se obje kompanije voditi posteno!)

To je i moje pitanje, u kom smjeru će TNG? Za TNPL znam. Najavili su zamjenu, za 1 dionicu TNPL dati 300 do 400 kuna vrijednosti TNG-a. Ako dadu 300 ne mjenjam sigurno. Ako dadu 350 ili 400 možemo pričati. S 400 ja zadovoljna, ali tko mi garantira da ću moći TNG prodati po 400? Ako im mirovinci uđu logika mi govori da će se barem u početku držati cijena. Ali opet, hmmm. Ima li insider info? 300, 350, 400???
Ako fondovi ne smiju ulagati u TNPL moguće je da cijena ide u suprotnim smjerovima.


samo neka ne ulazu mirovinci, hpb i drzava, ostali nek zagrabe koliko im volja

Zašto? Ako uđu mirovinci mi imamo šansu izaći. Ja nemam problema s tim da oni profitiraju, ako i ja profitiram ili ne izgubim. Ne volim kad ljudi izgube na dionici i onda žele da firma propadne jer će tako izgubiti i ostali i uprava ostati bez posla, a takvih je ovdje puno. Razumijem one koji su kupovali 10-ak dionica po 5-6 tisuća kuna, pa im je isto jeli cijena 300 ili 350. Ali dosta nas je kupovalo puno više komada i itekako nam igra razlika od 50 kuna. Pogledajte samo koliko se dionica protrgovalo u zadnje 3 godine na razinama od 250 do 350 kuna.

ova dionica će napokon početi nešto vrijediti kad izađu dioničari tipa IvanaSt, nadam se da će dobiti svojih ciljanih 400 kn i izići sa zaradom za jedne bolje cipele 🙂

Zato sto treba zabraniti mirovincima da ulazu u potrncijalno propale poslove. Ima puno kvalitetnijih firmi, gdje ce se na rok od 30 god sigurno zaraditi par puta, a ovdje je potencijalni gubitak sigurno velik. Neka strani fondovi ulaze u nju, kad je to takav potencijal, no vidim da bi i vi pobjegli.


i ne vjerujem da će se vlasnička ekipa i dalje igrati sa malima, a planira listing na ino burzi. drugo je pitanje što i koliko će ponuditi!

s obzirom da tankeri idu solidno, možda bi najbolje bilo imati i stare i nove.

molim vaša mišljenja!

A šta nam mogu više napraviti osim šta su napravili? Delistali su dionicu. Kako se još mogu igrati s nama, nije li delistanje maksimum igre? Ili ide istiskivanje? Ovo je dovoljno loše i bez toga.
TNG su planirali kad su delistali TNPL, znači neće nas listati ponovno, a pogotovo ne na stranoj burzi. Ako listaju na stranoj burzi to će biti TNG, a ne TNPL. Sorry šta sam privatizirala forum, nisam mogla odoliti kad sam vidjela da sam prva na stranici 🙂

Ivana kolike ti to kolicine imas da ti je 50 kuna puno. Mislim ne kuzim netko tko je kupio 1000 komada po 300 kuna da ce se zadovoljit sa izlaskom na 400. Jednostavno ne kuzim takav vid ulaganja.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

svak ima svoju strategiju, ja sam naprimjer odlučio prodati svoje dijonice Tankerske kad za 17 komada budem mogao kupiti solidno uščuvanog Golfa IV dizel 2001. god. s max. 200.000.km 😀
Cijenjene ponude molim na PM 😀

BDTI opet divlja 😉
933
13.01.2015.

http://www.seebiz.eu/americka-vlada-za-2016-prognozira-najslabiji-rast-proizvodnje-nafte-u-pet-godina/ar-102999/

Toliko o novim tankerima i nju đenerejšn ipo…
Tko nezna nezana…pogotovo tajming..

A BALVANA!!! :) :) :)

Brkas kruske i jabuke.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Frenki ne brkam ništa znam na što mislim a što oni predlažu..1+1=2

A BALVANA!!! :) :) :)

New Report

Close