TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

naravno, nakon ipo vlasnička struktura se mijenja, ali tnpl po logici stvari ostaje većinski vlasnik

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

http://www.tportal.hr/biznis/kompanije/363821/Hocete-li-investirati-u-Tankersku-plovidbu.html

već jesam 🙂

Investitorima će biti ponuđene dionice kompanije Tankerska Next Generation (TNG), tvrtke kćeri Tankerske plovidbe u koju je izdvojeno poslovanje tankera što se bave prijevozom naftnih derivata.

Prema riječima Marija Pavića, direktora Tankerske plovidbe, ovaj segment ima dobru perspektivu jer brodovi trenutno posluju profitabilno, a analitičari očekuju nastavak povoljnih trendova.

U floti Tankerske Next Generation plovit će postojeći tankeri iz flote Tankerske plovidbe – Velebit i Vinjerac – kao i tanker Dalmacija, a on se trenutno gradi u Koreji i bit će isporučen sljedeće godine.

Prikupljenim kapitalom u IPO-u Tankerska namjerava povećati postojeću flotu i zadržati vlasničku kontrolu. ‘Planiramo upravljati flotom od šest ekotankera, pri čemu Tankerska, kao strateški partner, želi zadržati većinski udjel u vlasništvu’, pojašnjava Pavić.

Naglašava da je IPO izdvojene tvrtke najbolji model prikupljanja svježeg kapitala s obzirom na to da je Tankerska plovidba u većinskom vlasništvu zaklade koja upravlja tvrtkom u korist zaposlenika kroz program ESOP.

Naime zbog zatvorene vlasničke strukture matična tvrtka ne može upisivati novi kapital i izdavati nove dionice, stoga u Tankerskoj planiraju izravno ulaganje vanjskih ulagača u društvo osigurati kroz nova trgovačka društva unutar grupe koja će kotirati na burzama.

‘Prodajom novih dionica planiramo prikupiti 40 milijuna dolara’, otkriva Pavić, očekujući odaziv širokog kruga ulagača te najavljujući isplatu većine buduće dobiti TNG-a dioničarima.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Sada je temeljni kapital TNG 200 mil. kuna. Too znači da svaka dionica Tankerske (TNPL) nosi 320,00 kn još i u TNG-u.

Izvrsno, baš me zanima za koliko će ponuditi zamjenu?
Otkupljivali su po 324 i nešto, jako dobro, fenomenalno, a knjigovodstvena vrijednost TNPL će se sigurno približiti 2000 kn. Baš me zanima kako će sada brodove revalorizirati, ili ih uopće neće revalorizirati (i tome se ne bi čudio).

Jedino što ima smisla je mijenjanje 1 Kn vlasničkog kapitala u TNPL za 1 Kn u TNG, na sve ostalo nema smisla pristati. Eventualno uz neki diskont mogu pristati. Prema izvještaju za 2013. 1 dionica TNPL nosi oko 1600 kn vlasničkog kapitala a trenutno je vjerojatno i nešto više.

Uprava će pokušati imaocima TNPL za 1 dionicu utrapiti dionica TNG-a u vrijednosti do 400 kn, kako je prezentirano u pozivu na redovnu skupštinu dioničara.

Po tome ako od 400 kn odbijemo vrijednost TNG-a od 320 kn/dionici Tankerske, ostaje svega 80 kn…pa ko voli nek izvoli…ja svoje ne mjenjam 🙂


Uprava će pokušati imaocima TNPL za 1 dionicu utrapiti dionica TNG-a u vrijednosti do 400 kn, kako je prezentirano u pozivu na redovnu skupštinu dioničara.

Po tome ako od 400 kn odbijemo vrijednost TNG-a od 320 kn/dionici Tankerske, ostaje svega 80 kn…pa ko voli nek izvoli…ja svoje ne mjenjam 🙂

neće uprava ništa pokušati utrapiti jer uprava ne može nikome ništa utrapiti. svatko svojim dionicama raspolaže samostalno. ako mu je sila, prodat će ili zamijeniti, ako nije, neće. uprava može ponuditi, ali to sasvim sigurno neće biti fer cijena, ali što je uopće na grobexu fer vrednovano. tko ima para kao konzum, mlinar itd. može otkupiti natrag vrijednosnice po nebuloznim diskontima

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

@skroznovi
Planiraju ponuditi DO 400 kuna jer NE SMIJU preko toga. Skupština rekla od 300 do 400 kuna.

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/ELmrz0dWhX0j59PGBYDgAA==.pdf

Nebi me čudilo da bude i 300, iako očekujem 350.

A ako i bude zamjena po 400 tko mi garantira da ću moći prodati po 400 nakon što zamjenim?

Zaboravih najbitnije: prodajem troznamenkasti broj dionica TNPL-R-A po 400 kuna. Svi zainteresirani mogu se javiti na pvt.

I ne šalim se. Na žalost

@IvanaSt
sve što si navela stoji, mada nitko nemože predvidjeti buduće događaje.
Situacija se bitno promjenila u proteklih 9 mjeseci tj. uvjeti u kojima posluje Tankerska, sad se to firma koja generira dobit iz redovnog poslovanja s relativno izvjesnom pozitivnom budućnosti.

Žao mi je što si odlučila prodati, mislim da većina malih dioničara neće prodavati dok se cijena ne multiplicira.

Sretna 2015. svim zaposlenicima i dioničarima Tankerske .


mislim da većina malih dioničara neće prodavati dok se cijena ne multiplicira.

Da bi se cijena multiplicirala potreban je kupac koji je voljan platiti multipliciranu cijenu, a takvog na žalost nema. Nema ga ni po 400 kuna na kupnji. Moj oglas i dalje stoji – svi voljni kupiti dionice TNPL-R-A po 400 kuna neka se jave na pvt.

Kad sam kupovala dionice Tankerske plovidbe i ja sam se dala navući na priču o velikoj likvidacijskoj vrijednosti u odnosu na cijenu dionice koja se prije ili kasnije mora multiplicirati. Samo to prije ili kasnije nikako da dođe, a u međuvremenu Tankerska više nije ni na burzi i bojim se da smo osuđeni na to da netko od forumaša dobije na lotu ukoliko želimo veću cijenu. Možda u Novoj godini :-).

New Report

Close